Przewodnik po parkach rozrywki

PortAventura zbudował park wodny z prawdziwego zdarzenia

Tagi: Aquapark, Port Aventura, Zjeżdżalnia, Costa Caribe

PortAventura zbudował park wodny z prawdziwego zdarzenia

Już od tego lata klienci odwiedzający hiszpański park rozrywki będą mogli korzystać z jednego z najnowocześniejszych aquaparków w Europie.

Dyrektorzy PortAventura planowali ekspansję tej części parku już od wielu lat, gdyż dotychczasowy aquapark był za mały i nie przyciągał tłumów turystów.

Otwarty niedawno odnowiony aquapark Costa Caribe został powiększony między innymi o atrakcyjną przestrzeń dla dzieci, basen dla najmłodszych z dwoma głębokościami i statek piracki, na którym można spotkać bohaterów Ulicy Sezamkowej. W Costa Caribe znajduje się także najwyższa w Europie (31 metrów) zjeżdżalnia. Dla osób, które preferują spokojniejszą zabawę przygotowano także inne zjeżdżalnie, w tym jedną z aż 6 torami.


Widok na Costa Caribe


Costa Caribe to także piękna, egzotyczna roślinność, znajduje się tu aż 50 różnych gatunków roślin i palm, wszystko zaprojektowane w karaibskim stylu.


Tak budowano aquapark Costa Caribe

Aquapark został zbudowany przez hiszpańską firmę Amusement Logic w rekorodowym czasie 3 miesięcy.

Autor: Piotrek

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.