Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] PortAventura w tym sezonie uruchomi nową atrakcję

Tagi: Park Tematyczny, Rollercoaster, Port Aventura, Shambhala, Furius Baco, Najwyższy Rollercoaster

[WIDEO] PortAventura w tym sezonie uruchomi nową atrakcję

W Europie powstaje najwyższy rollercoaster. Trzeci pod względem prędkości. Wkrótce amatorzy ekstremalnych przeżyć będą mogli sami doświadczyć emocji związanych z przejażdżką tą kolejką.

Shambhala to rollercoaster, który ma imponujące paramtery. Wysoki na 76 metrów, osiąga prędkość przy pierwszym spadku dochodzącą do 134 km / h i zapewnia najwyższy w Europie spadek z wysokości 78 metrów! Długość toru wyniesie 1650 metrów, ponad 1600 ton stali zostanie zużyte do wybudowania tego rollercoastera. Producentem jest firma Bollinger & Mabillard, która wcześniej stworzyła Dragon Khana. Budowa takiego rollercoastera jak Shambhala to koszt 25 mln Euro.

Luís Valencia, Dyrektor ds. Rozwoju w PortAventura mówi, że praca inżynierów przy budowie tego rollercoastera wymaga tak doskonałej precyzji, że można porównać ją do pracy chirurgów. Dodał również, że Shambhala będzie wywoływał bardzo silne wrażenia, nie tylko wśród tych co zdecydują się na przejażdżkę ale także wśród osób przechodzących obok atrakcji. Ci ostatni będą mogli podziwiać też cały obszar tematyczny, jaki zostanie stworzony wokół rollercoastera.

Shambhala będzie miał to, co sprawia, że wrażenia z przejażdżki są niezapomniane: wzniesienia ponad szczyty, spadki w przepaść, przejazdy przez ciemne tunele i obok górskich jezior. Wszystko wpisane w krajobraz przypominający prawdziwe pasmo górskie. 

W ramach budowy rollercoastera stworzony zostanie obszar tematyczny o powierzchni 14 000 m2 mający ukazywać wyimaginowane królestwo himalajskie. Aby stworzyć jak najatrakcyjniejszą scenografię projektanci szukali inspiracji w Bhutanie, państwie w Himalajach, które nadal jest jednym z mniej znanych i najbardziej odizolowanych krajów na świecie.

Shambhala będzie umiejscowiona obok innej atrakcji, stanowiącej wizytówkę parku - Dragon Khana.


Wizualizacja przedstawiająca jak będzie wyglądać nowy rollercoaster. Robi wrażenie!


Wideo z placu budowy rollerocastera. © Theme Park Worldwide In Association with PortAventura

Park zapowiada, że przeżycia związane z przejażdżką rollercoasterem będą niepowtarzalne i bardziej spektakularne niż na jakiejkolwiek innej kolejce. W parku znajduje się inny rollerocaster robiący piorunujące wrażenie na gościach, dotychczas najszybszy w Europie - Furius Baco.

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title
$item.title