Przewodnik po parkach rozrywki

PortAventura

PortAventura to najchętniej odwiedzany park rozrywki w Hiszpanii, szósty pod względem liczby odwiedzających w Europie. Ten usytuowany kilkadziesiąt kilometrów na południe od Barcelony park rocznie odwiedzają około 3,6 mln osób.

PortAventura uznawany jest za jeden z ciekawszych parków pod względem tematyzacji. Park podzielony jest na 6 krain tematycznych:

  • Mediterrània
  • Far West
  • México
  • China
  • Polynesia
  • SésamoAventura

Jeszcze niedawno PortAventura był pojedynczym parkiem rozrywki, teraz jest centrum kompleksu PortAventura World, na który składają się również park wodny Caribe Aquatic Park, trzy pola golfowe, pięć hoteli tematycznych, a także... Ferrari Land, czyli park tematyczny poświęcony słynnym superszybkim autom.

Będąc w Hiszpanii warto wybrać się również do innych parków: w Madrycie znajdziemy Parque de Atracciones de Madrid, w Sewilli - Isla Mágica, a niedaleko Alicante i Bernidorm możemy odwiedzić park Terra Mítica.

Kontakt / Więcej informacji

PortAventura
Lokalizacja
Vila-Seca / Salou, Hiszpania
Data otwarcia
maj 1995
Rozmiar
119 ha
Liczba gości
3 650 000 w 2016 r.    +1% w stos. do 2015 r.

Jedziesz do: PortAventura?

pokaż wszystkie

Atrakcje w PortAventura

pokaż wszystkie

Aktualności o PortAventura

Parki w pobliżu

Przychodzące wyszukiwane hasła

port aventura, port aventura hiszpania, port aventura barcelona, barcelona park rozrywki, portaventura, park rozrywki hiszpania, park rozrywki barcelona, park aventura, parki rozrywki hiszpania, aventura park hiszpania

Darmowy e-book: jak oszczędzić czas i pieniądze wybierając się do parku rozrywki!Pobierz teraz >