Przewodnik po parkach rozrywki

Najlepsze europejskie parki rozrywki w 2017 r. według użytkowników TripAdvisor

Tagi: Disneyland, Legoland, Europa-Park, Gardaland, PortAventura, Mirabilandia, Najlepsze Parki Rozrywki, Trip Advisor

Najlepsze europejskie parki rozrywki w 2017 r. według użytkowników TripAdvisor

Każdego roku prezentujemy wam ranking najlepszych parków rozrywki w Europie sporządzony na podstawie opinii użytkowników TripAdvisor. Nadeszła pora na prezentację wyników tegorocznego głosowania. Jak myślicie, który park rozrywki jest teraz liderem?

 

Ranking portalu TripAdvisor to nie jedyne pole rywalizacji parków rozrywki. Amerykańskie stowarzyszenie TEA/AECOM publikuje zestawienie najpopularniejszych parków oparte na frekwencji, organizacja IAAPA (ang. International Association of Amusement Parks and Attractions) przyznaje Brass Ring Awards, czyli Oscary w przemyśle parków rozrywki, a miesięcznik Amusement Today corocznie nagradza najlepsze parki rozrywki złotym biletem (Golden Ticket).

Ranking TripAdvisor wyróżnia jednak to, że laureaci są wyłaniani na podstawie opinii zwiedzających, a to zadowolenie publiczności jest w tej branży najważniejsze.

Zobaczmy zatem, które europejskie parki rozrywki zebrały w tym roku najwięcej pozytywnych recenzji: 

1. Europa-Park

Niemiecki park od kilku lat plasuje się na pierwszym miejscu rankingu i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Rodzina Mack konsekwentnie pracuje nad sukcesem swojego parku: wciąż inwestują w kolejne atrakcje, powiększają park o nowe strefy i zdobywają nagrody istotne branżowe nagrody. Medale i statuetki to jednak nic w porównaniu z opiniami zadowolonych gości – to właśnie one dały Europa-Park pierwszą pozycję w rankingu TripAdvisor.

 

2. Le Puy du Fou

Zapytani o najlepszy park rozrywki we Francji prawdopodobnie wskazalibyście na Disneyland. Tymczasem to Le Puy du Fou plasuje się wyżej w hierarchii i co więcej w tym roku zaliczył awans o jedno miejsce. Czyżby Le Puy du Fou gotował się do rywalizacji z Europa-Park? Naszym zdaniem miejsce ma do tego podstawy: tematyzowana baza hotelowa, najwyższej klasy atrakcje i widowiskowe spektakle to potężny oręż w walce o pierwsze miejsce na podium.


3. Tivoli Garden

Kopenhaski park spadł z drugiego na trzecie miejsce, ale wciąż utrzymuje się w ścisłej czołówce. Goście cenią specyficzny klimat tego miejsca i jego długoletnią tradycję. Najstarsze atrakcje w Tivoli Garden mają ponad 150 lat (park został otwarty w 1843 r.).

 

4. Disneyland Park

Park myszki Mickey uplasował się dokładnie na tym samym miejscu, co rok temu, czyli wysoko, ale poza podium. Naszym zdaniem czwarte miejsce to i tak bardzo dobry wynik. Disneyland przyciąga ogromną ilość turystów (to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych we Francji). W zeszłym roku w parku trwały jednak szeroko zakrojone prace modernizacyjne, co mogło nie spodobać się gościom. Na szczęście, teraz wszystkie atrakcje są czynne, a Disneyland ostrzy sobie zęby na przyciągnięcie jeszcze większej liczby zadowolonych gości.

 

5. Walt Disney Studios

Okazuje się, że prace modernizacyjne w Disneylandzie w niczym nie zaszkodziły młodszemu z parków Disneya. Wręcz przeciwnie, Walt Disney Studios awansował z 8 na 5 miejsce. Skąd taki nagły wzrost popularności? Najwyraźniej odwiedzający przypomnieli sobie, że Disneyland, to nie jeden a dwa parki rozrywki. Walt Disney Studios może i jest młodszy i mniej rozbudowany, ale i tak ma się czym pochwalić.  Będąc w Disneylandzie, koniecznie zarezerwujcie bilety do obu parków. W innym wypadku ominą was atrakcje, takie jak Tower of Terror, Ratatouille The Adventure czy Crush’s Coaster.

→ Skorzystaj z promocji na bilety do Disneylandu – Dorosły w cenie dziecka! 1 dzień 2 parki

 

6. PortAventura

Bilet do tego parku, to najlepiej wydane pieniądze w życiu – w takich słowach goście PortAventura opisują swój zachwyt po pobycie w parku. Ich zachwyty nie są bezpodstawne. To jeden z największych i najintensywniej rozwijających się parków rozrywki w Europie. Wystarczy spojrzeć na Ferrari Land – nowo otwartą część kompleksu PortAventura World. Dotąd podobny park rozrywki można było spotkać jedynie w Emiratach Arabskich.


7. Leolandia

To największy awans w tegorocznym rankingu: Leolandii udało się wskoczyć z 14 na 7 pozycję. Czy w związku z tym warto tam zajrzeć, będąc w okolicach Bergamo (Włochy)? Jeśli macie małe dzieci, koniecznie! Leolandia to idealne miejsce dla najmłodszych fanów parków rozrywki. Czekają tam na nich bajecznie spektakle, atrakcje na najwyższym poziomie oraz bohaterowie uwielbianych przez dzieci animacji (świnka Peppa, Tomek i przyjaciele, Czerwony Kapturek).


8. Zoomarine Algavre

Portugalski park znowu jest jedynym parkiem wodnym w zestawieniu. Tym sposobem Zoomarine udowodnił, że wśród europejskich Aquaparków nie ma sobie równych. Co jest przyczyną sukcesu Zoomarine?  Pokazy delfinów, spektakle o piratach, emocjonujące zjeżdżalnie, sąsiedztwo oceanu – moglibyśmy jeszcze długo tak wymieniać.

 

9. Gardaland 

 Zarząd Gardaland z pewnością nie spodziewał się, że park utraci ubiegłoroczną pozycję na rzecz konkurenta z Bergamo (Leolandia). Park wciąż cieszy się jednak niesłabnącą popularnością. W przeciwieństwie do Leolandi, Gardaland lepiej jest jednak odwiedzić go ze starszymi dziećmi. Dla młodszych też znajdzie się tam sporo atrakcji, ale ze względu na limity wzrostu ominą ich wszystkie roller coastery, które są dumą Gardaland.

 

 

10. Efteling

Ostatnim razem do znalezienia się w pierwszej dziesiątce zabrakło mu kilku głosów, w tym roku Efteling wreszcie udało się osiągnąć ten cel.  Naszym zdaniem holenderskiemu parkowi należy się jednak znacznie wyższa pozycja. Wieloletnia tradycja, mistrzowska tematyzacja i magiczna atmosfera zasługują na podium. Kto wie, może po uruchomieniu Symboliki i innych nowych atrakcji Efteling wespnie się na szczyt rankingu?  

 

Ciekawi was jakie parki uplasowały się na kolejnych miejscach? Poniżej znajdziecie kompletną listę wszystkich 25 wyróżnionych parków. Do kilku z nich zakupicie bilety wstępu w promocyjnych cenach na Parkmania.pl

 1. Europa-Park, Rust, Niemcy
 2. Le Puy du Fou, Les Epesses, Francja
 3. Tivoli Gardens, Kopenhaga, Dania
 4. Disneyland Park, Marne la Valle, Francja
 5. Walt Disney Studios, Marne la Valle, Francja
 6. PortAventura, Salou, Hiszpania
 7. Leolandia, Capriate San Garvasio, Włochy
 8. Zoomarine Algavre, Guia, Portugalia
 9. Gardaland Park, Castelnuovo del Garda, Włochy
 10. Efteling, Kaatsheuvel, Holandia
 11. Paultons Park, Romsey, Wielka Brytania
 12. Blackpool Pleasure Beach, Blackpool, Wielka Brytania
 13. Prater, Wiedeń, Austria
 14. Futuroscope, Chasseneuill-du-Poitou, Francja
 15. Gorky Central Park of Culture and Leisure. Kharkiv, Ukraina
 16. Alton Towers, Alton, Wielka Brytania
 17. Lisenbergs Nojespark, Gothenburg, Szwecja
 18. Legoland, Billund, Dania
 19. Bringhton Palace Pier, Bringhton, Wielka Brytania
 20. Park Aventura Brasov, Brasov, Rumunia
 21. Mirabilandia, Ravenna, Włochy
 22. Playmobil – FunPark, Zirndorf, Niemcy
 23. Sochi Park, Soczi, Rosja
 24. Drayton Manor Park, Tamworth, Wielka Brytania
 25. Adventure Island, Southend on Sea, Wielka Brytania 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.