Przewodnik po parkach rozrywki

TOP 20 najpopularniejszych parków rozrywki w USA w 2019. Nowy raport TEA

Tagi: Disneyland, TOP 10, Najchętniej Odwiedzane Parki Rozrywki, Covid-19, Universal Studios, Top 20, Coronavirus

TOP 20 najpopularniejszych parków rozrywki w USA w 2019. Nowy raport TEA

W Stanach Zjednoczonych o najwyższe miejsca w rankingu TEA od lat walczą dwaj operatorzy, czyli Disney i Universal. Zobacz, jak prezentuje się tegoroczna dziesiątka i przekonaj się, które amerykańskie parki były najchętniej odwiedzane w 2019 roku.


Disney wciąż bezkonkurencyjny

Pierwsze pięć miejsc w najnowszym rankingu TEA ponownie przypadło parkom Disneya. Liderem po raz czternasty został park Magic Kingdom na Florydzie, który ponownie odwiedziło ponad 20 milionów gości. Tuż za nim plasuje się Disneyland w Anheim w Kalifornii z 18 milionami gości. Kolejne miejsca podobnie jak w zeszłym roku przypadły pozostałym parkom Myszki Miki na Florydzie, czyli Disney Animal Kingdom, Epcot oraz Disney’s Holywood Studios.

Dopiero na szóstej pozycji uplasował się największy park Universal, czyli Universal Studios na Florydzie. Operator ma jednak powody do radości, bo Universal’s Island of Adventure udało się przegonić Adventure Park Disneya w Kalifornii – awansował on z ósmej na siódmą pozycję.

W dalszej części rankingu – bez zmian. Na dziewiątym miejscu ponownie uplasował się park Universal Studios Hollywood, a pierwszą dziesiątkę, dokładnie tak jak przed rokiem, zamyka SeaWorld w Orlando.


Nieustanne inwestycje i moc nowych wrażeń

Patrząc na ranking TEA dla parków w Ameryce Północnej, można odnieść wrażenie, że skoro do pierwszej dziesiątki co rok trafiają te same parki, nic się tam nie dzieje. Są to jednak jedynie pozory. Zarówno Disney, jak i Universal stale inwestują w nowe krainy i atrakcje, aby móc dostarczać gościom jeszcze więcej rozrywki.

Najbardziej spektakularna nowość w parkach Disneya to Star Wars: Galaxy’s Edge. Nowe krainy poświęcone wyłącznie Gwiezdnym Wojnom pojawiły się zarówno na Florydzie, jak i w Kalifornii, przyciągając do parków tysiące nowych zwiedzających.

Natomiast Universal najbardziej dumny jest z rollercoastera Hagrid's Magical Creatures Motorbike Adventure steel coaster, który pojawił się w parku Universal’s Islands of Adventure. Nie jest wykluczone, że to właśnie dzięki tej atrakcji park odnotował awans w rankingu. Przyciągnęła ona mnóstwo potteromaniaków, którzy zyskali okazję do przejechania się na motocyklu Hagrida.


W przyszłym roku duże spadki.

Pozycja parków Disneya i Universal wydaje się niepodważalna, jednak i one zmuszone były na jakiś czas się zamknąć w związku z pandemią koronawirusa. W przyszłym roku wyniki obydwu operatorów będą więc znacznie słabsze – trudno aby było inaczej, skoro parki przyjmują obecnie mniej niż połowę gości, co przed rokiem. Bezpieczeństwo jest jednak ważniejsze niż pozycje w rankingach, dlatego decyzja nie mogła być inna. Ograniczenia liczby gości są konieczne do tego, aby zniwelować ryzyko zakażenia podczas zabawy w parku. I tak cieszymy się, że mimo przeszkód możemy wciąż odwiedzać ulubione parki i liczymy na to, że w następnych latach odrobią one wszystkie straty i będą wciąż zaskakiwać nas coraz to nowymi atrakcjami. 

 

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.