Przewodnik po parkach rozrywki

Europa-Park otwiera w tym roku kolejną niesamowitą atrakcję - Volentarium

Tagi: Europa Park, Parki Rozrywki W Niemczech, Nowości W Europa Park, Bilety Do Europa Parku, Volentarium, Bracia Eulenstein

Europa-Park otwiera w tym roku kolejną niesamowitą atrakcję - Volentarium

W Europa-Parku każdego roku pojawiają się nowe atrakcje. Żadna z ubiegłorocznych nowości nie wywoływała jednak takich, emocji jakie towarzyszą premierze Volentarium.

 

Volentarium - co to takiego?

O budowie nowej atrakcji w Europa-Parku informowaliśmy Was już na jesieni 2016 r. Wtedy projekt był jeszcze nieco enigmatyczny. Nie znaliśmy nawet nazwy nowej atrakcji. Dziś wiadomo już, że największy Flying Theater w Europie to Volentarium. Jego widownia jest w stanie pomieścić 140 osób. Po rozpoczęciu projekcji (wyświetlany film pokazuje najpiękniejsze zakątki Europy z lotu ptaka)  fotele unoszą się i zaczynają wykonywać ruchy zbliżone do tych, jakie odczuwamy podczas lotu samolotem. Dzięki temu widzowie mają wrażenie, jakby faktycznie frunęli nad Europą.

Mistrzowska akcja promocyjna

Volentarium jest najdroższą atrakcją w dziejach Europa-Parku. Już sam ten fakt jest wystarczającym argumentem do podjęcia intensywniejszych niż zwykle działań promocyjnych. Warto wiedzieć też, że decydując się na budowę atrakcji opartej o historię braci Eulenstein (pionierzy lotnictwa w Europie), właściciele Europa-Parku postanowili pogłębić też wiedzę na ich temat. W tym celu rodzina Mack wspomogła Adventure Club of Europe dotacją, która ma zostać wykorzystana na stworzenie instytutu braci Eulenstein.

Jeśli nigdy dotąd nie słyszeliście o rodzeństwie niemieckich lotników, nic straconego! Europa-Park wyprodukował bowiem pięcioodcinkowy serial dokumentalny, który usiłuje odpowiedzieć na pytanie, czy bracia Eulenstein faktycznie wzbili się w powietrze 75 lat przed braćmi Wright. To teoria profesora Andrzeja Nikolajewa z Uniwersytetu w Karlsruhe. Jego zdaniem samoloty braci Eulenstein były zdolne do lotu. Aby to udowodnić przygotowuje wirtualne animacje, rekonstruuje maszyny, a następnie sam je testuje. Zajrzyjcie na stronę www.adventure-club.com i przekonajcie się, jaki był wynik tych eksperymentów (film w języku niemieckim z angielskimi napisami).

Serial to zaledwie jedna z wielu dodatkowych atrakcji towarzyszących otwarciu Volentarium. Na bazie historii braci stworzono też grę komputerową. Można w niej zbudować, a następnie pilotować własny samolot. Gra będzie dostępna dla wszystkich za darmo w formie aplikacji na Androida i IOS. Jej premiera odbędzie się latem tego roku.

Inne nowości w Europa-Parku na sezon 2017

Volentarium będzie bez wątpienia największą atrakcją lata 2017 r. w Europa-Park. Nie oznacza to jednak, że w parku nie pojawią się już żadne inne nowości. W Dome od Dreams (kino 4D w strefie greckiej) będzie wyświetlany nowy film „The Secrets of Gravity”. On także ma na celu edukację przez zabawę. Głównym bohaterem filmu jest mały chłopiec, który w towarzystwie przyjaciela-robota odkrywa sekrety grawitacji. Film zabiera widzów na orbitę okołoziemską: odwiedzimy stację kosmiczną i wylądujemy na księżycu. A to wszystko w technologii 4D!

W tym roku mają też się rozpocząć prace nad strefą wodną w Europa-Parku. Na 46 hektarach sąsiadujących z parkiem rozrywki powstaną baseny, zjeżdżalnie i nowe hotele tematyczne. Budowa ma się zakończyć w 2019 r. 

Wejściówki do Europa-Parku bez wychodzenia z domu

Jeśli w tym roku planujesz odwiedzić ten największy niemiecki park rozrywki to nie zwlekaj tylko kup bilety wstępu na Parkmania.pl. Bilety zakupione online pozwalają na wejście do parku bez stania w kolejkach do kas.

Kup bilety do Europa-Parku. Ceny już od 176 zł. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.