Przewodnik po parkach rozrywki

Golden Ticket Awards rozdane. Europa-Park najlepszym parkiem rozrywki na świecie

Tagi: Europa Park, Najlepsze Parki Rozrywki, Golden Ticket Awards

Golden Ticket Awards rozdane. Europa-Park najlepszym parkiem rozrywki na świecie

Konkurs „Golden Ticket Awards” to Oscary branży rozrywkowej. Co roku rywalizują w nim wszystkie najważniejsze parki tematyczne. Obecność Europa-Parku wśród laureatów nikogo nie dziwi. To już ich trzecie tego typu wyróżnienie.Ceremonia wręczenia nagród „Golden Ticket Awards” miała miejsce 9 września 2016 na terenie parku Cedar Point w stanie Ohio w USA. Składające się z najlepszych specjalistów w branży jury wyłoniło zwycięzców w 23 kategoriach. Nagrodzono najlepsze roller coastery, strefy dziecięce, atrakcje wodne i pokazy. Jest też „Złoty bilet” dla najlepszego parku rozrywki. To właśnie w tej kategorii po raz trzeci z rzędu zwyciężył Europa-Park. Wyróżnienie nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy przyjrzymy się wszystkim pozostałym laureatom. Są wśród nich tylko dwa europejskie parki rozrywki - Europa-Park i Blackpool Pleasure Beach na terenie Wielkiej Brytanii (a tu nagroda w kategorii najlepszy tor wodny). To niemiecki park zgarnął jednak najważniejszą nagrodę.

 


Nagrodę odebrała Miriam Mack - żona Michaela Macka, zarządzającego parkiem

 

Deszcz nagród dla Europa-Parku

„Golden Ticket” to jedno z najbardziej prestiżowych, ale nie jedyne wyróżnienie zdobyte w ostatnim czasie przez Europa-Park. W lipcu tego roku Roland Mack – twórca parku, odebrał na gali German Founders Award w Berlinie nagrodę za dokonania życiowe. Jego starania docenili także goście Europa-Park, którzy wybrali go swoim ulubionym parkiem rozrywki, w ramach plebiscytu na portalu TripAdvisor. Jak tak dalej pójdzie Europa-Park będzie najbardziej utytułowanym parkiem rozrywki na starym kontynencie.

Sukces okupiony ciężką pracą

Wszystkie wyróżnienia przyznane Europa-Park to zasługa tempa w jakim rozwija się ten park tematyczny. Tegoroczną nowością jest kolejna strefa tematyczna – Ireland Children’s World dedykowana najmłodszym zwiedzającym. Nie bez znaczenia jest też obecność nowych technologii w parku. To tu powstał pierwszy na świecie rollercoaster Virtual Reality - Alpenexpress VR-RIDE. Dziś na terenie parku znajduje się kilka tego typu atrakcji. Ambicje właścicieli Europa-Parku jednak się na tym nie kończą. Ruszyły już prace nad budową parku wodnego, który stanie się częścią kompleksu. Wraz z nim pojawiają się też nowe hotele, sklepy, restauracje i prawdopodobnie kolejne nagrody. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.