Przewodnik po parkach rozrywki

Europa-Park najlepszym parkiem rozrywki na świecie. Ponownie!

Tagi: Europa Park, Parki Rozrywki W Europie, Golden Ticket Awards, Najlepszy Park W Europie

Europa-Park najlepszym parkiem rozrywki na świecie. Ponownie!

Na początku września jak co roku odbyła się gala wręczenia nagród Golden Ticket Awards. Jak co roku przybili na nią najwybitniejsi specjaliści z branży. Jak co roku… najważniejszą nagrodę w konkursie zgarnął Europa-Park.

 

Z tekstu poświęconego nagrodom w branży rozrywki wiecie już, że gala Golden Ticket Awards to Oskary w branży rozrywkowej. Laureaci są wyłaniani na podstawie ankiet wypełnianych przez czytelników magazynu Amusement Today. Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach:

 1. Najlepsza nowa przejażdżka w parku rozrywki
 2. Najlepsza nowa przejażdżka w parku wodnym
 3. Najlepszy park rozrywki dla dzieci
 4. Najlepsze oceanarium
 5. Najlepszy park położony na wybrzeżu
 6. Najlepsza kraina tematyczna dla dzieci
 7. Najczystszy park
 8. Najlepsze pokazy
 9. Najlepsze jedzenie w parku rozrywki
 10. Najlepsza atrakcja wodna w parku rozrywki
 11. Najlepsza atrakcja w parku wodnym
 12. Najlepszy drewniany roller coaster
 13. Najlepszy roller coaster ze stali
 14. Najlepszy zadaszony rollercoaster
 15. Najlepsza przejażdżka typu dark ride
 16. Najlepsza sceneria
 17. Najlepsza karuzela
 18. Najlepszy event z okazji halloween
 19. Najlepszy event z okazji Bożego Narodzenia
 20. Najprzyjaźniejszy park rozrywki
 21. Najlepsza atrakcja typu walk througt
 22. Najlepszy park wodny
 23. Najlepszy park rozrywki

Jak łatwo się domyślić ostatnia kategoria jest najważniejsza. Każdy park marzy o tym, by zdobyć właśnie ten Złoty Bilet. Po tym, jak w 2014 r. Europa Park udało się wspiąć na szczyt, nie będzie to jednak łatwe. Właściciele parku (rodzina Mack) robią wszystko, by zadowolić gości, a to właśnie ich głosy mają decydujące znaczenie w konkursie Golden Ticket Awards. Ogromną przewagą parku są też nowe technologie, których z roku na rok pojawia się tam coraz więcej. W tym roku lista atrakcji wykorzystujących najnowsze zdobycze techniki dołączył największy Flying Theater w Europie Volentarium, dzięki któremu możemy udać się w podniebną podróż nad Europą. Plany rozwoju Europa Park sięgają jednak znacznie dalej. Niedawno informowaliśmy was, że w Rust ruszyła budowa Rulantici, czyli monumentalnego parku wodnego w stylu nordyckim. Jej wizualizacje są niezwykle imponujące! Jeśli konkurencja nie zdecyduje się na równie ambitne przedsięwzięcia, Europa Park ma szansę utrzymać się na podium także podczas kolejnej edycji Golden Ticket Awards.

Inni laureaci ze starego kontynentu

Stany Zjednoczone są niekwestionowanym liderem w branży rozrywkowej. Nic zatem dziwnego, że to amerykańskie parki dominują wśród laureatów Golden Ticket Awards. Oprócz Europa Park na liście parków wyróżnionych złotym biletem znalazły się jednak jeszcze 4 inne europejskie parki rozrywki:

 • Wielka Brytania, BlackPool Pleasure Beach – 3 miejsce w kategorii „Najlepszy park położony na wybrzeżu”.
 • Szwecja, Grona Lund – 4 miejsce w kategorii „Najlepszy park położony na wybrzeżu”, 5 miejsce w kategorii „Najlepsza atrakcja typu Walk Througt”
 • Niemcy, Phantasialand – 3 miejsce w kategorii „Najlepsza atrakcja wodna w parku rozrywki”.
 • Holandia, Efteling – 3 miejsce w kategorii „Najlepsza kraina tematyczna dla dzieci”, 5 miejsce w kategorii „Najlepsza karuzela”, 3 miejsce w kategorii „najpiękniejsza sceneria”.

Europa Park zdobył ponadto wyróżnienia w 2 innych kategoriach

 • Najlepsza kraina tematyczna dla dzieci – 4 miejsce
 • Najczystszy park rozrywki – 3 miejsce

Pamiętajcie, że bilety do Europa Park, Efteling i Phantasialand możecie kupić u nas! Skoro czytelnicy Amusement Today nie zawiedli się na wizycie w powyższych parkach, Wy także powinniście być usatysfakcjonowani.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.