Przewodnik po parkach rozrywki

W tych parkach rozrywki świętowany będzie za 2 dni Dzień Świętego Patryka!

Tagi: Disneyland, Bilety Do Disneylandu, Europa-Park, Dzien Swietego Patryka, Jamie Clark

W tych parkach rozrywki świętowany będzie za 2 dni Dzień Świętego Patryka!

Mało który kraj obchodzi swoje święto narodowe, tak hucznie co Irlandia. Nawet parki rozrywki, takie jak Disneyland i Europa-Park organizują specjalne wydarzenia z okazji Dnia Świętego Patryka. Zaskoczeni? 

Dzień Świętego Patryka w Disneylandzie

Dzień Świętego Patryka w Disneylandzie to doskonała okazja do lepszego poznania irlandzkiej kultury i tradycji celtyckich. 17 marca 2018 roku, w teatrze Videopolis przez cały będzie można podziwiać pokazy tańca i koncerty chórów irlandzkich (szczegółowy program poniżej).

Na tym jednak nie kończą się okolicznościowe wydarzenia. Minnie i Mickey jak co roku włożą zapewne irlandzkie stroje i będą w nich witać gości parku. W programie jest także malowanie twarzy w zielone koniczynki – w strefie Discoveryland animatorzy będą wykonywać makijaż wszystkim gościom za darmo. Wyjątkowy będzie również finalny pokaz sztucznych ogni. Będzie go poprzedzać mapping na fasadzie zamku Śpiącej królewny. To jedyny dzień w roku, kiedy symbol Disneylandu mieni się różnymi odcieniami zieleni.

→ Bilety do Disneylandu taniej. Prosto na Twoją skrzynkę mailową!

Dalsza część obchodów Dnia Świętego Patryka będzie miała miejsce w Disney Village. Tam również będzie można spotkać animatorów w irlandzkich strojach. Ponadto na scenie głównej Disney Village wystąpią tancerki z Sarah Clark Academy, a w barze Billy Bob’s zagra słynny gitarzysta Jamie Clarke, który uznawany jest jednego z prekursorów stylu Celtic Punk Rock w muzyce.

Program spektakli w teatrze Videopolis (Discoveryland)

17/03/2018 - 11h20-11h40 - Videopolis  
B-Bae – pokaz tańca i koncert chóru irlandzkiego - Irlandia  

17/03/2018 - 14h10-14h30 - Videopolis  
Gortnor Abbey School Choir - koncert chóru irlandzkiego 

17/03/2018 - 16h20-16h40 - Videopolis  
Sutton School Choir – koncert chóru irlandzkiego 

Program koncertów w Billy Bob’s bar – pobierz

 


W programie Dnia Świętego Patryka w Disneylandzie co roku jest malowanie twarzy

 

Dzień Świętego Patryka w Europa-Park

W Europa-Parku kulturę Irlandii można poznawać w ciągu całego roku, ponieważ zielona wyspa jest tematem przewodnim jednej ze stref – koncentrują się tam atrakcje dla najmłodszych gości parku oraz irlandzkie puby i restauracje. W dniu Świętego Patryka na pewno nie obędzie się tam bez specjalnych animacji.

→ Kup online bilety do Europa-Parku

Specjalne wydarzenia, tym razem wyłącznie dla dorosłych gości, będą też miały miejsce w hotelu Bell Rock. W menu królować będzie piwo Guinnes i specjalne przekąski w kolorze zielonym. Ponadto goście przebrani w zielone stroje mogą liczyć na jeden darmowy napój.


Każdy gość Europa-Park, który w Dzień Świętego Patryka ubierze się na zielono, może liczyć na darmowy napój w hotelu Bell Rock

 

Skąd wynika popularność Dnia Świętego Patryka?

Święty Patryk jest patronem Irlandii – przyjmuje się, że to on nawrócił Irlandczyków na Chrześcijaństwo, dokonując przy tym na wyspie wielu cudów. Jedna z legend o świętym Patryku tłumaczy znaczenie Shamrock – trójlistnej koniczyny, która jest jednym z symboli Irlandii. Święty Patryk miał podobno się nią posłużyć, tłumacząc Irlandczykom istotę Trójcy Świętej.

17 marca to dzień śmierci Świętego Patryka i jednocześnie najważniejsze irlandzkie święto narodowe. Tego dnia Irlandczycy od lat ubierali się na zielono i organizowali widowiskowe uliczne parady. Gdy irlandzcy emigranci zorganizowali podobne wydarzenie w Bostonie, amerykanie zachwycili się radosną atmosferą irlandzkiego święta i sami włączyli się do obchodów. Z czasem dołączyły do nich także inne nacje. To dlatego 17 marca zielony staje się nie tylko Dublin, ale także zamek Śpiącej Królewny w Disneylandzie, opera w Sydney, London Eye, a nawet Pałac Kultury i Stadion Miejski w Poznaniu. Ten ostatni pierwszy raz rozbłysnął na zielono po Euro 2012. Poznaniacy wciąż miło wspominają wizytę irlandzkich kibiców, dlatego chętnie jednoczą się z nimi w dniu ich święta.

Bilety taniej i bez wychodzenia z domu

Wszystkim osobom, które planują wycieczkę do Disneylandu w dniu Świętego Patryka, polecamy zapoznać się z promocją „Dorosły w cenie dziecka”. Promocyjne bilety można wykorzystać tylko do 20.03.2018 r. Niedatowane bilety do Europa-Park także są dostępne na naszej stronie.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.