Przewodnik po parkach rozrywki

Disneyland Resort Paris – co dokładnie wchodzi w jego skład?

Tagi: Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Hotele Disneya, Walt Disney Studios, Park Linowy, Hotele W Disneylandzie, Jaki Hotel W Disneylandzie, Disneyland Nocleg, Disneyland Park, Disney Village, Z Czego Sklada Sie Disneyland, Disneyland Resort Paris, Pole Golfowe, Buffalo Bill's Wild West Show

Disneyland Resort Paris – co dokładnie wchodzi w jego skład?

Myśląc o Disneylandzie zwykle mamy przed oczami zamek Śpiącej Królewny i kilka otaczających go atrakcji. W rzeczywistości jest to jednak zaledwie niewielki wycinek ogromnego kompleksu, którego powierzchnia to ponad 2000 ha! Dowiedzcie się, co dokładnie wchodzi w jego skład.

 

Gdy w 1988 r. Amerykańska spółka Euro Disney SCA rozpoczynała budowę Disneylandu pod Paryżem mówiło się aż o czterech parkach rozrywki w tym miejscu! Dziś, niemal 25 lat po uruchomieniu pierwszych atrakcji, na terenie Disneyland Resort Paris mieszczą się dwa parki rozrywki (Disneyland Park i Walt Disney Studios Park), kompleks handlowo-usługowy (Disney Village), siedem hoteli o standardzie od 2 do aż 5 gwiazdek i pole golfowe. Inwestycji trudno jest więc odmówić rozmachu.

Warto wiedzieć też, że zarząd parku nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Obecnie trwają tam szeroko zakrojone prace modernizacyjne z okazji 25-lecia parku; nie wyklucza się otwarcia kolejnego parku. Zamiast snuć wizje i domysły skupmy się jednak na aktualnej ofercie Disneyland Resort Paris. Poniżej znajdziecie plan tego miejsca i opis jego poszczególnych punktów.


Disneyland Resort Paris: wszystkie obiekty wchodzące w skład kompleksu

Dwa parki: Disneyland Park i Walt Disney Studios Park

Niektórzy nie zadają sobie sprawy z tego, że Disneyland Paris to nie jeden, a dwa parki rozrywki położone obok siebie. Wspomniany we wstępie zamek Śpiącej Królewny mieści się na terenie pierwszego z nich, Disneyland Park. To kluczowa i najstarsza część paryskiego Disneylandu, otwarta dla gości od 1992 r. Już wtedy park dzielił się na pięć krain tematycznych:

  • Main Street U.S.A.,
  • Frontierland,
  • Fantasyland,
  • Adventureland,
  • Discoveryland. 

Oprócz licznych atrakcji i restauracji znajdziemy tu najbardziej luksusowy z dostępnych hoteli (Disneyland Hotel), który znajduje się tuż przy wejściu do parku oraz sprzyjające relaksowi tereny zielone. 

Walt Disney Studios czyli drugi park Disneya, został udostępniony 10 lat później. Znajdujące się w nim atrakcje znacznie częściej niż do animacji nawiązują do filmów aktorskich Disneya. Można tu też poznać kulisy ich produkcji. Ten park dzieli się na cztery krainy tematyczne:

  • Front Lot
  • Production Courtyard
  • Toon Studio
  • Backlot

Łącznie w dwóch parkach znajduje się ponad 50 atrakcji, pokazów i parad. Do ich odwiedzenia uprawniają bilety, jakie można nabyć w kasach i w autoryzowanych serwisach online np. Parkmania.pl. Zazwyczaj bilety kupione online są w promocyjnych cenach. Raz zakupiony bilet pozwala na nieograniczone korzystanie ze wszystkich atrakcji i pokazów, jakie odbywają się na terenie parku danego dnia. Osobno płaci się jedynie za jedzenie i pamiątki. Do wyboru mamy osobne wejściówki do Disneyland Park i Walt Disney Studios lub bilety ważne na oba parki.

Hotele w Disneyland Paris

O hotelach Disneya mówimy bardziej szczegółowo w ramach cyklu „Hotele Disneya na każdą kieszeń – jakie są i czym się od siebie różnią?”. Przypomnijmy tylko zatem, że na terenie Disneylandu mieści się 7 hoteli, które różnią się wystrojem (tematyzacją) i standardem. Większość z nich jest zlokalizowana w bezpośredniej bliskości parku (wyjątek stanowi Davy Crockett Ranch). Goście hotelowi oprócz biletów wstępu do obu parków i innych wygód mają zagwarantowane liczne profity, w tym dwie dodatkowe godziny zabawy w parku Disneyland Park (Extra Magic Hours). Wszystkich tych, których interesuje nocleg w Disneylandzie odsyłamy do artykułów publikowanych w ramach wymienionego wyżej cyklu. Szczegółowo omawiamy w nich każdy z widocznych na planie hoteli. 

Disney Village: jeszcze więcej atrakcji

Mianem Disney Village określana jest ulica handlowa łącząca parki rozrywki z terenem gdzie mieszczą się hotele. W Disney Village zlokalizowane są liczne sklepy i restauracje i bary, które w niczym nie ustępują tym na terenie parków. Każdy lokal ma swój motyw przewodni, który dodatkowo uatrakcyjnia posiłek tam zjedzony.

Możemy zjeść kolację w sercu tropikalnej dżungli (Le Rainforest Café), amerykańskim barze rodem z lat 60-tych (Annette’s Diner), albo średniowiecznej karczmie (King Ludwig Restaurant). Tematowi przewodniemu odpowiada też niestandardowe menu. Wizyta w takim miejscu to doskonała metoda na wydłużenie magicznej atmosfery, jaka towarzyszy zwykle pobytowi w Disneylandzie.

Restauracja stylizowana na lata 60-te - Annette's Dinner w Disney Village


Disney Village warto odwiedzić także, jeśli macie ochotę na wieczorny filmowy seans lub koncert bądź pokaz. Wszystkie aktualne wydarzenia są opisane w sezonowym programie Disney Village opublikowanym na oficjalnej stronie Disneylandu. Jego stałym punktem jest Buffalo Bill's Wild West Dinner Show. To kolacja połączona z pokazem rodeo, do którego oprócz aktorów zaangażowano także żywe zwierzęta (konie i bizony). Muzyka country, teksańskie przysmaki i tętent galopujących koni sprawiają, że uczestnicy pokazu naprawdę mogą się poczuć jak na Dzikim Zachodzie. Ta przyjemność jest dodatkowo płatna (ceny zaczynają się od 206 zł).


Buffalo Bill's Wild West Show... z Mickey i jego przyjaciółmi! Fantastyczny pokaz połączony z pysznym jedzeniem.


Jeśli wam mało, wieczorem po pokazie możecie udać się do Billy Bob's Saloon, bary w którym posłuchacie muzyki i pobawicie się w międzynarodowym towarzystwie.

 


Wypróbuj bufet teksańsko-meksykański w Billy Bob's Saloon

 

Na miejscu można też unieść się do góry w specjalnym balonie (atrakcja dodatkowo płatna), zrobić zakupy w firmowym sklepie - World of Disney czy też oficjalnym LEGO Store. A jeśli jesteście fanami filmów, możecie wybrać się do kina! Na terenie Disneyland Village znajduje się multipleks z 15 kinami, w tym IMAX 3D!


Panorama Magique w Disney Village date nam możliwość zobaczenia Disneylandu z lotu ptaka

 To w Disney Village znajdziemy największy sklep z pamiątkami Disneya - World of Disney
 

 


Kino w Disneylandzie? Oczywiście, na jaki film dziś się wybierzesz?

 

Davy Crockett Adventure, pole golfowe i inne obiekty rekreacyjne 

W Disneylandzie od zawsze stawia się na aktywny wypoczynek. Korty tenisowe, baseny i kluby fitness to standard w mieszczących się terenie kompleksu hotelach. W sąsiedztwie Davy Crockett Ranch znajduje się ponadto park linowy (Davy Crockett Adventure). Wstęp nie jest zarezerwowany wyłącznie dla gości hotelowych. Trzeba się jednak liczyć z dodatkową opłatą.

W bezpośredniej bliskości parku zlokalizowano także pole golfowe. Otwarte przez 7 dni w tygodniu oferuje trzy 9-dołkowe pola, które mogą zostać połączone w pełnowymiarowe 18-dołkowe pole.

Nie byle jaką atrakcją jest też jezioro, u brzegu którego wzniesiono cześć hoteli. Do dyspozycji zwiedzających są kajaki, rowery wodne i motorówki. Takiej dawki atrakcji nie sposób jest wyczerpać nawet podczas miesięcznego pobytu w Disneylandzie. Tam po prostu nie można się nudzić!

 


Park linowy Davy Crockett Adventure

 


Eleganckie pole golfowe dla wymagających gości Disneyland Resort


 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.