Przewodnik po parkach rozrywki

Irlandia – nowa strefa tematyczna w Europa-Parku

Tagi: Parki Rozrywki, Bilety Do Parków Rozrywki, Europa Park, Atrakcje Dla Dzieci, Nowości W Europa Park, Najpopularniejszy Park Rozrywki W Niemczech, Wejsciowki Do Europa Park, Bilety Do Europa Park, Irlandia

Irlandia – nowa strefa tematyczna w Europa-Parku

Na planie Europa-Parku właśnie pojawiła się zielona wyspa, zamieszkana przez gobliny i smoki. Znajdziemy tam również farmę starego McDonalda, kamienny zamek i port, gdzie po raz ostatni przycumował Titanic. Tak prezentuje się Irlandia - najnowsza strefa tematyczna dedykowana najmłodszym zwiedzającym.


Najważniejsze symbole Irlandii w Europa-Parku
 

Spróbujcie w kliku słowach opisać Irlandię: Dzień św. Patryka, rozległe łąki i sielskie wioski rybackie położone na nadmorskich klifach – to zapewne jedne z wielu skojarzeń, jakie nasuwa na myśl zielona wyspa. Dokładnie takich widoków możecie też się spodziewać w nowej strefie tematycznej Europa Park. Teren wybrany na jej lokalizację nie jest przypadkowy. Otacza go rzeka Elz, dzięki czemu miejsce faktycznie przypomina wyspę.

Twórcy umiejętnie nawiązali też do historii Irlandii. Dzięki wizycie w Dublin Dockyard dowiemy się, że Irlandia była ostatnim przystankiem dla Titanica, a zabawa w Limerick Castle utrwali nam w pamięci widok tej sławnej Irlandzkiej warowni. Próżno tu jednak szukać ekstremalnych rolle coasterów. Irlandia jest królestwem dzieci i to im dedykowane są znajdujące się tu atrakcje.

 


Wszystkie atrakcje
Ireland – Children’s World

  • Ba-a-a Express – to roller coaster stworzony z myślą o dzieciach. Wagoniki są przypięte do zabawnej lokomotywy, która zabierze nas na wycieczkę wokół wyspy.
  • Dancing Dingle – wsiadamy na pokład łódki, która kołysze się jak podczas sztormu.
  • Limerick Castle – warownia jest miejscem, gdzie dzieci mogą naprawdę się wyszaleć. To największy, zadaszony plac zabaw na terenie całego parku.
  • Tower Tow – ze szczytu budowli rozciąga się wspaniała panorama całej krainy. Wcześniej trzeba się jednak zebrać na odwagę, by wznieść się na wysoką na 9 m. wieżę.
  • Old McDonald’s tractor – poczuj się jak irlandzki farmer i skorzystaj z tego, że stary McDonald zgodził się udostępnić Ci swój traktor!
  • Dublin Dockyard – przy okazji wizyty w dawnym porcie dowiemy się wiele o historii Irlandii.
  • Sheep Rock – przejażdżka łódkami, które krążą wokół nadmorskiej skały.
  • Spinning Dragons – legendarne smoki naprawdę zasiedliły Irlandię. Przekonacie się o tym odwiedzając tę karuzelę.
  • Little lamb’s land – rozległy zielony teren przeznaczony na plac zabaw dla dzieci.
  • Paddle Boats – tor wodny dla najmłodszych.


Irlandzka kuchnia i pokazy taneczne, czyli ciąg dalszy nowości

Europa-Park jest prawdziwym rajem dla smakoszy europejskiej kuchni. To jedno z niewielu miejsc, gdzie można spróbować tak wielu smaków ze skrajnych części starego kontynentu. Przy okazji otwarcia nowej krainy pojawiły się też kolejne restauracje. W Mackay’s Pub będzie można skosztować Irlandzkiego piwa i typowych dla wyspiarzy burgerów z jagnięciny. W programie wydarzeń znajdziemy również nowy spektakl nawiązujący do kultury Irlandii.


Krótko o Europa-Parku

Europa-Park to największy park rozrywki na terenie Niemiec. W samym 2015 roku odwiedziło go aż 5,5 mln turystów, co daje mu drugą lokatę wśród najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w Europie! Jest położony w miejscowości Rust w niedalekiej odległości od granicy z Francją.

Kompleks zawiera ponad 100 atrakcji, rozlokowanych na powierzchni większej niż 150 boisk piłkarskich! Teren podzielony jest na kilkanaście sektorów tematycznych. Większość z nich nawiązuje do różnych krajów europejskich. Dotąd mogliśmy gościć we Francji, Niemczech, Włoszech, Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Holandii i Skandynawii. W tym roku dołączyła do nich także Irlandia.   

Jednodniowy bilet wstępu do Europa-Park dla osoby dorosłej to koszt ok. 199 zł, za dziecko zapłacimy ok. 172 zł. Wejściówki do parku można nabyć za pośrednictwem strony Parkmania.pl. Dzięki zakupowi online można ominąć kolejki do kas parku; sam bilet otrzymuje się mailem, do samodzielnego wydruku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.