Przewodnik po parkach rozrywki

Food Loop - zakręcona restauracja w Europa-Parku

Tagi: Europa Park, Restauracje W Europa Park, FoodLoop, Jedzienie W Europa Park, Restauracja FoodLoop

Food Loop - zakręcona restauracja w Europa-Parku

Oferta gastronomiczna Europa-Parku stoi na równie wysokim poziomie, co mieszczące się na terenie parku atrakcje. To jedyny park rozrywki, gdzie znajduje się lokal odznaczony gwiazdką Michelin. Nigdzie indziej na świecie nie ma też miejsca, które mogłoby się równać z zakręconą restauracją FoodLoop.

Restauracja przyszłości

Wchodząc do FoodLoop w Europa-Parku można się poczuć, jak Marty McFly przeniesiony o 15 lat w przyszłość. W restauracji nie ma ani jednego kelnera. Aby złożyć zamówienie trzeba po prostu usiąść przy stoliku i wybrać interesujące nas danie na ekranie dotykowym. Po kilkunastu minutach powinniśmy zobaczyć, jak zamówienie sunie po spiralnym torze, przypominającym rollercoaster i ląduje na stoliku. Do szumu wywołanego przez wydane z kuchni dania trzeba się przyzwyczaić. Aluminiowe naczynia bezustannie krążą nad głowami gości, obsługując kolejne stoliki. To widok rodem z filmu science fiction!  

Menu FoodLoop

Wiemy, już że wnętrze restauracji jest niezwykle efektowne. A jak z jedzeniem? Czy pomysłowość kucharzy dorównuje kreatywności osób, odpowiedzialnych za koncepcję FoodLoop? W menu dominują dania kuchni międzynarodowej: spaghetti, medaliony z kurczaka, wrapy, pieczone ryby. Jest też typowy dla tego regionu niemiecki sznycel i duży wybór deserów. Restauracja nie osiągnęła może jeszcze poziomu gwiazdki Michelin (osoby, które liczną na tego typu kulinarne wrażenia odsyłamy do Ammolite w hotelu Bell Rock – ekskluzywnej restauracji, która również mieści się w Europa Park), ale w menu znajdą coś dla siebie nawet wyjątkowo wybredni goście. Pozytywnym zaskoczeniem są też ceny. 10€ za obiad w parku rozrywki to naprawdę niewygórowana cena. Posiłek w tak nietypowym miejscu mógłby być zdecydowanie droższy. Tymczasem czteroosobowa rodzina może się tu z powodzeniem najeść za 30€. Tu znajdziecie link do pełnego menu wraz z cenami.

 


Wszystkie dania z menu 'FoodLoop' serwuje się w specjalnych aluminiowych naczyniach, które niczym wagoniki krążą po zakręconym torze, okalającym restaurację.

 

Będąc w Europa-Parku warto zjeść w FoodLoop

Dotychczasowi goście Food Loop nie szczędzą pochwał restauracji.

 

„Jeśli jeść w Europa Park, to tylko w FoodLoop”

 

To zaledwie jedna z wielu pozytywnych opinii o restauracji, jakie można znaleźć na portalu TripAdvisor. Z opisów wynika, że najwięcej frajdy z wizyty w restauracji mają dzieci, ale na nowatorski sposób serwowania dań nie są obojętni także ich opiekunowie. Chwalone są też przystępne ceny i smaczna kuchnia. Jedyny minus to kolejki jakie czasem ustawiają się do restauracji. Jeśli weźmiemy jednak pod uwagę niesamowitą atmosferę tego miejsca i atrakcyjne ceny dań, to nikogo nie powinno dziwić, że goście Europa-Parku wybierają właśnie tę restaurację. Was również do tego zachęcamy. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.