Przewodnik po parkach rozrywki

Nowości w europejskich parkach rozrywki w sezonie 2016

Nowości w europejskich parkach rozrywki w sezonie 2016

Europejskie parki rozrywki powoli zaczynają nowy sezon. Co nowego słychać w europejskich parkach w 2016 roku? Gdzie w szczególności warto się wybrać, bo powstały tam nowe atrakcje? Jakie trendy możemy zaobserwować?

 

Jak każdego roku, również i w 2016 r. możemy spodziewać się nowości w parkach rozrywki. Już na wstępie zdradzę Wam, że europejskie parki nie próżnują. Miłośników typowych, super szybkich i ekstremalnych roller coasterów muszę jednak rozczarować - za wiele nowego na tym polu nie zobaczymy. Przeżyjemy za to co innego.Mianowicie, w tym roku parki stawiają na zaawansowane technologie i wraz np. z Samsungiem (jak to jest w przypadku parku Bobbejaanland i kolejki Mount Mara) opracowują interaktywne atrakcje, odrywające nas od rzeczywistości. Wyposażeni w specjalne gogle możemy odbyć przejażdżkę w innym wymiarze. Mount Mara przeniesie nas do Azji, gdzie złe duchy na tajemniczej górze Mara zgotują nam niezły los...

 

 

 

Podobne zmiany wprowadza też najchętniej odwiedzany niemiecki park - Europa-Park. Na wybranych kolejkach (Alpenexpress, Pegasus) za drobną dodatkową opłatą możemy wypożyczyć gogle. Nie musimy jednak tego robić, możemy pozostać przy "oldschool-owej" wersji atrakcji.

Nie nowość, ale odświeżoną kolejkę w duchu high tech prezentuje również dobrze Wam znany Alton Towers. Roller coaster "Air" zamienia się w kolejkę o nazwie "Galactica". Koncepcja przejażdżki pozostaje ta sama - nadal jest to flying coaster, czyli dość oryginalny rodzaj roller coastera, który pozwoli Wam pofruwać w powietrzu. Zmienia się natomiast temat przewodni atrakcji - wyposażeni w gogle zagłębiamy się w tajemnice Kosmosu. Jednak ci, którym nie przypadnie do gustu taka wyprawa, mogą zrezygnować z okularów i przejechać się w 100% realistycznym roller coasterem.

Ale nie martwcie się, nowe "standardowe" kolejki dla całej rodziny też powstały w tym roku.

Francuski park Walibi Rhône Alpes postawił na drewnianą kolejkę Timber. Jak na wooden coastera przystało, nie znajdziecie tu szalonych inwersji ani bardzo stromych spadków. Jednak możecie być pewni, że liczne profilowane zakręty oraz niewielkie spadki zafundują Wam parę air-time'ów.

Z kolei Walibi Belgium proponuje lazurowy water coaster o nazwie Pulsar, którego maksymalna prędkość sięga aż 99 km/h. Szykuje się zatem nieźle chlapiąca przejażdżka, w sam raz na cieplejsze dni. Zobaczcie sami, zapowiada się naprawdę ciekawie.

 


Najpopularniejszy włoski park rozrywki, Gardaland przyprawi Was o lekki zawrót głowy za sprawą kolejki Kung Fu Panda Academy, której wirujące wagoniki mkną po soczyście czerwonym torze.

Niespodziankę szykuje za to fiński park Särkänniemi, jak na razie nie zdradzając nic oprócz nazwy atrakcji, która też jest bardzo tajemnicza - po prostu "X". Możemy zatem mieć nadzieję, że będzie to roller coaster. Zobaczcie sami, jaki teaser zaprezentował park:

 

 

Mali fani parków tematycznych LEGO nie będą zawiedzeni w tym roku. W centrach rozrywki LEGOLAND® Discovery Center (jak np. w Berlinie) oraz w niemieckim Legolandzie wyświetlany będzie nowy film 4D. Za to w duńskim parku tematycznym LEGO powstała kraina o nazwie Ninjago World. Młodzi adepci Ninja będą mieli okazję przetestować swoje umiejętności na nowych karuzelach, a w szczególności na interaktywnej rodzinnej przejażdżce, LEGO NINJAGO® The Ride. Tak to wygląda:

 

 

Po kilka nowych atrakcji otwierają w tym roku Heide-Park (kilka rodzajów karuzeli dedykowanych głównie dzieciom), Mirabilandia (m.in. dom strachów Legends of Dead Town oraz karuzela dla tych, którzy marzą o lataniu - Aquila Tonante) oraz Futuroscope.

Futuroscope to dość niezwykły park tematyczny, pełen atrakcji o charakterze edukacyjnym. Tegoroczne nowości również wpisują się w ten nurt. Najciekawsze wydają się Mysteries of the Unseen World - tutaj uda nam się zerknąć jakby pod mikroskopem na otaczające nas żyjątka; oraz Futur l'Expo - wystawa 10 przedziwnych wynalazków... z przyszłości. Nie wolno przegapić również pokazu Cirque du Soleil - La Forge aux Etoiles. Krótka zajawka spektaklu w wykonaniu Cirque du Soleil, który to określa się jako "niezwykłe połączenie sztuki cyrkowej i ulicznej", poniżej:

 

Najlepsze/najgorsze na koniec: ci, którzy nie boją się bać, powinni udać się do Movie Park Germany i wstąpić do domu strachów The Walking Dead. Fani serialu o tym samym tytule nie będą zawiedzeni. Ja mówię "pas", ale może Wy się odważycie...


Również i angielski Thorpe Park przyciąga/odstrasza w tym roku atrakcją Derren Brown's Ghost Train. Rzekomo nie jest to typowa straszna przejażdżka, ale nie jest to też bajkowa podróż. Atrakcję współprojektował brytyjski iluzjonista Derren Brown i jak sam twierdzi, ta ok. 12-minutowa podróż autobusem ma być "zarówno ekscytująca, jak i przejmująca i wstrzymująca bicie serca".

 

 

I co Wy na to? Czy któryś park zainteresował Was swoimi nowościami?
Przed wizytą w parku sprawdźcie koniecznie naszą ofertę biletów i noclegów w najpopularniejszych parkach w Europie.


Autor: Natalia Tykocińska

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title
$item.title
$item.title