Przewodnik po parkach rozrywki

Jak zorganizować wyjazd do Heide-Parku by nie wydać za dużo?

Tagi: Heide Park Dojazd, Heide Park Niemcy, Heide Park Bilety, Nocleg Heide Park, Ile Kosztuje Wyjazd Do Heide Park, Bilety Wstepu Heide Park

Jak zorganizować wyjazd do Heide-Parku by nie wydać za dużo?

Heide-Park jest położony w stosunkowo niewielkiej odległości od polskiej granicy, co czyni go idealnym miejscem na krótki wakacyjny wypad. Ile kosztuje taka wycieczka? Czy może sobie na nią pozwolić grupa niezamożnych studentów, którzy chcieliby spędzić wakacje, szalejąc na roller coasterach? Zobaczcie przykładowy kosztorys takiego wyjazdu.

Heide-Park to jeden z chętniej odwiedzanych przez Polaków parków rozrywki. Dlaczego? Bliska odległość, ekstremalne atrakcje takie jak roller coastery, atrakcyjna cena biletów wstępu. To tylko 3 powody, dla których warto wybrać się do tego parku. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o atrakcjach, zajrzyjcie koniecznie do naszego artykułu: "Najważniejsze atrakcje w Heide-Parku. Czy warto jechać do tego niemieckiego parku?" Jeśli jesteście już przekonani, że warto tam jechać, przeczytajcie koniecznie jak tanio zotrganizować sobie taką wycieczkę.

Dojazd do Heide-Parku

Do Heide-Parku można dojechać na dwa sposoby: kierując się samochodem na zachód lub wsiadając na pokład samolotu do Hamburga, gdzie później wynajmujemy samochód. Podobnie jak w podczas planowania wyjazdu do Disneylandu warto jest śledzić różne promocje.

Czasem może okazać się bilety lotnicze będą kosztować taniej niż paliwo, a czas podróży jest nieporównywalnie krótszy. Tym razem, w związku z tym, że podróżujemy czteroosobową grupą decydujemy się na pierwszą opcję. Za punkt startowy przyjmujemy Warszawę, czyli mamy do przejechania ok. 892 km. Szacujemy, że samochód będzie spalał średnio 8 litrów paliwa na 100 km. Przy aktualnej cenie benzyny koszty paliwa na taką wycieczkę w dwie strony nie powinny więc przekroczyć 320 x2 = 640 zł. 

Musimy mieć też na uwadze opłaty za korzystanie z autostrad. Jeśli zdecydujemy jechać aż do granicy autostradą A2 musimy mieć przygotowane w portfelu dodatkowe 144 zł. Całe szczęście prace nad ustawą wprowadzającą opłaty na niemieckich autostradach wciąż się opóźniają, więc dalej nie musimy już płacić myta na bramkach.

 

Szacowany koszt paliwa w jedną stronę, obliczony przez kalkulator na stronie www.calkoo.com

 

Tani nocleg w Soltau

Heide-Park posiada własną bazę noclegową, ale wynajęcie tam pokoju w sezonie wakacyjnym może być nieopłacalne oraz niemożliwe, ze względu na to, że większość rezerwacji jest robiona przez klientów z dużym wyprzedzeniem. Może więc najzwyczajniej brakować ofert noclegowych w Heide-Park Resort.

W tej sytuacji decydujemy się więc na domek letniskowy dla 4 osób np. w ośrodku Ferienpark Leitzingen, oddalonym o 8 km. od parku rozrywki. Do naszej dyspozycji jest domek z tarasem, w pełni wyposażoną kuchnią i łazienką. W ramach promocyjnej oferty na stronie Booking.com za jednodniowy pobyt w tym miejscu zapłacimy 342 zł, co daje 85 zł na osobę.

Bilety do Heide-Parku

O biletach powinniśmy wspomnieć na samym początku, bo to od ich zakupu rozpoczynamy przygotowania do wyjazdu. Zakupu biletów wstępu do Heide-Parku dokonujemy na stronie Parkmania.pl. Uchroni nas to przed kolejkami do kas przed wejściem do parku.

Jednodniowy bilet do Heide Park to koszt 130 zł za osobę. Jeśli tylko budżet nam na to pozwala warto rozważyć wykupienie wejściówki ważnej przez dwa dni. Jest zaledwie o 40 zł droższa. Bilety zakupione za pośrednictwem Parkmania.pl są znacznie tańsze od biletów dostępnych na oficjalnej stronie Heide-Parku. Decydując się na zakup w kasie również znacząco przełacimy.

Podsumowanie kosztów

Znamy więc nasze podstawowe wydatki: dojazd, zakwaterowanie i bilety wstępu. Poniżej przedstawiamy dwa kosztorysy. Opcja premium zakłada, że spędzamy w Heide-Parku dwa dni i zostajemy w Ferienpark Leitzingen przez dwie doby, by zregenerować siły na drogę powrotną. W wersji budżetowej rezerwujemy sobie tylko jedną noc w ośrodku, bawimy się w parku przez jeden dzień, po czym od razu ruszamy z powrotem do Polski.

Wyjazd do Heide-Parku – opcja premium:

  • Dojazd: 640 zł za paliwo + 144 zł za opłaty drogowe = 784 zł
  • Nocleg: 2 doby x 342 zł = 684 zł
  • Bilety do Heide-Parku: 4 x 175 zł = 700 zł

Razem: 2168 zł, czyli 542 zł na osobę

Wyjazd do Heide-Parku – opcja ekonomiczna:

  • Dojazd: 640 zł za paliwo + 144 zł za opłaty drogowe = 784 zł
  • Nocleg: 1 doba x 342 zł
  • Bilety do Heide-Parku: 4 x 130 zł = 520 zł

Razem: 1646 zł, czyli 411 zł na osobę


Wynika stąd, że szacowany koszt wyjazdu do Heide Park dla jednej osoby zawiera się między 411 a 542 zł. Jeśli założymy, że będziemy samodzielnie przygotowywać posiłki, korzystając z produktów, jakie zabraliśmy ze sobą z Polski koszty wyżywienia również nie będą wysokie.

Zawsze możemy też rozejrzeć się za tańszym noclegiem (np. polem kempingowym) lub poszukać alternatywnej trasy bez opłat drogowych. Wyjazd z Poznania lub ze Szczecina będzie jeszcze tańszy. Sami oceńcie czy kilkaset złotych to dużo, jak na niezapomniane wakacje w jednym z największych parków rozrywki w Europie.

Koniecznie zerknijcie też do naszego ostatniego poradnika „Jak oszczędzić czas i pieniądze planując wyjazd do parku rozrywki”. Dzięki zawartym w nim wskazówkom, nie zmarnujecie ani złotówki.

 

Opisane w artykule ceny przejazdów i noclegów to ceny orientacyjne. Mogą się różnić w zależności od sezonu (nocleg) i cen benzyny. Nie odpowiadamy też za ewentualne zmiany stawek na autostradach.  

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.