Przewodnik po parkach rozrywki

Energylandia to najszybciej rozwijający się polski park rozrywki

Tagi: Energylandia, Bilety Do Energylandii, Nowości W Energylandii, Roller Coastery W Energylandii, Najwiekszy Park Rozrywki W Polsce

Energylandia to najszybciej rozwijający się polski park rozrywki

Energylandii nie wystarcza już miano największego parku rozrywki w Polsce. Najwyższa pora na to, by sięgnąć po europejskie rekordy! Na przyszły rok zapowiadanych jest aż 19 nowych atrakcji. Jest wśród nich także podobno najszybszy roller coaster wodny w Europie.

 

Czyżby Energylandia wyczuła konkurencję ze strony Śląskiego Wesołego Miasteczka i postanowiła wyzwać starszą siostrę do pojedynku? Na 2017 r. zarząd parku zapowiada aż 19 nowych inwestycji! Tak gwałtowna rozbudowa zwróciła nawet uwagę firmy Vekoma Rides Manufacturing B.V, która dostarcza do parku roller coastery.

 

 

"Sprzedajemy Roller-Coastery do parków na całym świecie, ... do Disneylandów, Universal Studio, Six Flags, czy Cedar Point, ale aktualnie najszybciej rozwijający się park na świecie nie znajduje się w USA, w Chinach, czy w Holandii... znajduje się tu, w Polsce... w Zatorze i nazywa się Energylandia."

 

 

Wszystkie nowości, o których będziemy dzisiaj mówić to ogłoszono na konferencji powołanej z okazji odwiedzin milionowego gościa parku. Wyróżnienie zostało przyznane rodzinie z Dąbrowy Górniczej. Mogą mówić o sporym szczęściu – w nagrodę otrzymali roczny bilet do Energylandii. Będę mogli więc na własne oczy obserwować, jak park się zmienia i prawdopodobnie skorzystają już z kilku opisanych poniżej atrakcji.

Roller coaster Speed Water

To z pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych nowości. Zarząd Energylandii zapowiada, że Speed Water będzie najszybszym torem wodnym na świecie. Na wizualizacji możemy zobaczyć, że przejażdżka zaczyna się od krótkiego rejsu łodzią, która jest następnie unoszona na wysoką na 60 metrową platformę, po czym zsuwa się z niej osiągając prędkość 110 km/h! To jednak nie koniec. Później następuje kilka inwersji i wagonik wpada z pluskiem do jeziora. Atrakcja jest porównywana do Divertical we włoskiej Mirabilandii, ale jej parametry pozwalają na przypuszczenia, że rekord prędkości na torze wodnym faktycznie zostanie pobity.

 

 


Speed Water Coaster ma być najszybszym torem wodnym na świecie

 

Jungle Adventure

W Energylandii znajduje się już tego typu atrakcja (Atlantis), ale jej skala jest nieporównywalnie mniejsza do tego, czego możemy się spodziewać w 2017 r. Tor Jungle Adventure będzie znacznie dłuższy i bogatszy w dodatkowe wrażenia. Na trasie nie zabraknie wirów wodnych, wodospadów i silnych fal. A to wszystko w tropikalnym lesie, zamieszkanym przez dinozaury!

 


W 2017 r. prehistoryczne gady pojawią się także w Energylandii (Dotąd można było je oglądać jedynie w pobliskim Dinozatorlandzie)

 

Spill Water Anaconda

To ostatnia z zapowiadanych atrakcji wodnych. Będziemy przemieszczać się na pokładzie 20-osobowych łodzi, które rozpędzają się do prędkości 50 km/h. Wyobrażacie sobie, co dzieje się gdy płynąca z taką prędkością łódź uderza w taflę wody? Spektakularna fala oblewa wszystkich pasażerów! Do podstawowego ekwipunku gości Energylandii będą więc musiały dołączyć peleryny przeciwdeszczowe lub kostiumy kąpielowe.

 

Roller coaster Boomerang

Atrakcja jest zaprojektowana z myślą o zabawie dla całej rodziny. Wagoniki poruszają się w przód i w tył po torze, który miejscami wnosi się na 25 m. Prędkość szacowana jest na 70km/h. To wystarczająco dużo, aby dorośli się nie nudzili, a dzieci czuły bezpiecznie.

 


Rodzinny roller coaster Boomerang

 

Bajkolandia

Planowana jest aż dwukrotna rozbudowa tej strefy. To właśnie tu pojawi się najwięcej nowych atrakcji. Będzie wśród nich m. in. Monorail Grifone czyli kolejka podwieszana, która umożliwi podziwianie panoramy parku.

 


Odmienione wejście do Energylandii

 

Od debiutanta do piątego parku rozrywki w Europie 

Nowe atrakcje to nie wszystko! Planowana jest jeszcze budowa kolejnych stref tematycznych (wioska szwajcarska i wikingów) oraz restauracji. Nowe punkty gastronomiczne mają na celu upłynnienie ruchu w parku, a tym samym zmniejszenie kolejek. Zupełnie nowe oblicze zyska też wejście do parku, które zamieni się w zamek rodem z baśni. Na tym nie kończą się jednak ambicje właścicieli Energylandii. W 2018 na terenie parku ma powstać największy roller coaster w Europie. Swoje projekty zgłosiły już dwie firmy. O wyborze nie zdecyduje jednak przetarg lecz internauci.

 


Mega Coaster - projekt firmy Vecoma

Mega Coaster - projekt firmy Intamin

 

Choć trudno w to uwierzyć w efekcie zmian Energylandia zwiększy swoją powierzchnię aż czterokrotnie! Z średniej wielkości parku rozrywki przeobrazi się w 112 hektarowy kompleks i tym samym stanie się 5 pod względem zajmowanej powierzchni parkiem w Europie. Wraz z rosnącą liczbą atrakcji najprawdopodobniej zwiększy się też liczba gości. Właściciel Energylandii liczy na to, że inwestycja przyciągnie do Zatoru miliony zwiedzających z Polski i zagranicy. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na na to, by przekroczyć bramy odmienionej Energylandii.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.