Przewodnik po parkach rozrywki

Zakończył się pierwszy etap budowy hyper coastera w Energylandii

Tagi: Energylandia, Roller Coaster, Hyperion, Najwyższy Roller Coaster, Hyper Coaster

Zakończył się pierwszy etap budowy hyper coastera w Energylandii

Otwarcie Hyperiona to bez wątpienia największe wydarzenie, jakie czeka nas tego roku w Energylandii. Nie możemy się go doczekać od momentu, gdy dowiedzieliśmy się o planach budowy hyper coastera. Też tak macie? Z pewnością zainteresują was więc najnowsze wieści z placu budowy.

 

Jakie roller coastery określamy mianem hyper coastera

Aby roller coaster mógł zostać nazwany mega lub hyper coasterem musi zawierać konstrukcje mierzące co najmniej 61 m wysokości. W tej chwili w Europie jest 5 takich kolejek. To: Big One w Blackpool Pleasure Beach (Wielka Brytania), Silver Star w Europa-Parku (Niemcy), Karnan w Hansa Parku (Niemcy), Shambhala w Port Aventura Park (Hiszpania) i Red Force w Ferrari Land (Hiszpania). Szósta otworzy się tego lata w Energylandii.

Czego możemy spodziewać się po przejażdżce Hyperionem?

Przejazd rozpocznie się od stromego wjazdu, z którego wagoniki stoczą się pod kątem 84 stopni z prędkością 140 km/h, a następnie wjadą w ogromny tunel. Później wagoniki znowu wespną się na stromy podjazd, by ponownie zjechać w dół z zawrotną prędkością. W najwyższym punkcie roller coaster będzie wznosił się na 77 m. Sam tor ma natomiast blisko 1,5 km. Po drodze uczestników przejażdżki czekają nie tylko podjazdy i zjazdy, ale także zakręcona inwersja i efekty wodne.

 

 

 

 

Przypominamy, że przejażdżce będzie towarzyszyć również multimedialne pre-show. Historia ma nam pomóc utożsamić się z załogą kosmonautów, którzy zostali wysłani z misją badawczą na jeden z księżyców Saturna Hyperion. Po drodze statek zostaje jednak wciągnięty przez czarną dziurę – to właśnie ten moment ilustruje roller coaster.

Tematyzacja atrakcji nie ogranicza się jedynie do filmu. Cała stacja będzie naszpikowana nowymi technologiami, a 24-osobowe wagoniki będą stylizowane na statki kosmiczne. Przygotujcie się więc na nieziemskie emocje.

Na jakim etapie jest obecnie budowa hyper coastera?

W ostatnich dniach 2017 r. zakończył się pierwszy etap budowy roller coastera: wylano fundamenty i wykonano wykop pod tunel. Jest on większy niż można by się tego spodziewać: ma 8 m głębokości i 20 m szerokości. Ukończone zostały również stopy fundamentowe pod dwa najwyższe punkty roller coastera. Czy w związku z tym termin premiery Hyperiona jest nadal aktualny? Prace na budowie toczą się na dwie zmiany przez 6 dni w tygodniu. Do budowy zaangażowano aż 100 osób! To budowlańcy, inżynierowie i konstruktorzy ze szwajcarskiej firmy Intamin, która wyprodukowała elementy roller coastera. Energylandia najwyraźniej obrała sobie za punkt honoru ukończenie inwestycji w terminie.

Bilety do Energylandii ze zniżką zawsze na Parkmania.pl

Wybieracie się do Enerygylandii w najbliższym sezonie? Choć park jest jeszcze zamknięty już teraz warto zaopatrzyć się w bilety. Na Parkmania.pl możecie już kupić niedatowane bilety w promocyjnej cenie.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.