Przewodnik po parkach rozrywki

Energylandia zdradziła plany inwestycyjne na 2018 rok

Tagi: Energylandia, Parki Rozrywki W Polsce, Hyperion, Mega Coaster, Nowości W Energylandii, Hotel W Energylandii, Water Coaster

Energylandia zdradziła plany inwestycyjne na 2018 rok

Tegoroczny sezon w Energylandii zakończyła konferencja, podczas której zarząd parku ogłosił plany inwestycyjne na kolejny rok. Okazuje się, że rozbudowa parku ani trochę nie zwolni tempa. Wręcz przeciwnie! Nabierze niespotykanej dotąd (kosmicznej) prędkości.

 

Więcej szczegółów na temat nowego Mega Coastera

Do tej pory w rozmowach o planach budowy Mega Coastera w Energylandii, padały głównie liczby: 80 metrowy spadek, 77 metrowy (a tym samym najwyższy w Europie) wyciąg, rekordowa prędkość 140 km/h. To naprawdę bardzo imponujące parametry, ale w opisie atrakcji wciąż brakowało konkretów. Ujawniono je dopiero 29 października, podczas konferencji na zakończenie sezonu 2017 r.

Hyperion - nowy roller coaster ze spektakularnym pre-show

Hyperion – taką nazwę będzie nosił roller coaster. W mitologii greckiej tak samo nazywał się jeden z tytanów. W wypadku Energylandii nazwa powinna być kojarzona raczej z jednym z księżyców Saturna. Swoim wyglądem Hyperion przypomina raczej ogromną planetoidę niż księżyc – jest owalny i gęsto pokryty kraterami. To jeden z największych niesferycznych obiektów w układzie słonecznym, dlatego jego nazwa została uznana za adekwatną do rekordowego roller coastera. 

Ujawnienie nazwy i tematu przewodniego nowego roller coastera w Energylandii to jednak nic przy informacji o produkcji pre-show. Energylandia najwyraźniej pozazdrościła sukcesu Lech Coasterowi i zdecydowała się na podobne rozwiązanie u siebie. Film będzie opowiadać historię ekipy kosmonautów, którzy zmierzają z misją badawczą w kierunku Hyperiona. Wykonanie zadania uniemożliwi im jednak napotkana po drodze czarna dziura. Statek zostanie przez nią zassany w tunel czasoprzestrzenny, w efekcie czego uczestnicy trafiają do innego wymiaru, gdzie odnajdują bliźniaczą do ziemi planetę Hyper Nowi. O tym jak zakończy się ta historia dowiemy się dopiero w połowie 2018 r. po uroczystej premierze Hyperiona. Sam fakt powstania pre-show bardzo nas jednak cieszy. Przejażdżka będzie dzięki temu jeszcze bardziej emocjonująca, a atrakcja zyska wymiar edukacyjny.  


Nowy roller coaster w Energylandii przeniesie nas w przestrzeń kosmiczną

Co jeszcze wydarzy się w 2018 roku?

Premiera Speed Water Coastera

Na początku sezonu 2018 r. swoją premierę będzie miał najszybszy na świecie wodny roller coaster. Speed Water Coaster został ukończony w tym roku, ale jego premierę przesunięto na kolejny sezon z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Powiększenie strefy Water Park

W 2018 r. powierzchnia strefy Water Park zwiększy się aż dwukrotnie. Z remontu z pewnością będą wszyscy wielbiciele ekstremalnych wrażeń, ponieważ nowe zjeżdżalnie będą znacznie większe oraz bardziej kręte i dynamiczne. Zmieni się też otoczenie basenów – w ich bezpośrednim sąsiedztwie pojawiają się palmy i roślinność imitujące tropikalną wyspę. 

Jeszcze więcej pokazów kaskaderskich

Tegoroczne pokazy kaskaderskie w strefie Extreme cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem gości Energylandii. W przyszłym roku w programie będzie ich wiec jeszcze więcej. Energylandia zapowiada nie tylko więcej pokazów, ale także powiększenie strefy Extreme, tak by była ona wygodniejsza dla widzów. Pokazom i scenografii ma też przyświecać jeden temat przewodni, ale zarząd parku nie zdradza jeszcze szczegółów.  

Tak będzie wyglądać nowy WaterPark w Energylandii

 

W 2019 roku ruszy budowa pierwszego hotelu Energylandii

Zarząd Energylandii wiąże bardzo duże nadzieje z Hyperionem. Wszyscy liczą na to, że bijący wszelkie rekordy roller coaster przyciągnie do parku gości nie tylko z Polski, ale także z ościennych krajów. Prognozy o zwiększonej frekwencji nie są bezpodstawne. O budowie mega coastera w Energylandii faktycznie było głośno w wielu zagranicznych mediach. W obliczu tych informacji nikogo nie dziwi więc decyzja o budowie pierwszego hotelu na terenie parku. Ma się ona rozpocząć w 2019 r.

Architektura hotelu będzie inspirowana historyczną zabudową Wenecji. W holu odtworzony zostanie nawet jeden z malowniczych wodnych kanałów. Hotel będzie podzielony na dwie części- noclegową, gdzie znajdą się 120 pokoje zaprojektowane z myślą o rodzinach oraz konferencyjno-restauracyjną.  Budowa ma zostać ukończona w 2020 r. W planach są jeszcze inne tego typu obiekty. Zakupiono w tym celu teren o powierzchni 150 ha, dzięki czemu Energylandia trafiła do czołówki największych europejskich parków rozrywki.

Nigdzie w Polsce nie ma jeszcze takiego hotelu!

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title