Przewodnik po parkach rozrywki

Milionowy gość Energylandii pojawi się w parku już w...

Tagi: Energylandia, Parki Rozrywki W Polsce, Bilety Do Energylandii, Tanie Bilety Do Enrgylandii

Milionowy gość Energylandii pojawi się w parku już w...

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w najbliższy czwartek bramy Energylandii przekroczy milionowy gość! 

 

Energylandia – historia sukcesu

Do niedawna historia polskich parków rozrywki składa się głównie z niespełnionych obietnic. Co chwila pojawiali się zagraniczni inwestorzy, którzy przymierzali się budowy tematyzowanych parków na terenie Polski, ale ich plany zwykle kończyły się fiaskiem. Karta odwróciła się dopiero po powstaniu Energylandii. Był to ewidentny dowód na to, że w polskim społeczeństwie jest zainteresowanie taką formą spędzania wolnego czasu. Potrzebny był tylko ktoś odważny na tyle, aby zainwestować w tak poważne przedsięwzięcie. Nie byli to jednak zagraniczni inwestorzy, w których pokładano tyle nadziei, lecz Marek Goczał - polski biznesman, który przed budową Energylandii parki rozrywki znał wyłącznie z wycieczek, na które zabierał dzieci.

Duża frekwencja w Energylandii to nie przypadek. Już sam fakt pojawienia się parku w Polsce ucieszył fanów tego typu rozrywki. Wreszcie nie musimy jeździć za granicę, by móc przejechać się na roller coasterze!  Energylandia oferuje jednak rozrywkę na najwyższym poziomie. Nie jest to już park wypełniony używanymi urządzeniami z Niemiec, jakie pojawiały się w Polsce masowo w latach 90-tych. Energylandia czerpie z najlepszych wzorców takich jak Gardaland i Europa Park. Dzięki temu przyjeżdżają tu rodziny, wycieczki szkolne i spragnieni adrenaliny młodzi ludzie. Nie brakuje też gości z zagranicy.

Co się zmieniło w Energylandii przez ostatni rok?

Ilość nowych inwestycji w Energylandii wprawia w osłupienie. Jeszcze w 2016 r. park powiększył się z 26ha do 138ha. Podczas gdy Europejskie parki rozrywki otwierają jedną, dwie nowe atrakcje rocznie. W 2017 r. w Energylandii pojawiło się ich aż 19! Zmodernizowano również strefę wejściową, która z nieokreślonej przestrzeni recepcyjnej, przeobraziła się w średniowieczny zamek.

→ Interesują Cię nowości w Energylandii? Przejdź do artykułu na ten temat

Na tym jednak nie kończą się ambicje założyciela parku. W przyszłym roku na terenie Energylandii ma powstać największy roller coaster w Europie. Jego realizacją zajmie się szwajcarska firma INTAMIN, która dostarcza urządzenia do parków takich jak Uniwersal Studios, Disneyland czy Ferrari World w Abu-Dhabi. Tor będzie miał blisko 1,5 km. Będziemy się po nim poruszać z prędkością 140 km/h. Ponadto na trasie projektowany jest 80-metrowy spadek. To o dwa metry więcej niż na roller coasterze Shambula w Port Aventura (Hiszapania), który jest obecnym europejskim rekordzistą w tej kategorii. Wydarzenie odbiło się szerokim echem w prasie branżowej. Swoją obecność na otwarciu zapowiedziało już wiele dziennikarzy z całej Europy. Wszystko wskazuje więc na to, że w przyszłym roku frekwencja w Energylandii będzie rosnąć jeszcze szybciej.

Gdzie można dostać bilety do Energylandii?

Bilety dostępne są w kasie przed wejściem do parku, ale znacznie korzystniej jest je kupować przez internet. Te dostępne na Parkmania.pl sprzedawane są z rabatem 5%.

→ Kup bilety do Energylandii ze zniżką

Czemu więc nie wybrać się do Energylandii już w ten czwartek? Dla milionowego gościa na pewno przewidziane są jakieś nagrody. Kto wie, może akurat wam się poszczęści? 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.