Przewodnik po parkach rozrywki

Już w tę sobotę otwarcie roller coastera Formuła 1 w Energylandii!

Tagi: Park Rozrywki, Energylandia, Roller Coaster, Zator, Vekoma, Formuła 1

Już w tę sobotę otwarcie roller coastera Formuła 1 w Energylandii!

W ten weekend fani adrenaliny, przeciążeń i inwersji mogą być tylko w jednym miejscu. Gdzie? W Zatorze, w parku rozrywki Energylandia, w którym to otwarty zostanie długooczekiwany roller coaster Formuła 1.

Park rozrywki Energylandia zjednał sobie rzesze fanów nie tylko festiwalami muzycznymi, które regularnie organizuje ale również, a może przede wszystkim, roller coasterami, których próżno szukać w innych parkach rozrywki w Polsce. Znajdziemy tu zatem roller coastery Mayan, Energuś i Dragon. A od soboty, 25 czerwca będzie można bawić się na jeszcze jednym coasterze i to nie byle jakim.

Jedyny lauch coaster w Polsce!
Formuła 1 to zupełnie nowy roller coaster w parku. To kolejka typu launch coaster, w której zamiast tradycyjnego startu, w którym roller coaster wciągany jest na szczyt pierwszego wzniesienia, wagoniki rozpoczynają jazdę dzięki dużemu przyspieszeniu generowanemu przez specjalny napęd (LSM Launch - Linear Synchronous Motor).

Można powiedzieć, że w takim coasterze jesteśmy po prostu w kilka sekund "wystrzeliwani" z bardzo dużą prędkością (nawet 100 i więcej km/h). Robi to ogromne wrażenie!
 


Tak wygląda tor najlepszego roller coastera w Polsce!


Ten typ roller coasterów jest bardzo lubiany przez odwiedzających parki rozrywki. Wystarczy przytoczyć tu przykłady takich kolejek jak iSpeed w Mirabilandii czy Blue Fire Megacoaster w Europa-Parku.

Przeciążenia, inwersje i zawrotna prędkość!
Formuła 1 z pewnością dołączy do grona ekstremalnych roller coasterów. To kolejka na europejskim poziomie, mogąca śmiało konkurować z tymi, które znajdziemy w innych parkach w Europie. Na trasie o długości 500 metrów znajdują się aż trzy inwersje, w tym ogromna, 25-metrowa pętla.

Formula 1 osiągnie maksymalną prędkość aż 85 km/h w przeciągu zaledwie 2-3 sekund. Odczuwalne przeciążenia podczas jazdy osiągną z kolei poziom od -1 do 4 G. F1 jako pierwsza kolejka w parku będzie posiadała przeciążenia ujemne, czyli tak zwany "air time".

 


Już wkrótce w Zatorze - otwarcie roller coastera F1

Sprawdzony i niezawodny producent
Parkmaniacy mogą być dumni, ponieważ F1 będzie najnowocześniejszą tego typu konstrukcją w Europie Środkowej! 

Budowy roller coastera podjęła się znana w branży parków rozrywki holenderska firma Vekoma. Nowoczesność konstrukcji podkreślą wagoniki najnowszej generacji, których producent nie zastosował jeszcze w żadnym innym roller-coasterze swojej produkcji. 

To co? Wybieracie się w ten weekend do Zatoru?

https://www.parkmania.pl/slowniczek/57/Launched-roller-coaster.html#mce_temp_url#

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.