Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Energylandia - pierwszy polski tematyczny park rozrywki

Tagi: Park Rozrywki, Energylandia, Energylandia Zator, Park Rozrywki W Zatorze, Energylandia Otwarcie

[WIDEO] Energylandia - pierwszy polski tematyczny park rozrywki

Już za kilka dni zostanie otwarty w Zatorze największy park rozrywki w Polsce – Energylandia. To duże wydarzenie zważywszy, że mało kto wierzył ostatnio w sukces tego typu przedsięwzięć po upadku pomysłu Adventure World Warsaw.

Park Energylandia w Zatorze (woj. małopolskie) ma być parkiem dla każdego,  zarówno dzieci, młodzież,  jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Na pomysł stworzenia parku wpadli właściciele firmy Energy 2000, po tym jak stwierdzili, że nie ma w Polsce miejsca podobnego do zagranicznych parków rozrywki. Prace nad realizacją pomysłu trwały latami, a inspiracji szukano w największych i najsławniejszych parkach rozrywki na świecie. Cały projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i wspierany przez władze regionu.

Teren parku obejmuje ok 30 hektarów, na których znajdować się będzie 30 nowoczesnych urządzeń i atrakcji, z których większość jest zaprojektowana tak, że mogą z nich korzystać zarówno dzieci jak i dorośli.Spot promocyjny parku Energylandia informujący o otwarciu parku

Park podzielony będzie na 3 sektory: dziecięcy, młodzieżowy i rodzinny. W sektorze dziecięcym znajdziemy m.in.: bajkowe karuzele, zjeżdżalnie, kolejkę, łódki czy jeep safari. W sektorze młodzieżowym będzie można skorzystać m.in. z : rollercoastera Viking, Tsunami Dropper (wieża zrzutu), Space Gun – Kamikaze (gondola, w której poczujesz się jak astronauta)czy Aztec Swing (ogromne wahadło z ruchomą platformą w kształcie koła). Na sektor rodzinny składać się będą m.in.: spływ kopalnią złota, formuła 1 czy kolejka widokowa.  


Bajkolandia to miejsce dla najmłodszych gości parku


Na wszystkie atrakcje będzie obowiązywał jeden bilet wstępu w cenie od 49 zł (dzieci do 120 m wzrostu) do 89 zł (dorośli). Przewidziane są również bilety rodzinne.

Poza atrakcjami w parku znajdować się będą także bary i cukiernie, sklepy z pamiątkami, dwie sale widowiskowe oraz kino 4D. Park będzie także przystosowany dla osób niepełnosprawnych oraz będzie miejscem przyjaznym niemowlakom (przewijalnie w toaletach). Na terenie parku będzie znajdował się również punkt medyczny. W przerwach między jedną a drugą atrakcją będzie można skorzystać z darmowego internetu.

Otwarcie parku planowane jest na 14 lipca 2014 r. Park będzie otwarty przez 10 miesięcy w roku, poza marcem i listopadem.

Opracowanie: Marzena Wawrzak-Michrowska 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title