Przewodnik po parkach rozrywki

W Zatorze powstaje kolejny duży park rozrywki w Polsce

Tagi: Park Rozrywki, Energylandia, Park Dinozaurów, Rollercoaster, Zator, Park świętego Mikołaja, Park Mitologii, Park Owadów, Marek Goczał, Małopolska, Rapid River, Zbigniew Biernat, Agata Goczał, Flume Ride, ENERGY 2000 - TECHNICO

W Zatorze powstaje kolejny duży park rozrywki w Polsce

Wydawałoby się, że Zator, ta mała miejscowość w Małopolsce jest już pełna rozrywki. Okazuje się, że nie. To tu ma powstać jeden z większych parków rozrywki w naszym kraju.

W Zatorze znajdują się już cztery parki rozrywki. Jest tu park dinozaurów, park owadów i park mitologii. Zimą swoje podwoje otwiera też Park Świętego Mikołaja. Za kilkanaście miesięcy dołączy do nich kolejny park.

Wczoraj, 25 października w Urzędzie Miejskim w Zatorze odbyła się konferencja prasowa, podczas której omówiono oraz zaprezentowano plany budowy Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia. W parku podzielonym na trzy główne strefy znajdą się atrakcje dla dzieci, rodzin i młodzieży.


Właściciele parku Agata i Marek Goczał oraz Burmistrz Zatora Zbigniew Biernat


W sektorze dla dzieci znajdą się między innymi karuzele, zaczarowany labirynt i place zabaw. Nie zabraknie też dinozaurów, które będzie można podziwiać podczas przejażdżki jeepem. W tej sekcji znajdzie się również wodna przejażdżka, arktyczna przygoda i safarii w afrykańskim ZOO.

W sektorze rodzinnym, największej, familijnej części parku będzie można bawić się na takich atrakcjach jak rollercoaster Mars Trip, mini rollercoaster Owocowy Ogród czy Piramida Strachu. Dla amatorów wodnych atrakcji przygotowano tu także Wielką Urwistą Rzekę River Rapid oraz Flume Ride.

Jak podaje inwestor trzecia sekcja parku jest najbardziej zaawansowana technologicznie, przeznaczona dla wszystkich żądnych mocnych wrażeń. W sektorze młodzieżowym, bo tak nazywa się ta część parku, znajdziemy między innymi  trzy rollerocastery o wysokości kilkudziesięciu metrów, atrakcję typu Booster, Kamikaze Ranger a także wieżę Mega Drop.


Kadr z filmu promocyjnego przedstawiający sekcję młodzieżową parku Energylandia


Na terenie parku będą również restauracje, kawiarnie i inne punkty gastronomiczne oraz sklepy z pamiątkami.

Park ma powstać w 2014 roku w zachodniej części Gminy Zator. Budowa inwestycji możliwa jest dzięki uzyskanemu przez inwestora, firmę ENERGY 2000 - TECHNICO M.A. Goczał Sp. J. wsparciu z funduszy europejskich. Projekt ten uzyskał dofinansowanie w wysokości prawie 42 milionów złotych. Całkowity koszt budowy parku wynosić będzie prawie 74 miliony złotych.

Film promujący park można obejrzeć na tej stronie.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.