Przewodnik po parkach rozrywki

Paryski Disneyland nadal najchętniej odwiedzanym parkiem rozrywki

Tagi: Disneyland, Park Tematyczny, Europa-Park, Efteling, Port Aventura, Top 10 Parków Rozrywki, Najchętniej Odwiedzane Parki

Paryski Disneyland nadal najchętniej odwiedzanym parkiem rozrywki

Branżowe Stowarzyszenie Rozrywki Tematycznej (TEA) po raz kolejny opublikowało wyniki odwiedzalności parków rozrywki na całym świecie. Dziś przedstawiamy informacje na temat Europy.

Wygląda na to, że kryzys nie dotknął tak boleśnie branży parków rozrywki. W 2011 roku pierwsza dziesiątka parków poprawiła wyniki w stosunku do roku 2010 (jedynie brytyjski Alton Towers odnotował mały spadek liczby odwiedzin).

Niekwestionowanym liderem europejskich parków tematycznych jest oczywiście paryski Disneyland. W 2011 roku Disneyland Park i Walt Disney Studios odwiedziło w sumie 15 700 000 osób, o 4,7% więcej niż w roku wcześniejszym. 


Tower of Terror w Walt Disney Studios, tylko dla osób o mocnych nerwach


Tuż za Disneylandem plasuje się niemiecki Europa-Park, który odnotował wzrost odwiedzin o 5,9%. Efteling to numer 4. na liście europejskich parków rozrywki.


Hiszpański PortAventura oraz duński Tivoli Gardens to z kolei najwyższe wzrosty liczby odwiedzin w 2011 roku w stosunku do roku poprzedniego. Pierwszy park miał o 15,5% więcej gości, drugi o 7,2%. W przypadku PortAventura wiąże się to między innymi z powiększeniem oferty parku o nową tematyczną krainę, skierowaną do najmłodszych odwiedzających, bazującą na charakterach z Ulicy Sezamkowej. Także w 2011 roku więcej niż zazwyczaj odwiedzin w PortAventura stanowiły przyjazdy lokalnych turystów w stosunku do przyjezdnych.

Kolejność na liście dziesięciu najchętniej odwiedzanych parków rozrywki nie zmieniła się. 

Opracowanie: Anna Marasek 
Parkmania.pl 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.