Przewodnik po parkach rozrywki

W Wielkanoc rozpoczyna się nowy sezon w odmienionej Energylandii

Tagi: Energylandia, Polskie Parki Rozrywki, Bilety Do Energylandii, Roller Coastery, Otwarcie Energylandii, Nowe Atrakcje W Energylandii

W Wielkanoc rozpoczyna się nowy sezon w odmienionej Energylandii

Do polskich parków rozrywki zagląda powoli wiosna. Pora na otwarcie nowego sezonu! Już w ten poniedziałek swoje bramy otwiera Energylandia. Wszystkich tych, którzy mieli już okazję odwiedzić największy park rozrywki w Polsce czeka jednak spore zaskoczenie. Przez zimę Energylandia przeszła sporą metamorfozę. Chcecie wiedzieć, jak się zmieniła? Zapraszamy do lektury.

 

Zmiany w Energylandii widoczne są już na samym wejściu. Starą bramę wejściową zastąpił najprawdziwszy zamek! Modernizacja wejścia była konieczna nie tylko ze względów estetycznych. W szczycie sezonu do kas Energylandii ustawiały się spore kolejki. Teraz kas będzie znacznie więcej, więc takie sytuacje nie powinny mieć już miejsca. Pamiętajcie jednak, że najlepszą metodą na uniknięcie kolejek do kas jest zakup biletu online. Na stronie Parkmania.pl dostaniecie je z 5% rabatem. Ceny biletów już od 103.55 zł za osobę dorosłą i 56.05 zł za dziecko do 140 cm wzrostu. Z biletem online uniknięcie kas, wejdziecie od razu do parku.

Tuż za bramą główną znajduje się reprezentacyjny dziedziniec, otoczony drewnianymi domkami. To niezwykle malowniczy zakątek, który sprawił, że w Energylandii zrobiło się jeszcze bardziej bajkowo. Skoro mówimy o bajkach, koniecznie trzeba też wspomnieć o Bajkolandii – strefa dla najmłodszych gości powiększyła się aż dwukrotnie. Znajdziemy tam 10 nowych urządzeń. Nieco starsi goście też nie powinni jednak narzekać na nudę. Oto co czeka ich w Energylandi w nowym sezonie.

Nowe atrakcje w Energylandii

  • Wioska szwajcarska – ta strefa ma służyć przede wszystkim relaksowi. Znajdują się tam sklepy, restauracje i wiele malowniczych zakątków, które mają stanowić odskocznię od wszystkich ekstremalnych rozrywek. Nawet najważniejsza atrakcja w tej części parku - Swiss Water Cups będzie sprzyjać odpoczynkowi. Łodzie w kształcie filiżanek zabiorą nas na przejażdżkę po niezwykle malowniczym ogrodzie w stylu szwajcarskim. To bezapelacyjnie najromantyczniejsze miejsce w całej Energylandii. Koniecznie zabierzcie tam swoją drugą połówkę.

 


  • Anakonda – emocjonujący spływ łodzią po torze wodnym, obfitującym w wzniesienia, tunele i inne niespodzianki. W łodzi mieści się aż 20 osób, dzięki czemu z atrakcji będą mogły korzystać całe rodziny.

 

  • Jungle Adventure – aranżacja tej atrakcji jest nieco zbliżona do kolejki Anakonda. Tu także przemierzamy tropikalną dżunglę. Nie poruszamy się jednak łodzią, lecz 9 osobowym pontonem. Trasa nie należy do spokojnych. Niebezpieczeństwa czyhają ze wszystkich stron. Wodospady, wiry wodne, dzikie zwierzęta – prawdziwy survival!

 

  • Wioska wikingów – prawdziwa gratka dla miłośników historii. Odtworzona w najdrobniejszych szczegółach wioska wikingów pozwala wyobrazić sobie, jak wyglądała codzienność tych słynnych nordyckich wojowników.

 

  • Boomerang – wyjątkowy roller coaster dla całej rodziny. Od pozostałych atrakcji na terenie parku różni go tor, który nie zatacza pełnego koła. Wagoniki muszą więc poruszać się w przód i w tył. Z powodzeniem możecie tu zabrać nawet młodsze dzieci. Przejażdżka jest emocjonująca, ale nie aż tak ekstremalna, by najmłodsi czuli się niekomfortowo.

 


  • Restauracja Formuła 1 – w tym roku otwiera się też największa jak dotąd restauracja w Energylandii. To dwupiętrowy budynek, którego aranżacja nawiązuje do sąsiadującego z nim roller coastera Formuła 1.

 

  • Speed Water Coaster – najbardziej wyczekiwana atrakcja tego sezonu najprawdopodobniej otworzy się latem. Dlaczego wszyscy wyglądają jej z taką niecierpliwością? Nigdzie na świecie nie ma tak wysokiej i szybkiej kolejki wodnej! Speed Water Coaster bije wszelkie dotychczasowe rekordy, jakie ustanowiono w tej kategorii. Wagoniki najpierw wnoszą się na wysokość 60 m, a następnie zsuwają się z prędkością 110 km/h wprost do wody.

 

Bilety do Energylandii ze zniżką i bez kolejek do kas

Jeśli nie macie planów na Poniedziałek Wielkanocny, wiecie już co zrobić. Bilety indywidualne do Energylandii kupicie na Parkmania.pl bez wychodzenia z domu. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.