Przewodnik po parkach rozrywki

Śląskie Wesołe Miasteczko to teraz Legendia

Tagi: Śląskie Wesołe Miasteczko, Polskie Parki Rozrywki, Legendia, Lech Coaster, Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, Polski Park Rozrywki

Śląskie Wesołe Miasteczko to teraz Legendia

Zapowiadana tematyzacja Śląskiego Wesołego Miasteczka właśnie wkroczyła na wyższy poziom. Najstarszy lunapark w Polsce otrzymał nową nazwę i logo. Od teraz pełna nazwa parku brzmi: Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Co się za nią kryje?

 

Dlaczego wprowadzono dwuczłonową nazwę?

Śląskie Wesołe Miasteczko znacznie różni się od wszystkich pozostałych parków rozrywki na terenie Polski. Podczas gdy większość z nich powstała po transformacji ustrojowej, śląski park ma już niemal 60-letnią tradycję. Przez ten czas zdążył się zapisać w świadomości pokoleń Polaków. Nowy inwestor (Tatra Mountain Resort), przejmując 75% udziałów spółki, miał tego świadomość, dlatego wprowadza zmiany stopniowo. Celem modernizacji nie jest jednak całkowita rewolucja w parku. To oczywiste, że Śląskie Wesołe Miasteczko potrzebuje liftingu, ale należy tego dokonać z uszanowaniem tradycji tego wyjątkowego miejsca. To dlatego nowa nazwa jest dwuczłonowa. Pierwsza część ma pomóc w promocji parku za granicą, druga to ukłon w stronę Ślązaków i osób, które odwiedziły park w przeszłości.

 

Kraina Legend

Nowa nazwa podkreśla również nowy temat przewodni Śląskiego Wesołego Miasteczka. Wielokrotnie wspominaliśmy już o tym, że nowe atrakcje parku będą oparte o motywy z polskich legend. Pierwsza tematyzowana atrakcja pojawiła się tam w lecie zeszłego roku. To kolejka wodna Diamont River, która przypomina historię Skarbnika – opiekuna śląskich kopalni. Hitem tego lata ma być natomiast Lech Coaster. Budowa nowej atrakcji nie jest jeszcze ukończona (uroczyste otwarcie jest zaplanowane na lipiec), ale już wiosną na terenie parku będzie można spotkać Lecha i piastunkę Florę. Wraz z kolejnymi atrakcjami do legendarnej drużyny dołączy zapewne jeszcze więcej postaci.

Co jeszcze się zmieni?

W październiku 2016 r. zniknęła stara brama wejściowa do parku. Zastąpi ją znacznie bardziej funkcjonalne i efektowne wejście, które również będzie nawiązywać do nowego tematu przewodniego. Kultowy napis, znajdujący się do nie dawna nad wejściem nie zniknie jednak z parku. Po renowacji będzie umieszczony w reprezentacyjnym miejscu, tak aby było go widać z daleka.

Stopniowo będą też się kształtować strefy tematyczne. Docelowo ma być ich aż 5:

  • Magical Village
  • Magical Mountains
  • Magical Forest
  • Valley of Dreams
  • Magical Lake

W tej chwili widoczne są jedynie zarysy strefy Magical Mountains, gdzie znajdą się najbardziej ekstremalne atrakcje (np. Lech Coaster i kolejka Diamiont River ). W 2020 roku mają być jednak gotowe wszystkie strefy. Inwestor zapowiada też, że do tego czasu Śląskie Wesołe Miasteczko przeobrazi się w średniej wielkości park tematyczny, który będzie mógł śmiało konkurować z parkami zza zachodniej granicy. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.