Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Lech Coaster będzie miał preshow. Jest już zwiastun filmu!

Tagi: Park Rozrywki, Śląskie Wesołe Miasteczko, Legendia, Lech Coaster, Nowy Roller Coaster W Chorzowie, Platige Image

[WIDEO] Lech Coaster będzie miał preshow. Jest już zwiastun filmu!

Przejażdżka na roller coasterze to bez wątpienia niesamowite doświadczenie. Wyobraźcie sobie jednak, jak wyglądałby lot na skrzydłach orła - to dopiero coś! Lech Coaster – najnowsza atrakcja Legendii (czyli Śląskiego Wesołego Miasteczka) pozwoli wam doświadczyć tego wszystkiego na raz. Jak to możliwe? Wszystko dzięki animowanej historii ze studia Platige Image.

Po co roller coasterowi historia?

Na rogu ulic Lepic i Cauchois w Paryżu mieści się niewielka kawiarka „Cafe des 2 Moulins”. Wejście zdobi charakterystyczna czerwona markiza i kilka plastikowych krzeseł. Ceny jak na tak niepozorne miejsce są dość wysokie. W okolicy jest mnóstwo atrakcyjniejszych miejsc. W końcu jesteśmy na Montmartre. Mimo tego w „Cafe des 2 Moulins” zawsze trudno o stolik. To zasługa jednej kelnerki - Amelii z filmu Jean Pierra Jeuneta. Tej samej, która uwielbiała wkładać ręce do worków ze zbożem i puszczać kaczki na kanale St. Martin. Chcielibyście wypić kawę w miejscu, gdzie pracowała, prawda?

Historie nadają głębszy poziom naszym doświadczeniom. Uważamy, że kawa z kawiarni Amelii musi być wyjątkowa, nawet jeśli do jej przygotowania wykorzystano te same ziarna, co w lokalu obok. O Śląskim Wesołym Miasteczku nikt nie nakręcił jednak filmu. Nie jest to też Disneyland, który przenosi nas do baśni wykreowanych w studiu Disneya. Historię trzeba było więc stworzyć od podstaw. Wybór padł na legendy polskie. Park ma już nową nazwę i identyfikację wizualną. Teraz przyszła pora na tematyzację atrakcji.

Pierwsze multimedialne preshow w Polsce

O tym, że nowopowstający roller coaster będzie opowiadał historię o Lechu, Czechu i Rusie wiedzieliśmy już o dawna. Nikt nie spodziewał się jednak, że zarząd parku zdecyduje się na nakręcenie filmu. Animacja ma być prezentowana gościom oczekującym na wejście do atrakcji. Tym samym Lech Coaster będzie nie tylko największą kolejką górską w Polsce, ale pierwszą w kraju atrakcją wzbogaconą o multimedialne preshow. Na potrzeby atrakcji historia Lecha została delikatnie zmodyfikowana. Bohater wspina się na drzewo, by zobaczyć z bliska gniazdo Orła. Wtedy on wsadza go sobie na grzbiet i wzbija się w górę. Właśnie do tego doświadczenia nawiązuje roller coaster. Gościom, siedzącym w wagonikach ma się wydawać, że oni także znajdują na skrzydłach orła. Możecie już poczuć przedsmak, tych emocji. Właśnie ukazał się zwiastun filmu!

 

Historia na najwyższym poziomie. Współpraca z Platige Image.

Storytelling to niezwykle modny termin. Marketerzy piszą o nim książki, a właściciele restauracji upodobniają swoje lokale do tych znanych z filmów (w Warszawie mamy już dwie kawiarnie z „Przyjaciół”, nie wykluczone że powstanie kolejna). Wszyscy tworzą bajki w nadziei na to, że przyciągnie to do nich klientów. Źle opowiedziana nikogo jednak nie zaangażuje.

To dlatego Śląskie Wesołe Miasteczko zdecydowało się na współpracę z agencją Platige Image. Pracują tam artyści tacy jak Tomasz Bagiński – twórca kultowej, nominowanej do Oscara „Katedry”. To w tym studiu powstał też cykl „Legendy Polskie” Allegro. Ostatnio sporo mówi się także o nich współpracy z Netflixem. Mają nakręcić wspólnie serial o Wiedźminie. Jeśli historia Lecha będzie utrzymana na równie wysokim poziomie, co wszystkie wymienione przed chwilą realizacje, czeka nas niezwykle emocjonująca rozrywka. Przekonamy się o tym w lipcu – to wtedy ma się odbyć wielkie otwarcie „Lecha”. Kto wybiera się do Chorzowa, by poznać jego historię? 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.