Przewodnik po parkach rozrywki

Legendarne 57. urodziny Śląskiego Wesołego Miasteczka

Tagi: Park Rozrywki, Slaskie Wesole Miasteczko, Chorzów, Wesole Miasteczko, Urodziny, Ewa Wachowicz, Roller Coaster Lech

Legendarne 57. urodziny Śląskiego Wesołego Miasteczka

W sobotę 3 września 2016 r. Śląskie Wesołe Miasteczko zaprasza na 57. urodziny. Dla mieszkańców południowej Polski będzie to okazja do wspólnej zabawy i zakończenia wakacji. Park zapowiada zabawy, konkursy i urodzinowe niespodzianki.

W tym szczególnym dniu gośćmi parku zaopiekują się legendarny Skarbnik oraz gość specjalny – Ewa Wachowicz, która przygotuje urodzinowe przysmaki.

Od 30 lipca tego roku działa w Wesołym Miasteczku strefa Magical Mountains, w której dominującą atrakcją jest spływ rwącą rzeką Diamond River. Ta część przygotowana jest już w nowym tzw. legendarnym klimacie i w sposób, który odzwierciedla myślenie właścicieli o przyszłości chorzowskiego parku. W kolejnych latach park przejdzie całkowitą przemianę. Jego teren zostanie podzielony docelowo na sześć stref: Magical Village, Magical Mountains, Valley of Dream, Valley of Adventure, Magical Forest oraz Magical Lake. Koniec zmian nastąpi w sezonie 2019/2020. 

Urodziny to dla nas chwila, aby podziękować naszym gościom i naszym partnerom. To lato było dla nas dużym wyzwaniem. Możemy wręcz powiedzieć, że przejdzie do historii. Nie tylko otworzyliśmy osiem nowych atrakcji, w tym największe Diamond River i całkiem na świeżo Magical Lake Expedition. Tegoroczny sezon był historyczny również ze względu na odwiedzających nas gości. Do tej pory Śląkie Wesołe Miasteczko odwiedziło 130 tyś gości, co daje 20% wzrostu. Wierzymy, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy, a na poparcie naszych słów chcemy zaprezentować w sobotę nasze inwestycje na 2017 rok., Paweł Cebula-dyrektor ŚWM.

Cała impreza urodzinowa odbędzie się w nowej strefie Magical Mountains. Urodziny rozpoczną się o godzinie 12.00. Uroczystość jest podzielona na dwie części. Pierwszą poprowadzi opiekun Diamentowej Rzeki, legendarny duch kopalni – Skarbnik. Druga część należeć będzie do naszych gości specjalnych – Ewy Wachowicz, naszych partnerów Braci Koral, Wawel i animatorów, którzy zadbają o dobrą zabawę dla wszystkich gości. W pierwszej części na pergoli, w okolicy Diamond River, Skarbnik wraz z pomocnikami skrzatami zaprezentuje nowości sezonu 2016 – przedstawi strefę Magical Village oraz Magical Mountains z główną atrakcją Diamond River oraz legendą o duchu kopalni.


Strefa Magical Mountains widziana z lotu ptaka.

 


Dominującą atrakcją w Magical Mountains jest spływ rwącą rzeką Diamond River.


W drugiej części swojej prezentacji Skarbnik opowie o tym, co wydarzy się w Śląskim Wesołym Miasteczku w 2017 roku. Dowiemy się, jakie nowe atrakcje będą nas czekać za rok i poznamy więcej szczegółów o największym rollercoasterze Lech, z którego goście będą mogli korzystać w przyszłym sezonie. Skarbnik przedstawi nam logo tej atrakcji, jej tematykę i przede wszystkim jej parametry, gdyż będzie to największy i najszybszy rollercoaster w Polsce.

Od godziny 12.00 w strefie Magical Mountains każdy gość będzie mógł przenieść się w inny świat – legendarny świat skrzatów, rycerzy i średniowiecznych magów. Gość specjalny Ewa Wachowicz opowie nam o regionalnych słodkich specjałach oraz nauczy Skarbnika i skrzaty, jak dekorować babeczki. Natomiast o godzinie 15.30 spotkamy ją przy wyjściu z atrakcji Diamond River, w sklepiku Diamond River Gifts, gdzie będzie rozdawać autografy i prezentować swoje kulinarne książki. Również od godziny 12.00 w strefie Magical Mountains partnerzy imprezy, firma Wawel i Bracia Koral, zapewnią gościom słodką zabawę. Bracia Koral przygotowali na urodziny lodowe niespodzianki oraz zabawy „jak dawniej”, w klimacie legend i bajek dla najmłodszych uczestników imprezy. Firma Wawel rozpocznie ceremonię urodzinową o godzinie 13.00 i zamknie ją o 16.30 rozbijaniem wielkich diamentowych piniat, w których goście poza cukierkami odnajdą także kupony z nagrodami. Obdarowani nagrodami będą mogli zostać i wziąć udział w finałowym wystąpieniu 20-osobowej górniczej orkiestry dętej z Katowic, która zagra gościom na zakończenie imprezy.

Śląskie Wesołe Miasteczko w sobotę 3 września 2016 roku otwarte jest od godziny 10.00 do 22.00. Na imprezę obowiązuje regularna cena biletów.

Program dnia:
12.00 – 17.00 – Zabawy i animacje w wykonaniu skrzatów i rycerzy, „zabawy jak dawniej” Braci Koral, baśniowa muzyka w wykonaniu zespołu i harfistki.
13.00 – Oficjalny start imprezy – powitanie gości i pierwsze rozbicie diamentowej piniaty Wawel.
13.30 – 14.00 – Legendarny Skarbnik podsumuje sezon 2016, opowie legendę Diamond River oraz zaprezentuje nowości na sezon 2017.
14.00 – 15.30 – Słodkie niespodzianki, dekoracja babeczek i tortu pod czujnym okiem Ewy Wachowicz i Skarbnika oraz maga.
15.30 – 16.20 – Gość specjalny Ewa Wachowicz w Diamond River Gifts, autografy i książki w promocyjnej cenie.
16.30 – Drugie rozbijanie diamentowej piniaty Wawel z nagrodami.
16.40 – Wielki Finał - Koncert 20-osobowej orkiestry górniczej na zakończenie dnia.

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.