Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Testing Attractions sprawdza atrakcje Śląskiego Wesołego Miasteczka

Tagi: Park Rozrywki, Slaskie Wesole Miasteczko, Testing Attractions, Krystian Borkowski

[WIDEO] Testing Attractions sprawdza atrakcje Śląskiego Wesołego Miasteczka

Na świecie jest wielu fanów parków rozrywki. Mają strony internetowe, prowadzą sprofilowane kanały na youtube, na których przedstawiają swoje wrażenia z atrakcji z parków. Ostatnio do tej grupy dołączyli panowie z Testing Attractions, pierwszego polskiego kanału o parkach. Zapytaliśmy ich po co ten kanał i co będą chcieli nam pokazać.

Parkmania.pl: Co to jest Testing Attractions?
Krystian Borkowski: Testing Attractions to pierwszy i obecnie jedyny kanał w Polsce, przedstawiający działanie atrakcji w parkach rozrywki oraz wyrażający opinie na temat wrażeń wywołanych przez daną atrakcję. Na kanale zobaczyć będziecie można odcinki z rożnorodnych atrakcji turystycznych od wspomnianych wyżej parków rozrywki po rozmaite atrakcje edukacyjne. Obraz w naszych filmach przedstawiony jest z dwóch kamer z perspektywy przechodnia, oraz z perspektywy pasażera.

Skąd pomysł na Testing Attractions?

Zawsze chciałem zrobić coś unikalnego, uważam że dobry pomysł na to czego jeszcze nie było jest przepisem na sukces. Testing Attractions jest pierwszym takim kanałem w Polsce.

Kto stoi za projektem?
Krystian Borkowski (ja), który jest miłośnikiem parków rozrywki. W filmach to on opowiada i ocenia atrakcje. Ekipę tworzą z nim także Rafał Pussy, który testuje atrakcje razem z Krystianem oraz Kuba Sadowski, który jest kamerzystą i to on stoi za montażem materiału.

Jak zrodziło się Twoje zainteresowanie parkami rozrywki?
Odkąd pamiętam fascynowały mnie parki rozrywki nie mam pojęcia czemu ale widziałem w nich zawsze coś wyjątkowego.

Jakie atrakcje podobają Ci się w parkach najbardziej?
Na to pytanie chyba najłatwiej odpowiedzieć, widać to chociażby po odcinku w Śląskim Wesołym Miasteczku. Najbardziej podobają mi się te extremalne!

Który z odwiedzonych parków rozrywki utkwił Ci najbardziej w pamięci i dlaczego? 
Całą ekipą Testing Attractions odwiedziliśmy dotychczas tylko jeden park w Polsce czyli ŚWM , dlatego opowiem tu o parkach które odwiedziłem prywatnie. Pozwolę sobie podzielić to pytanie miedzy parki rozrywki w Polsce i za granicą. W Polsce najciekawszym parkiem tematycznym jest Miasteczko Twinpigs w Żorach. Jest wspaniale wystylizowane na Western, natomiast najlepszym parkiem pod względem ilości dostarczanej adrenaliny jest Ślaskie Wesołe Miasteczko. Za granicą najbardziej podobała mi się włoska Mirabilandia. Nigdy nie zapomnię jak rollercoaster ISpeed wcisnął mnie w fotel a potem ruszył na ogromną wysokość!W waszym pierwszym filmie testowaliście chorzowski lunapark. Jak oceniasz ŚWM?
Park ten jak wiadomo do najmłodszych nie należy... Urządzenia w nim się znajdujące też nie są jakieś wyjątkowe, no nie wliczajmy tu Circusa Hoppali, który jest technologicznym gigantem w całym parku. Jednak  do chorzowskiego lunaparku mam ogromny sentyment... cały czas kibicuję by stał się atrakcja na światowym poziomie.

Co dalej z Testing Attractions? Czy będą filmy z zagranicznych parków?
Postaramy się co miesiąc zamieszczać nowe filmy z odwiedzonych przez nas parków. Już pod koniec czerwca pojawi się materiał z parku linowego i toru saneczkowego na Równicy w Ustroniu. W tym roku pojawimy się też na otwarciu Energylandii. Co do zagranicy nie mówimy nie, natomiast są to spore koszta wyjazdu.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.