Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Testing Attractions sprawdza jak z bliska wyglądają atrakcje w parkach

Tagi: Energylandia, Slaskie Wesole Miasteczko, Testing Attractions, Adrenalina Od Kuchni, Tsunami, Atrakcje W Energylandii, Space Drop

[WIDEO] Testing Attractions sprawdza jak z bliska wyglądają atrakcje w parkach

Testing Attractions, grupa fanów parków rozrywki, która od kilku miesięcy kręci filmy z polskich parków stworzyła nowy projekt - Adrenalina od kuchni. Tym razem mamy bardziej szczegółowo poznawać urządzenia znajdujące się w parkach. Zobaczmy, jak to się udało, w pierwszym parku, który TA odwiedziło.

Parkmania.pl: Kilka miesięcy temu wystartowaliście z kanałem Testing Attractions - odwiedzacie parki rozrywki i zdajecie relacje z wizyt. Teraz pojawił się nowy pomysł: Adrenalina od kuchni. Czym różnią się te filmy od siebie?
Krystian Borkowski, Testing Attractions: Filmiki z serii Adrenalina od Kuchni mają pokazywać urządzenia działające w parkach rozrywki od strony technicznej. Pierwszy film przygotowaliśmy z parku Energylandia. Prawdą jest, że film ten można nazwać wersją light całego projektu... to tylko namiastka tego co planujemy, o czym widzowie, mam nadzieję, przekonają się w następnych odcinkach.

Co przetestowaliście w Energylandii?
Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska jak działają 4 urządzenia: Tsunami Drop, Space Booster, Apocalipto i Space Gun. 

Marzy się nam, by w takim filmie pojawiły się rzeczywiście techniczne informacje. Jak wysoka jest dana atrakcja, jeśli to kolejka to jak szybko jedzie, czy są jakieś przeciążenia. Czy możemy liczyć na więcej? 

Planowaliśmy, aby w filmie znalazły się wywiady z obsługą urządzeń, która opowiedziałaby nam jak dokładnie działa maszyna, wytłumaczyła co do czego służy na panelu sterowania, co trzeba zrobić przed otwarciem parku i inne ciekawe rzeczy. Niestety,   tym razem się to nie udało. Liczymy, że uda się nam to w kolejnych parkach.

Który park planujecie odwiedzić kolejnym razem?

Obecnie trwają rozmowy dotyczące możliwości nagrania Adrenaliny od Kuchni w Śląskim Wesołym Miasteczku. Do nagrania dojdzie już niebawem, a teraz możemy wam zdradzić że odcinki z ŚWM będą nieporównywalnie bardziej ciekawe niż te z Energylandii... Efekt naszych prac nad urozmaiceniem tego ciekawego projektu, jakim jest pokazanie maszyny od technicznej strony już niebawem.

W Polsce nie ma zbyt wielu parków rozrywki, jak planujecie rozwijać Adrenalinę od kuchni?
To prawda obiektów nie ma zbyt wiele... ale w obecnych parkach trwają duże inwestycje na przykład, Projekt Dania, w ŚWM, który ma na celu uruchomienie nowych ciekawych urządzeń w chorzowskim lunaparku. W Energylandii jak wiadomo w przyszłym roku powstaną 3 ogromne kolejki górskie. Liczymy, że będziemy mieli o czym opowiadać.

Myślę, że wielu fanów parków rozrywki chętnie zobaczyło by taki film z parku, w którym jest prawdziwa adrenalina, patrząc najbliżej nas np Heide-Parku. Czy planujecie pójść o krok dalej z tym tematem?
Jak najbardziej! Parkmania.pl jest pierwszym portalem, któremu to zdradzimy! Już niebawem wprowadzamy nasz kanał na rynek zagraniczny, promować nas będzie zagraniczny partner, kanał o rollercoasterach, który fani parków rozrywki dobrze znają. Wiąże się więc z wyjazdami w inne części Europy. Jednak to projekt, który wymaga mnóstwo pracy, w związku z tym filmy z zagranicznych obiektów jak i przetłumaczenie obecnych materiałów na języki obce pojawią się dopiero w 2015 roku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.