Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Adrenalina Od Kuchni i Projekt Dania, czyli co nowego w Śląskim Wesołym Miasteczku

Tagi: Roller Coaster, Lunapark, Slaskie Wesole Miasteczko, Chorzów, Testing Attractions, Wesole Miasteczko, Pawel Cebula, Super Slizg

[WIDEO] Adrenalina Od Kuchni i Projekt Dania, czyli co nowego w Śląskim Wesołym Miasteczku

Sląskie Wesołe Miasteczko od dwóch lat przechodzi powolne przemiany. W najbliższym czasie na terenie chorzowskiego lunaparku pojawią się nowe atrakcje. Testing Attractions sprawdziło jakie. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dyrektorem parku.

Projekt Dania, to nowe urządzenia, które powoli pojawiają się w ŚWM. Atrakcje zostały zakupione z duńskiego parku rozrywki. Umieszczenie atrakcji na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka to proces czasochłonny. Oprócz kwestii związnych z samą budową, pozwoleniami, nowe atrakcje muszą przejść jeszcze konieczne odbiory Urzędu Dozoru Technicznego, zanim zostaną udostępnione gościom parku.

Do urządzeń, które już stoją – Filiżanek, Cyklodromu, dmuchańców czy trampolin – w następnym sezonie dołączą kolejne, wśród nich między innymi roller coaster i super ślizg wodny - największa z zakupionych atrakcji, z dwoma wieżami o wysokości 8 i 12 m oraz nachyleniu 60 stopni.

Jak podaje Paweł Cebula, dyrektor Wesołego Miasteczka, koszt zakupu urządzeń to ok. 420 tyś Euro.
W sezonie 2015 planowane jest uruchomienie minimum 10 z nich. 




 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.