Przewodnik po parkach rozrywki

Śląskie Wesołe Miasteczko czynne również zimą?

Tagi: Lunapark, Śląskie Wesołe Miasteczko, Parki Dinozaurów, WPKiW, Arkadiusz Godlewski, Centra Zabaw, Najstarszy Polski Park Rozrywki

Śląskie Wesołe Miasteczko czynne również zimą?

Jak podaje Dziennik Zachodni jest pomysł na wydłużenie sezonu w chorzowskim lunaparku. W zimę, kiedy niechętnie wychodzi się z ciepłych pomieszczeń, do parku miałaby przyciągać turystów całoroczna hala z atrakcjami.

Problemem Śląskiego Wesołego Miasteczka jak i innych parków rozrywki w Polsce są miesiące jesienno-zimowe. Choć wiele obiektów jest nadal otwartych (wiele parków dinozaurów, parki linowe dla grup zorganizowanych etc.), to liczba gości jest dramatycznie niska. Nie ma co się oszukiwać, nie mamy takich warunków jakie mają parki rozrywki w ciepłych krajach. Pogoda często jest brzydka i jedyne co się sprawdza to zadaszone centra zabaw. 

Taka zadaszona hala z minilunaparkiem mogłaby powstać w Śląskim Wesołym Miasteczku. Jest to jeden z pomysłów na rozwój tego najstarszego polskiego parku rozrywki. Jak dowiadujemy się z artykułu Zarząd Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku przygotował już propozycję modernizacji i rozwoju lunparku. Szczegóły i zakres przyszłych zmian poznamy niestety dopiero wtedy, gdy plany zaakceptuje marszałek województwa. Rozwój i modernizacja parku i tak, jak mówi Arkadiusz Godlewski, prezes WPKiW będzie zależał przede wszystkim od pozyskania finansowania tego projektu.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.