Przewodnik po parkach rozrywki

Lech Coaster: murowany hit lata 2017 w Śląskim Wesołym Miasteczku

Tagi: Energylandia, Roller Coaster, Parki Rozrywki W Polsce, Śląskie Wesołe Miasteczko, Lech Coaster, Nowy Rollercoaster W Chorzowie, Lift Coaster

Lech Coaster: murowany hit lata 2017 w Śląskim Wesołym Miasteczku

Właśnie trwa montaż jednej z najbardziej wyczekiwanych atrakcji Śląskiego Wesołego Miasteczka – roller coastera opartego na motywach z legendy o Lechu, Czechu i Rusie. Jego budowa budzi duże emocje, ponieważ w końcu w najstarszym istniejącym polskim parku rozrywki stanie nowoczesny roller coaster.

 

Byle do lata…

Czy wy też z niecierpliwością oczekujecie wiosny? Nam już dawno znudziły się zimowe płaszcze i czapki. Brakuje nam nie tylko zieleni i słońca, ale także emocji, jakich dostarczają parki rozrywki. To, że większość polskich parków rozrywki jest teraz zamknięta, nie oznacza jednak, że nic tam się nie dzieje. Wystarczy spojrzeć na Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie.

2 lutego rozpoczął się tam finalny montaż Lech Coastera. To wysoka na 40 m. kolejka górska typu lift coaster, o torze długim niemal na kilometr. Wagoniki miejscami będą się rozpędzać aż do 95 km/h. Ponadto na trasie znajdą się cztery inwersje i tunel, które dodatkowo spotęgują wrażenia płynące z przejażdżki. Wszystko ma być gotowe na początku lipca 2017 r. Tempo z jakim postępuje budowa jest bardzo imponujące. 6 miesięcy! Tyle dzieli nas od momentu, gdy będziemy mogli zasiąść w wagoniku z białym orłem!

 


Montaż nowej atrakcji potrwa jeszcze 8 tygodni

 

Legenda opowiedziana na nowo

Lech Coaster będzie przypominać legendę o założeniu państwa polskiego. W związku z tym, że mamy do czynienia z kolejką górską historia została jednak delikatnie zmodyfikowana. Podobnie jak w dobrze znanej wszystkim legendzie, Lech siada pod dębem, gdzie dostrzega orła. Postanawia wspiąć się na drzewo, aby przyjrzeć się ptakowi z bliska. Gdy dociera na górę ukazuje mu się nie tylko gniazdo orła, ale i niesamowity krajobraz. Wtedy dzieje się coś niesamowitego – orzech chwyta go za barki i umieszcza na swoim grzbiecie. Lech może dzięki temu podziwiać całą okolicę z lotu ptaka – podobnie mają się czuć wszyscy śmiałkowie, którzy postanowią skorzystać z nowej atrakcji. Po wzniesieniu się na 40 metrów też można będzie podziwiać panoramę całej okolicy.  Oby wszystkie planowane atrakcje były równie oryginalne (do 2020 r. w Śląskim Wesołym Miasteczku ma być 6 stref tematycznych).

 


Tak będą wyglądać wagoniki Lech Coastera

 

Jak się buduje roller coaster ?

O tym, że na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka ma powstać nowy roller coaster informowaliśmy was już we wrześniu (zob. artykuł: „Lech Coaster to zaledwie początek zmian”). Po montażu roller coastera rozpoczną się testy – zanim z kolejki zaczną korzystać pierwsi zwiedzający, trzeba mieć pewność, że nic nie zagraża ich bezpieczeństwu. Za wszystkie prace odpowiada holenderska firma Vecoma, która specjalizuje się w dostarczaniu atrakcji do parków rozrywki. Z jej usług korzysta też Energylandia

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.