Przewodnik po parkach rozrywki

Zbliża się wielkie otwarcie Lech Coastera w Legendii. Wybierasz się na przejażdżkę?

Tagi: Parki Rozrywki, Parki Rozrywki W Polsce, Śląskie Wesołe Miasteczko, Legendia, Lech Coaster

Zbliża się wielkie otwarcie Lech Coastera w Legendii. Wybierasz się na przejażdżkę?

1 lipca będzie miało miejsce długo wyczekiwane otwarcie Lech Coastera - największej kolejki górskiej w Europie Środkowo-Wschodniej i tym samym głównej atrakcji Legendii, czyli zmodernizowanego Śląskiego Wesołego Miasteczka.


O budowie Lech Coastera wspominaliśmy wam już wielokrotnie. Była mowa zarówno o jego parametrach, jak i towarzyszącej mu historii. Teraz gdy wszystkie elementy są już zmontowane, a film ukończony, przyszła pora na wielkie otwarcie. Pierwsi pasażerowie zasiądą w uskrzydlonych wagonikach już 1 lipca!

Czeka na nich niemal kilometrowy tor, cztery inwersje i prędkość 95 km/h. Wszystko odbywa się w przestrzeni stylizowanej na zamek pierwszych Piastów. Roller coaster przypomina bowiem historię Lecha – legendarnego założyciela państwa polskiego.

Czy Lech faktycznie będzie największym roller coasterem w Europie Środkowo-Wschodniej?

 

Parametry Lech Coastera naprawdę robią wrażenie. Jest on o połowę dłuższy i o 15 m wyższy niż obecny polski rekordzista - roller coaster Formuła 1 w Energylandii. Oczywiście pamiętajmy, że to dwa zupełnie inne roller coastery, Lech będzie bowiem lift coasterem, F1 to launch coaster.

Lech Coaster to też pierwsza w Polsce atrakcja wzbogacona o multimedialne pre-show. Twórcy Lecha mają więc powody do tego, by być z siebie dumni. Konkurenci jednak nie śpią. Tego lata otwiera się także Splash Water – ekstremalny roller coaster wodny w Energylandii. Tam wagoniki będą się wznosić aż na 60m! Energylania przymierza się również do budowy Mega Coastera, który ma bić wszelkie rekordy prędkości i wysokości, jakie ustanowiono dotychczas w Europie. Wygląda więc na to, że po długim marazmie w polskiej branży rozrywkowej, nastał roller coasterowy wyścig zbrojeń.


Co czeka nas jeszcze tego lata w Legendii?

 

W chorzowskim parku trwają intensywne prace nad tematyzacją. Obecnie głównemu motywowi podporządkowane jest ok. 60% parku. Modernizacji uległy atrakcje, będące kiedyś wizytówkami Śląskiego Wesołego Miasteczka:

  • Diabelski Młyn – największa rodzinna karuzela w Polsce teraz nosi od nazwę Legendia Flower. Gondole zostały odnowione, a przed wejściem pojawiły się kolorowe kwiaty.
  • Bajkowe Samoloty – podobnie jak w przypadku diabelskiego młyna modernizacji poddano wagoniki (tzn. samoloty) i konstrukcję atrakcji. Teraz mają one fioletowy kolor i należy ich szukać na mapie parku pod nazwą Dream Flight Airlines.
  • Łódki na jeziorze (Magical Lake Taxi) – zmodernizowano flotę i odnowiono molo, przy którym cumowane są łódki.
  • Phoenix – jak wszystkie ostatnio zmodernizowane atrakcje w parku, Phoenix przybrał fioletowe barwy.

Na wszystkich gości czeka również nowa wystawa edukacyjna „Korona Ziemi”. To multimedialna ekspozycja, która opowiada o wybitnych osiągnięciach polskich himalaistów. Na co dzień można ją oglądać w Centrum Górskim w Zawoi, ale na czas sezonu letniego instytucja zdecydowała się udostępnić wystawę gościom Legendii. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.