Przewodnik po parkach rozrywki

Spotkaj się z Bazyliszkiem! Nowa atrakcja w Legendii już otwarta

Tagi: Parki Rozrywki, Polskie Parki Rozrywki, Legendia, Bazyliszek, Nowosci W Parkach Rozrywki, Interactive Dark Ride

Spotkaj się z Bazyliszkiem! Nowa atrakcja w Legendii już otwarta

Letni sezon w Legendii będzie prawdziwie ekscytujący. To wszystko za sprawą nowej atrakcji w parku - Bazyliszka. Jest to nowoczesna kolejka typu Interactive Dark Ride, która zapewni całej rodzinie doskonałą zabawę i niezapomniane wrażenia.

O tym, co Legendia szykuje na nowy sezon, wspominaliśmy już wcześniej. Teraz jednak możemy napisać o nowej atrakcji więcej, bo jest o czym mówić! Zapewniamy was – Bazyliszek to kolejka, którą zdecydowanie warto wypróbować. Otwarta wraz z inauguracją letniego sezonu atrakcja to nie tylko ekscytująca przejażdżka, ale także szansa na poznanie ciekawej historii oraz emocjonującą walkę z wrogami za pomocą laserowych pistoletów.

Jako pierwsi mieli okazję przetestować Bazyliszka zaproszeni goście oraz dziennikarze. Ci, którzy już odbyli przejażdżkę są zachwyceni i zaznaczają, że będzie to doskonała rozrywka dla całych rodzin.

Oko w oko z Bazyliszkiem

Bazyliszek to atrakcja typu Interactive Dark Ride, czyli przejazd wagonikami przez kolejne pomieszczenia. Kolejka tematycznie nawiązuje do polskiej legendy o potworze, którego wzrok zamienia ludzi w kamień. Cała zabawa polega na przejeździe 6 osobowym wagonikiem trasą biegnącą przez różnorodne pomieszczenia, poznając przygotowaną specjalnie na potrzeby atrakcji historię. Przejazd zajmie około 4,5 minuty. Po drodze pasażerowie będą podziwiać multimedialne sceny, ale w beztroskiej jeździe przeszkodzą im potwory. Bez obaw jednak – każda osoba wsiadająca do kolejki otrzyma pistolet strzelający laserowymi wiązkami, by móc się obronić i dotrzeć do legowiska samego Bazyliszka na finałową walkę. Lubisz rywalizację? Doskonale, ponieważ przejażdżka będzie punktowana. Możesz więc sprawdzić swoją celność i zmierzyć się ze znajomymi lub z rodziną, a także ze wszystkimi uczestnikami zabawy. Wyniki będą dostępne na tablicy, a na koniec sezonu zostanie wyłoniony najlepszy strzelec.

 


Chwyć za broń! Odważysz się stanąć oko w oko z Bazyliszkiem?

 

Przeżyj przygodę w świecie legend i baśni

Bazyliszek to nie tylko ekscytująca przejażdżka. To przede wszystkim pasjonująca historia i ciekawe postacie. Wsiadając do kolejki, przenosimy się w czasie do epoki starożytnych legend i baśni. Świat przedstawiony wydaje się być sielski i spokojny, jednak szybko dowiadujemy się, że to tylko pozory. Okolice zamieszkane są przez potwory, które zagrażają mieszkańcom. By ich chronić, zostaje powołana Gildia Łowców, a jej zadaniem jest unicestwienie potworów. Zabawa rozpoczyna się w momencie, gdy zostajemy poproszeni o pomoc w zgładzeniu Bazyliszka, który atakuje pobliskie wioski. Wyruszamy więc na polowanie. Od teraz los mieszkańców leży w naszych rękach…

Zdjęcia dzięki uprzejmości Vivicam.tv

Bazyliszek to innowacja w dziedzinie atrakcji Interactive Dark Ride

Kolejki typu Interactive Dark Ride nie są co prawda nowością, jednak Bazyliszek to unikatowy przedstawiciel swojego rodzaju. Kolejka jako jedyna na świecie łączy w sobie bowiem aż trzy zaawansowane technologie. Pasażerowie podczas przejażdżki mogą podziwiać projekcje na multimedialnych ekranach, a także oddawać strzały do statycznych celów i mierzyć do obiektów tworzonych w technice video mappingu. Całość jest dopracowana w najmniejszych szczegółach i wraz z odpowiednio dostosowanym oświetleniem tworzy efekt projekcji 3D, co zapewnia niepowtarzalne doznania. Jadąc Bazyliszkiem poczujesz się tak, jakbyś rzeczywiście był częścią opowiadanej historii.

 


Dopracowane w najmniejszych szczegółach multimedialne sceny robią wrażenie

Pasażerowie po drodze będą podziwiać starannie przygotowane dekoracje

Bazyliszek to jedyna tak zaawansowana technologicznie kolejka Interactive Dark Ride, a zarazem pierwsza tego typu atrakcja z prawdziwego zdarzenia w Polsce. Nad tym, by całość zachwycała pod każdym względem, pracowały trzy firmy, będące liderami w swojej branży: EFT, Alterface i Jora Vision.

Doskonała atrakcja dla małych i dużych

Podczas przejażdżki Bazyliszkiem i mali, i duzi będą się świetnie bawić

Dzięki temu, że Bazyliszek jest atrakcją typu indor, czyli odbywającą się w zamkniętym pomieszczeniu, nawet niepogoda nie przeszkodzi w doskonałej zabawie. Co więcej, w przejażdżce może wciąż udział każdy, kto tylko będzie mieć na to ochotę. Kolejka nie ma ograniczeń wieku ani wzrostu, jest więc idealna na rodzinną wycieczkę.

Komentarze