Przewodnik po parkach rozrywki

Spotkaj się z Bazyliszkiem! Nowa atrakcja w Legendii już otwarta

Tagi: Parki Rozrywki, Polskie Parki Rozrywki, Legendia, Bazyliszek, Nowosci W Parkach Rozrywki, Interactive Dark Ride

Spotkaj się z Bazyliszkiem! Nowa atrakcja w Legendii już otwarta

Letni sezon w Legendii będzie prawdziwie ekscytujący. To wszystko za sprawą nowej atrakcji w parku - Bazyliszka. Jest to nowoczesna kolejka typu Interactive Dark Ride, która zapewni całej rodzinie doskonałą zabawę i niezapomniane wrażenia.

O tym, co Legendia szykuje na nowy sezon, wspominaliśmy już wcześniej. Teraz jednak możemy napisać o nowej atrakcji więcej, bo jest o czym mówić! Zapewniamy was – Bazyliszek to kolejka, którą zdecydowanie warto wypróbować. Otwarta wraz z inauguracją letniego sezonu atrakcja to nie tylko ekscytująca przejażdżka, ale także szansa na poznanie ciekawej historii oraz emocjonującą walkę z wrogami za pomocą laserowych pistoletów.

Jako pierwsi mieli okazję przetestować Bazyliszka zaproszeni goście oraz dziennikarze. Ci, którzy już odbyli przejażdżkę są zachwyceni i zaznaczają, że będzie to doskonała rozrywka dla całych rodzin.

Oko w oko z Bazyliszkiem

Bazyliszek to atrakcja typu Interactive Dark Ride, czyli przejazd wagonikami przez kolejne pomieszczenia. Kolejka tematycznie nawiązuje do polskiej legendy o potworze, którego wzrok zamienia ludzi w kamień. Cała zabawa polega na przejeździe 6 osobowym wagonikiem trasą biegnącą przez różnorodne pomieszczenia, poznając przygotowaną specjalnie na potrzeby atrakcji historię. Przejazd zajmie około 4,5 minuty. Po drodze pasażerowie będą podziwiać multimedialne sceny, ale w beztroskiej jeździe przeszkodzą im potwory. Bez obaw jednak – każda osoba wsiadająca do kolejki otrzyma pistolet strzelający laserowymi wiązkami, by móc się obronić i dotrzeć do legowiska samego Bazyliszka na finałową walkę. Lubisz rywalizację? Doskonale, ponieważ przejażdżka będzie punktowana. Możesz więc sprawdzić swoją celność i zmierzyć się ze znajomymi lub z rodziną, a także ze wszystkimi uczestnikami zabawy. Wyniki będą dostępne na tablicy, a na koniec sezonu zostanie wyłoniony najlepszy strzelec.

 


Chwyć za broń! Odważysz się stanąć oko w oko z Bazyliszkiem?

 

Przeżyj przygodę w świecie legend i baśni

Bazyliszek to nie tylko ekscytująca przejażdżka. To przede wszystkim pasjonująca historia i ciekawe postacie. Wsiadając do kolejki, przenosimy się w czasie do epoki starożytnych legend i baśni. Świat przedstawiony wydaje się być sielski i spokojny, jednak szybko dowiadujemy się, że to tylko pozory. Okolice zamieszkane są przez potwory, które zagrażają mieszkańcom. By ich chronić, zostaje powołana Gildia Łowców, a jej zadaniem jest unicestwienie potworów. Zabawa rozpoczyna się w momencie, gdy zostajemy poproszeni o pomoc w zgładzeniu Bazyliszka, który atakuje pobliskie wioski. Wyruszamy więc na polowanie. Od teraz los mieszkańców leży w naszych rękach…

Zdjęcia dzięki uprzejmości Vivicam.tv

Bazyliszek to innowacja w dziedzinie atrakcji Interactive Dark Ride

Kolejki typu Interactive Dark Ride nie są co prawda nowością, jednak Bazyliszek to unikatowy przedstawiciel swojego rodzaju. Kolejka jako jedyna na świecie łączy w sobie bowiem aż trzy zaawansowane technologie. Pasażerowie podczas przejażdżki mogą podziwiać projekcje na multimedialnych ekranach, a także oddawać strzały do statycznych celów i mierzyć do obiektów tworzonych w technice video mappingu. Całość jest dopracowana w najmniejszych szczegółach i wraz z odpowiednio dostosowanym oświetleniem tworzy efekt projekcji 3D, co zapewnia niepowtarzalne doznania. Jadąc Bazyliszkiem poczujesz się tak, jakbyś rzeczywiście był częścią opowiadanej historii.

 


Dopracowane w najmniejszych szczegółach multimedialne sceny robią wrażenie

Pasażerowie po drodze będą podziwiać starannie przygotowane dekoracje

Bazyliszek to jedyna tak zaawansowana technologicznie kolejka Interactive Dark Ride, a zarazem pierwsza tego typu atrakcja z prawdziwego zdarzenia w Polsce. Nad tym, by całość zachwycała pod każdym względem, pracowały trzy firmy, będące liderami w swojej branży: EFT, Alterface i Jora Vision.

Doskonała atrakcja dla małych i dużych

Podczas przejażdżki Bazyliszkiem i mali, i duzi będą się świetnie bawić

Dzięki temu, że Bazyliszek jest atrakcją typu indor, czyli odbywającą się w zamkniętym pomieszczeniu, nawet niepogoda nie przeszkodzi w doskonałej zabawie. Co więcej, w przejażdżce może wciąż udział każdy, kto tylko będzie mieć na to ochotę. Kolejka nie ma ograniczeń wieku ani wzrostu, jest więc idealna na rodzinną wycieczkę.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.