Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Zadra - nowy roller coaster w Energylandii już otwarty!

Tagi: Energylandia, Roller Coaster, Bilety Do Energylandii, Wooden Coaster W Energylandii, Zadra, Najwyzszy Roller Coaster W Energylandii, Drewniany Roller Coaster

[WIDEO] Zadra - nowy roller coaster w Energylandii już otwarty!

Zadra to nazwa hybrydowego, drewnianego coastera, którego premiera odbyła się wczoraj, w czwartek 22 sierpnia w Energylandii. To piętnasty roller coaster najnowocześniejszego rodzinnego parku rozrywki w Polsce. Poza 75 atrakcjami w Energylandii można także odpoczywać i bawić się w strefie wodnej Water Park.Zadra - nowy, drewniany roller coaster 

Energylandia znowu szaleje! Najnowszy roller coaster Zadra osiąga w najwyższym punkcie wyskość 61 m i osiąga prędkość 121 km/h, jadąc po torze o długości 1316 m. Jednorazowo wagon kolejki zabiera 24 osoby. Zadra posiada aż 3 inwersje. Pierwszy spadek może zapierać dech w piersiach, bowiem jego nachylenie jest równe 90 stopniom. Dla lubiących szybować w chmurach, producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz panoramiczne widoki na malownicze okolice.
→ Przeczytaj także: Ograniczenia wzrostu w Energylandii. Na które atrakcje nie wejdą moje dzieci? 


Projekt roller coastera powstał dzięki synergii dwóch potężnych firm: amerykańskiej Rocky Mountain Constructions oraz holenderskiej Vekomy. Wagony i aranżacja Zadry nawiązują do średniowiecznej krainy smoków. Pierwsi goście przejechali się kolejką wczoraj o 14:00. Tego dnia otwarto nową piątą już strefę w parku - Smoczy Gród.

Drewniane roller coastery to symbol wielu parków rozrywki na całym świecie. Taki roller coaster przypomina oldschoolową konstrukcję, lecz jest bardziej zaawansowany technologicznie niż coastery stalowe. Zadra jest modelem hybrydowym, co oznacza, że budowano ją z dwóch materiałów: drewna i metalu. Posiada drewniany stelaż oraz metalowy tor a także stalowe płyty, spojenia, stopy czy wsporniki.

Wraz Zadrą powstała nowa kraina tematyczna Smoczy Gród

Smoczy Gród to kolejna część parku, która powstała na obszarze 5 hektarów otaczając nowy roller coaster Zadra. Niesamowite miejsce wyglądające jak miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścieni” albo tajemniczego „Wiedźmina”. Uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni. To niezwykła kraina fantasy zdobiona pochodniami, a także innymi dopracowanymi dekoracjami. W Smoczym Grodzie na najmłodszych czeka ekscytujący roller coaster Frida wraz z dedykowanym sklepem oraz szczególna kolejka widokowa Dragon Adventure, która zabierze nas do magicznej krainy smoków. 

Bilety bez stania w kolejkach

Wakacje jeszcze trwają! Bilety do Enegylandii możecie nabyć w korzystnych cenach na stronie Parkmanii. Dzięki temu nie tylko oszczędzacie pieniądze, ale także i czas, ponieważ nie musicie już stać w kolejkach do kas.
 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.