Przewodnik po parkach rozrywki

Nowa kraina tematyczna w Energylandii już w 2020 r. Będzie kolejny rollercoaster i wiele innych atrakcji

Tagi: Park Rozrywki, Energylandia, Bilety Do Parku Rozrywki, Nowy Rollercoaster

Nowa kraina tematyczna w Energylandii już w 2020 r. Będzie kolejny rollercoaster i wiele innych atrakcji

Ostatnimi laty Energylandia co roku zaskakiwała nas nowym rollercoasterem. Rok 2020 nie będzie pod tym względem wyjątkiem! W parku pojawi się nie tylko nowy rollercoaster ale i nowa, szósta już, kraina tematyczna.

Pierwszy rollercoaster typu shockwave w Polsce

Abyssus dostarczy nam wrażeń, jakich nie jest w stanie zapewnić żadna z dotychczasowych atrakcji w Energylandii, ani w żadnym innym polskim parku rozrywki. Wszystko dzięki zawrotnej prędkości (100 km/h), którą poczujemy już na starcie przejażdżki. Wagoniki zamiast powoli się rozpędzać, będą wystrzeliwane niczym pocisk! Do tego trasa została zaprojektowana tak, aby emocje nawet na chwilę nie miały szansy opaść – wystarczy wspomnieć o pięciu inwersjach i ponownym przyspieszeniu w połowie trasy. A to wszystko w otoczeniu wodospadów, jezior i fontann pełnych lazurowej wody!


Zupełnie nowa strefa tematyczna w klimacie starożytnej Grecji

Nowy rollercoaster to wciąż nie koniec nowości, jakich możemy się spodziewać w 2020 r. w Energylandii. Wokół kolejki powstanie zupełnie nowa strefa tematyczna, której sceneria będzie nawiązywać do starożytnego miasta Aqualantis, które podobnie jak Atlantyda zostało zalane przez wodę.

Możemy zatem spodziewać się krajobrazów jak z Grecji: ruin starożytnych budowli, gajów oliwnych i cyprysów. Wszystkie nowe atrakcje będą ściśle związane z tematem przewodnim. Oficjalnie zapowiedziano już uruchomienie przejażdżki łodziami po tajemniczej lagunie oraz nowego rollercoastera typu Disco Coaster. W planach są także pokazy akrobatycznych skoków do wody, jednak pozostałe atrakcje to na razie wciąż tajemnica. Oprócz pełnych emocji przejażdżek w strefie na pewno pojawią się kolejne restauracje i sklepy, gdzie goście będą mogli nieco odpocząć od ekstremalnych wrażeń.

Kiedy rozpocznie się nowy sezon w Energylandii?

Otwarcie sezonu 2020/21 będzie miało miejsce 4 kwietnia 2020 r., czyli tydzień przed świętami Wielkiej Nocy. W przyszłym roku park będzie otwarty wyjątkowo długo, bo aż do stycznia 2021 r. Między listopadem 2020 r. a styczniem 2021 r. zobaczymy Energylandię w wyjątkowej, zimowej odsłonie. Park wypełni wtedy zapach piernika, ponczu i grzanego wina. Możemy też spodziewać się bajkowych iluminacji i mnóstwa dodatkowych atrakcji. Lodowiska, skutery śnieżne, wioska Mikołaja, jarmark bożonarodzeniowy – to raptem kilka z zaplanowanych aktywności. Jednocześnie czynne będą  parkowe atrakcje, nawet te ekstremalne. Wszystko to brzmi jak wspaniały pomysł na ferie bożonarodzeniowe, prawda?

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.