Przewodnik po parkach rozrywki

Nowa kraina tematyczna w Energylandii już w 2020 r. Będzie kolejny rollercoaster i wiele innych atrakcji

Tagi: Park Rozrywki, Energylandia, Bilety Do Parku Rozrywki, Nowy Rollercoaster

Nowa kraina tematyczna w Energylandii już w 2020 r. Będzie kolejny rollercoaster i wiele innych atrakcji

Ostatnimi laty Energylandia co roku zaskakiwała nas nowym rollercoasterem. Rok 2020 nie będzie pod tym względem wyjątkiem! W parku pojawi się nie tylko nowy rollercoaster ale i nowa, szósta już, kraina tematyczna.

Pierwszy rollercoaster typu shockwave w Polsce

Abyssus dostarczy nam wrażeń, jakich nie jest w stanie zapewnić żadna z dotychczasowych atrakcji w Energylandii, ani w żadnym innym polskim parku rozrywki. Wszystko dzięki zawrotnej prędkości (100 km/h), którą poczujemy już na starcie przejażdżki. Wagoniki zamiast powoli się rozpędzać, będą wystrzeliwane niczym pocisk! Do tego trasa została zaprojektowana tak, aby emocje nawet na chwilę nie miały szansy opaść – wystarczy wspomnieć o pięciu inwersjach i ponownym przyspieszeniu w połowie trasy. A to wszystko w otoczeniu wodospadów, jezior i fontann pełnych lazurowej wody!


Zupełnie nowa strefa tematyczna w klimacie starożytnej Grecji

Nowy rollercoaster to wciąż nie koniec nowości, jakich możemy się spodziewać w 2020 r. w Energylandii. Wokół kolejki powstanie zupełnie nowa strefa tematyczna, której sceneria będzie nawiązywać do starożytnego miasta Aqualantis, które podobnie jak Atlantyda zostało zalane przez wodę.

Możemy zatem spodziewać się krajobrazów jak z Grecji: ruin starożytnych budowli, gajów oliwnych i cyprysów. Wszystkie nowe atrakcje będą ściśle związane z tematem przewodnim. Oficjalnie zapowiedziano już uruchomienie przejażdżki łodziami po tajemniczej lagunie oraz nowego rollercoastera typu Disco Coaster. W planach są także pokazy akrobatycznych skoków do wody, jednak pozostałe atrakcje to na razie wciąż tajemnica. Oprócz pełnych emocji przejażdżek w strefie na pewno pojawią się kolejne restauracje i sklepy, gdzie goście będą mogli nieco odpocząć od ekstremalnych wrażeń.

Kiedy rozpocznie się nowy sezon w Energylandii?

Otwarcie sezonu 2020/21 będzie miało miejsce 4 kwietnia 2020 r., czyli tydzień przed świętami Wielkiej Nocy. W przyszłym roku park będzie otwarty wyjątkowo długo, bo aż do stycznia 2021 r. Między listopadem 2020 r. a styczniem 2021 r. zobaczymy Energylandię w wyjątkowej, zimowej odsłonie. Park wypełni wtedy zapach piernika, ponczu i grzanego wina. Możemy też spodziewać się bajkowych iluminacji i mnóstwa dodatkowych atrakcji. Lodowiska, skutery śnieżne, wioska Mikołaja, jarmark bożonarodzeniowy – to raptem kilka z zaplanowanych aktywności. Jednocześnie czynne będą  parkowe atrakcje, nawet te ekstremalne. Wszystko to brzmi jak wspaniały pomysł na ferie bożonarodzeniowe, prawda?

Komentarze