Przewodnik po parkach rozrywki

Pod Łodzią powstaje tematyczny park rozrywki - Mandoria. Otwarcie w 2020 r.

Tagi: Park Rozrywki Pod Lodzia, Renesansowy Park Rozrywki, Mandoria, Park Rozrywki W Rzgowie

Pod Łodzią powstaje tematyczny park rozrywki - Mandoria. Otwarcie w 2020 r.

Choć jeszcze trwa jego budowa, już ma ambicje stania się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Europy. Park rozrywki Mandoria przeniesie gości do epoki renesansu i pokaże jak funkcjonowały zamożne miasta handlowe. Klimatycznym kamienicom i portowym dokom będą towarzyszyć tematyczne rollercoastery, karuzele i wiele innych atrakcji. 

 

Całoroczny park rozrywki pod Łodzią

Mandoria Miasto Przygód powstaje tuż pod Łodzią – w Rzgowie, bezpośrednio przy głównym węźle komunikacyjnym: na skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą ekspresową S8. Docelowo zajmie powierzchnię 50 hektarów, a całość inwestycji została podzielona na kilka etapów. Pierwszy z nich już trwa i obejmuje stworzenie pod dachem całorocznego rodzinnego parku rozrywki o powierzchni 15 tys. mkw. Jego otwarcie zostało zaplanowane na lato 2020 roku.


Magiczna podróż do czasów renesansu

Mandoria Miasto Przygód będzie tematycznym parkiem rozrywki, co oznacza, że cały jego wygląd i wszystkie atrakcje będą miały ten sam motyw przewodni, którym będzie handel w Europie epoki renesansu. Dzięki pracy międzynarodowego zespołu artystów, przywiązujących wagę do najmniejszych detali, goście przekraczający bramy Mandorii Miasta Przygód odbędą podróż w czasie i trafią do świata, w którym mijają zaledwie trzy dekady od odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. To Wiek Odkryć – epoka, kiedy żądni przygód i sławy podróżnicy wędrowali po świecie w poszukiwaniu egzotycznych dóbr i najkrótszych dróg sprowadzania ich do Europy. Wówczas pochodzące z dalekich wypraw nowe produkty i przyprawy sprawiły, że jedzenie i trunki zyskały na smaku. Nowe tkaniny i oryginalne błyskotki oferowane przez handlarzy uczyniły ludzi barwnymi jak nigdy wcześniej.

 

Mandoria będzie otwarta przez cały rok, bez względu na pogodę. – Tworzymy ją z myślą o gościach w każdym wieku, a to oznacza, że na wszystkich atrakcjach dostępnych w naszym tematycznym parku rozrywki dorośli będą mogli bawić się razem z dziećmi. - mówi Joanna Jędrzejczyk, Manager Parku.

 

Ulice Mandorii Miasta Przygód będą rozbrzmiewać radosnym gwarem. Z portu i barów będą dobiegać opowieści żeglarzy o morskich przygodach, a z bazaru głosy kupców zachwalających swoje towary. Goście Mandorii reprezentujący wszystkie pokolenia – zarówno dzieci, jak i dorośli – będą mogli wskoczyć na pokład statku, aby pożeglować po wzburzonym morzu. Śmiałkowie sprawdzą swoją odwagę mknąc roller-coasterem w nieznane, wskoczą do wirującej beczki, wytrenują sokoli wzrok na strzelnicy i uruchomią wszystkie zmysły, aby odnaleźć wyjście z niezwykłego labiryntu.Pokaz żonglerki flagami Mandorii


Zabawa połączona z nauką

Chętni zdobędą praktyczną wiedzę o morskiej żegludze i wyruszą w szaloną podróż dookoła świata. Ponadto Mandoria zaoferuje przybyszom pyszne jedzenie, egzotyczne trunki i wiele urokliwych miejsc, w których będzie można przysiąść i zregenerować siły. Na każdym kroku goście będą spotykać przyjaznych mieszkańców Mandorii, zapraszających do odkrywania uroków miasta.

Przed rozpoczęciem budowy Mandorii Miasta Przygód dokładnie przyglądaliśmy się polskiemu i europejskiemu rynkowi, analizując jakie formy spędzania czasu wolnego oferują one rodzinom z dziećmi. Postanowiliśmy stworzyć takie miejsce, jakiego w Polsce jeszcze nie ma – tłumaczy Daniel Heinst, Dyrektor Projektu. – Poprzeczkę postawiliśmy sobie bardzo wysoko – chcemy oczarować naszych gości Mandorią. Pragniemy, aby stała się ona turystyczną atrakcją, do której będą przyjeżdżać goście z całej Polski i sąsiednich krajów. Jesteśmy przekonani, że budujemy park rozrywki, z którego dorośli i dzieci będą wyjeżdżać z wyjątkowymi wspomnieniami oraz chęcią powrotu w przyszłości.

 

Mandoria poszukuje pracowników

W najbliższych miesiącach rozpocznie się duża rekrutacja pracowników – zatrudnienie w Mandorii Mieście Przygód znajdzie 120 osób. Poszukiwani będą operatorzy atrakcji, animatorzy, sprzedawcy, pracownicy gastronomii i techniczni, a także pracownicy zaplecza administracyjnego.
Inwestorem Mandorii jest Ptak S.A., a budżet pierwszej fazy inwestycji wyniesie 108 milionów złotych. 


 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.