Przewodnik po parkach rozrywki

Energylandia ma chrapkę na kolejne rekordy. Znamy najnowsze plany inwestycyjne parku

Tagi: Energylandia, Parki Rozrywki W Polsce, Plany Na Kolejne Lata

Energylandia ma chrapkę na kolejne rekordy. Znamy najnowsze plany inwestycyjne parku

W ciągu zaledwie czterech lat swojej historii Energylandia przeobraziła się z peryferyjnego w pierwszorzędny park rozrywki, liczący się w wyścigu o najważniejsze nagrody w branży. Ale jego właściciel nie powiedział jeszcze pas. Zamiast tego wyciąga na stół kolejne karty. W ciągu najbliższych dwóch lat park ma się powiększyć z 26ha do ponad 150ha! Stanie na nich Smoczy Gród, 4 gwiazdkowy hotel i kolejny rollercoaster o rekordowych parametrach!

Energylandia jednym z największych parków rozrywki w Europie?   

Już dwa lata temu o Energylandii mówiło się, jako o najszybciej rozwijającym się parku rozrywki w Europie. Dziś chcąc opisać tempo, w jakim rozbudowuje się park, trudno znaleźć odpowiedni przymiotnik. Kompleks z Zatorze powiększył się właśnie o dodatkowe 150 ha, niemal dwukrotnie przerasta więc powierzchnią przodujący w branżowych rankingach Europa Park w Rust. Aby mógł się jednak z nim równać, trzeba zabudować ten obszar atrakcjami. Inwestycję rozłożono na kilka najbliższych lat. Jako pierwsze powstać mają następujące atrakcje: 

1.      Smoczy gród

 Strefa tematyczna stylizowana na nordyckie miasteczko rodem z filmu fantasy. Tworzące ją budynki będą wykończone kamieniem i drewnem, tak by możliwie jak najlepiej odwzorowywały średniowieczną architekturę. Na terenie miasteczka znaleźć będzie można puby i restauracje, sklepy z pamiątkami, punkty fotograficzne oraz liczne atrakcje. W planach jest m.in. kolejka widokowa stylizowana na średniowieczne wozy i przejażdżka dark ride, która przeniesie gości w odległą przeszłość. Fanów ekstremalnych wrażeń na pewno najbardziej zainteresuje jednak, że nad całością będzie górować gigantyczny, drewniany roller coaster. W najwyższym punkcie będzie on mierzył ponad 60 m. Jak dotąd nigdzie na świecie nie ma tak wysokiego drewnianego roller coastera! Obecny rekordzista - Wildfire Coaster w szwedzkim Kolmården Wildlife Park wznosi się na wysokość 56m. Imponujące są też parametry dotyczące szybkości nowej kolejki. Wagoniki będą pędzić z prędkością 115 km/h!

 

 

2.      4-gwiazdkowy hotel w stylu włoskim

Równolegle ze Smoczym Grodem będzie powstawać nowoczesny, czterogwiazdkowy hotel. Energylandia przygotowuje się do tej inwestycji od dawna. Na terenie kompleksu wciąż brakuje bowiem bazy noclegowej dla przybywających (coraz częściej także zza granicy) gości.

Hotel będzie adresowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi. Możemy się więc spodziewać, że pokoje, podobnie jak w Disneylandzie czy Legolandzie, będą miały dziecięce akcenty i wszelkie udogodnienia niezbędne do opieki nad maluchami. Jego architektura będzie nawiązywać do miejsca, które dla wielu osób jest największym podróżniczym marzeniem, czyli Wenecji. Z wizualizacji można wnioskować, że na parterze znajdzie się najprawdziwszy kanał z gondolami i urokliwymi mostkami, a otaczać go będą kolorowe kamieniczki. Za ich fasadami ukryte mają być liczne punkty usługowe, dwie restauracje, SPA i dwie nowoczesne sale konferencyjne. Hotel ma bowiem pełnić nie tylko funkcję noclegową, ale i konferencyjno-restauracyjną. Będą się w nim odbywać imprezy okolicznościowe oraz spotkania biznesowe. Goście nie muszą się jednak obawiać o spokojny wypoczynek – przestrzeni będzie tak dużo, że z powodzeniem wystarczy jej dla wszystkich.

 

 

3.      Muzeum Karpia

O tej inwestycji wciąż niewiele wiadomo. Będzie ona bowiem realizowana w późniejszych latach niż hotel i atrakcje na terenie Smoczego Grodu. Pomysł wydaje się jednak bardzo intrygujący.

4.      Cztery nowe strefy tematyczne

Na ich terenie mają znaleźć się 24 kolejne atrakcje, z których 11 będzie przeznaczonych dla najmłodszych. Właściciel parku nie zdradził jednak jeszcze szczegółów na ich temat. Wiemy jedynie, że na terenie każdej z nowych stref nie zabraknie edukacyjnych motywów.

 

 

Rozbudowie zostaną poddane także istniejące już strefy. Największą metamorfozę przejdzie część Tropical Fun, w jej bezpośrednim sąsiedztwie powstanie bowiem całoroczny Aquapark. Jeśli chodzi zaś o pozostałe strefy, zapowiadana jest ich dalsza tematyzacja i rozbudowa o kolejne urządzenia. Wstępnie mówi się o 4 modułach tematycznych, w których znajdzie się 10 atrakcji głównych, 6 atrakcji dla dzieci oraz atrakcje edukacyjne.

 


 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.