Przewodnik po parkach rozrywki

TOP 10: Najchętniej odwiedzane europejskie parki rozrywki w 2016 roku

Tagi: Disneyland Paris, Europa-Park, Disneyland Paryż, Gardaland, Europejskie Parki Rozrywki, PortAventura, TOP 10, TEA, Najchętniej Odwiedzane Parki Rozrywki, Legoland Windsor, Liseberg, AECOM, Puy Du Fou, Walt Disney Studios Park, Tivoli Gardens, De Efteling

TOP 10: Najchętniej odwiedzane europejskie parki rozrywki w 2016 roku

Który europejski park rozrywki w 2016 r. mógł poszczycić się największą liczbą odwiedzających? Jakie parki depczą mu po piętach? Znamy już odpowiedzi na te pytania.


Jak co roku, począwszy od 2008 r., amerykańskie stowarzyszenie TEA/AECOM opublikowało kolejne zestawienie podsumowujące wyniki branży parków rozrywki na kilku kontynentach. W tym roku w zestawieniu TOP 10 mamy kilka niespodzianek...

  1. Żaden park nie przekroczył magicznej liczby 10 milionów gości (mimo że zeszłoroczny raport podawał, iż paryski Disneyland Park odwiedziło w 2015 r. ok. 10 mln i 360 tys osób, dane te sprostowano w tym raporcie. Park odnotował 9,79 mln odwiedzających).
  2. Najbardziej popularnym parkiem rozrywki w Europie, nieprzerwanie od co najmniej 9 lat, pozostaje Disneyland Park. W zeszłym roku jego bramy przekroczyło 8,4 mln osób.

Za plecami Disneylandu czai się niemiecki Europa-Park. Największy park rozrywki w Niemczech przyciągnął 5,6 mln gości.

 
Teraz następuje mała niespodzianka. Na 3. miejsce (z miejsca 5. w roku wcześniejszym) wskoczył Walt Disney Studios Park (drugi park kompleksu Disneya pod Paryżem) z niespełna 5 mln odwiedzających. Jest to zarazem zamiana lokat, bowiem duński Tivoli Gardens (ulokowany w sercu Kopenhagi), który rok wcześniej był trzeci, teraz zajął 5. miejsce (4,64 mln gości).

Potem TOP 10 wygląda bez zmian. Uzupełnijmy miejsce 4: nadal jest to holdenderski De Efteling (4,76 mln).

Dalej, 3 mln i 650 tysięcy odwiedzających zagwarantowały PortAventura 6 lokatę.

Oczko niżej plasuje się szwedzki park Liseberg - 3,07 miliona osób.

Na 8. miejscu nadal znajduje się Gardaland, czyli najpopularniejszy park we Włoszech (2,88 mln).
A teraz znów niespodzianka: w zestawieniu TOP 10, na miejscu nr 9, debiutuje francuski Puy du Fou (2,2 mln gości). Jest to bardzo oryginalny park tematyczny, którego motywem przewodnim są najważniejsze z perspektywy Francji wydarzenia historyczne.

Dziesiątkę najchętniej odwiedzanych parków na naszym kontynencie zamyka Legoland Windsor, który odwiedziło 2,183 mln osób.

Łącznie w tych 10 parkach odnotowano 42,377 milionów wizyt. Czy Wy też zaliczacie się do tych szczęśliwców?

Autor: Natalia Tykocińska

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title