Przewodnik po parkach rozrywki

[KALKULACJA] Jak można oszczędzić pieniądze na wizycie w Disneylandzie

Tagi: Disneyland, Disneyland Paris, Pobyt W Disneyland Resort, Bilety Do Disneylandu, Disneyland W Paryżu, Disneyland Paryż, Nocleg W Disneyland, Bilety Wstępu Do Disneylandu, Bilety Wstepu, Extra Magic Time, Ile Kosztuje Pobyt W Disneyland, Disneyland Paris Rezort, Dodatkowe Godziny W Disneylandzie, JExtra Magic Hours, Kiedy Rezerwowac Noclegi W Disneylandzie, Komunia Swieta, Dzieci Do Lat 3 Za Darmo W Disneylandzie, Do Disneylandu Na Majowke

[KALKULACJA] Jak można oszczędzić pieniądze na wizycie w Disneylandzie

Wasze dziecko marzy o wycieczce do Disneylandu. Tak się składa, że w przyszłym roku ma komunię, chcecie zrobić mu więc niezapomniany prezent. Wszak wspomnienia są bezcenne, a wyjazd do parku rozrywki na pewno do nich należy. Jak zaplanować wyjazd by zapłacić jak najmniej i zyskać jak najwięcej? Podpowiadamy jak oszczędzić prawie 2800 zł!Nie ma znaczenia czy planujecie wyjazd z okazji I Komunii Świętej czy też po prostu chcecie sprawić dziecku przyjemność i zabrać go do najpopularniejszego parku rozrywki w Europie. W każdym przypadku wcześniej zaplanowany wyjazd pozwala wam zatrzymać w kieszeni kilka tysięcy złotych, które możecie wydać chociażby na bilety lotnicze! Jak to możliwe? Czytaj dalej!

Im wcześniej rezerwujesz tym mniej płacisz

Warto oszczędzać pieniądze na wakacyjnych wyjazdach planując je wcześniej. To żelazna zasada wytrawnego podróżnika. Jesienią i zimą oferty pobytów w parkach rozrywki (noclegi i bilety wstępu) na kolejny rok (sezon) zazwyczaj są najtańsze. Później ceny z miesiąca na miesiąc rosną. Co więcej, zmienia się także dostępność pokoi, najtańsze standardowe pokoje są już często wyprzedane. Wiąże się to z tym, że goście z Europy Zachodniej rezerwują z wyprzedzeniem. Warto abyśmy i my to robili!

→ Super oferta 4 dni w cenie 2 na LATO 2018. Już od 274 zł za 1 os. dorosłą za noc*

Na Majówkę do Disneylandu

W 2018 roku Majówka wypada idealnie, by móc wyjechać na dłużej: 1 maja to wtorek, 3 maja - czwartek. Warto już teraz zaplanować wyjazd do parku Myszki Mickey! Każdy ekspert od oszczędzania potwierdzi bowiem, że tylko wariaci przepłacają i kupują na ostatnią chwilę. Poza wysokimi cenami tuż przed sezonem jest bardzo duży problem z dostępnością pokoi. To może sprawić, że będziecie musieli dopłacić niemałe pieniądze do pokoju o podwyższonym standardzie. 

Od czego zależy cena noclegu w Disneylandzie?

Na cenę pakietu nocleg + bilety wstępu wpływ mają 2 czynniki:

 • kiedy planujesz zakup (im wcześniej tym taniej) 
 • w jakim terminie chcesz odwiedzić park.

Sezony i kalendarz Disneyland - o co tu chodzi?

Ceny ofert pobytowych w Disneylandzie zależne są od tego kiedy chcecie odwiedzić park. Disneyland wie kiedy goście go najchętniej odwiedzają i, oczywiście, wtedy ma najwyższe ceny (są to m. in. okres wakacji, święta i weekendy). Przykładowy kalendarz dla oferty LATO 2018 można zobaczyć poniżej:


Cenniki podzielone są na tzw. "sezony", od Super Value (gdy jest najtaniej) do High (gdy jest najdrożej). Data rozpoczęcia pobytu w Disneylandzie determinuje dany sezon a tym samym cenę (niezależnie od dni pobytu). To bardzo ważne!

Jeśli pierwszy dzień waszego pobytu to np. sezon Super Value, to nawet jeśli drugi dzień jest już w innej kategorii, jest dniem np. droższym, to płacisz za cały pobyt z cennika Super Value. Czasem przyjazd 1-2 dni wcześniej lub później może oznaczać korzystniejszą cenowo ofertę. Dlatego właśnie warto być elastycznym i sprawdzić jakie daty są dla was najkorzystniejsze. Pracownicy Parkmania.pl chętnie pomagają w wybraniu najtańszej oferty.

Ile zapłacę za nocleg w Disneylandzie i zabawę w obu parkach?

Tyle teorii, teraz przykładowa oferta. Policzmy ile kosztuje wyjazd na Majówkę 2018 gdybyśmy mieli wykupić pobyt już dziś i skorzystać z aktualnej promocji, ważnej do 11 października 2017 r.

Założenia:

 • wyjazd na Majówkę, np. 1-5 maja. Jest to oferta Value.
 • 4 noce w dwugwiazdkowym hotelu Santa Fe w pokoju standardowym / bilety wstępu na 5 dni do parku Disneyland Park i Walt Disney Studios. Dwugwiazdkowy hotel Santa Fe to jeden z najchętniej wybieranych przez Polaków hoteli w Disneylandzie.

Przeanalizowaliśmy koszt pakietu (nocleg + bilety wstępu) aż dla 5 wariantów!
Dlaczego? Ponieważ ceny uzależnione są od wieku gości. Dorośli płacą zawsze pełną stawkę, dzieci w wieku 3-11 lat stawkę ulgową, a maluchy do lat 3 bawią się za darmo. 

 • rodzina 2+2 (2 dorosłych i 2 dzieci do lat 3)
 • rodzina 2+2 (2 dorosłych i 2 dzieci w wieku 10 i 13 lat)
 • rodzina 2+2 (2 dorosłych i 2 dzieci w wieku 6 i 9 lat)
 • rodzina 2+1 (2 dorosłych i 1 dziecko w wieku 9 lat)
 • rodzina 2+1 (2 dorosłych i 1 dziecko w wieku 15 lat)


Poniższa tabela prezentuje ceny za całą rodzinę.
W pierwszym rzędzie znajdziecie ceny obowiązujące w aktualnej promocji. W rzędzie "Oferta standardowa bez promocji" podajemy ceny, które będą obowiązywać tuż przed latem.Co widzimy? Kupując jesienią 2017 r. a nie tuż przed Majówką, gdy np. zostaną tylko ceny standardowe mamy szansę oszczędzić od 2400 do 2800 zł na rodzinnym pobycie w Disneylandzie! To kolosalna różnica!

 

W kolejnej tabeli możecie zobaczyć z kolei jak wygląda ta sama oferta w przeliczeniu na jedną osobę na dobę.
Patrząc na to inaczej, kupując nocleg w Disneylandzie teraz oszczędzacie od 150 zł do 230 zł za osobę za dobę, w zależności od wybranej opcji.

Zakup samych biletów wstępu i znalezienie noclegu w okolicy wcale nie będzie kosztować mniej. Jedna uwaga! To jedynie pod warunkiem, że planujecie z wyprzedzeniem, bowiem im bliżej lata tym ceny pakietów rosną a ceny biletów utrzymują się raczej na tym samym poziomie, a nawet dochodzą atrakcyjne promocje. 

Nocleg i bilety wstępu w cenie... i nie tylko! 

Wykupienie noclegu w Disneyland Resort to nie tylko hotel i bilety wstępu w cenie. 
Nocleg na terenie parku to ogromna korzyść czasowa. Nie musicie dojeżdżać do parku i wracać do hotelu na koniec dnia. Ponadto jeśli macie małe dzieci to możecie udać się na chwilę do hotelu w każdym momencie, co może okazać się zbawieniem.

Wszystkie dodatkowe korzyści z pobytu na terenie Disneyland Resort

 • nocleg w jednym z hoteli Disneya® (lub Disney's Davy Crockett Ranch)
 • bilety do obu parków na każdy dzień pobytu
 • wstęp do obu parków podczas Extra Magic Time - jedynie goście hotelowi mogą bawić się w Disneyland Park i Walt Disney Studios między 9:00 a 10:00 rano.
 • darmowy parking pod samym hotelem (to również duży atut bo parking pod parkiem jest drogi)
 • podstawowe ubezpieczenie. 

A co jak nie będzie mogli jechać w wybranym terminie?

Wiele osób nie chce planować z wyprzedzeniem, bo mówią, że nie wiedzą co może się wydarzyć za kilka misięcy i nie chcą ryzykować. Zwłaszcza duże opory w planowaniu mają rodzice młodszych dzieci, które mogą się łatwo rozchorować na kilka dni przed planowaną podróżą. Jest i na to sposób.

Istnieje bowiem możliwość wykupienia ubezpieczenia rozszerzonego o koszty rezygnacji. W takim przypadku można odzyskać nawet do 80% wpłaconej kwoty. Warto też pamiętać, że zakładając rezerwację na jesieni na maj przyszłego roku wpłaca się tylko część kwoty (30%), resztę dopłacamy dopiero przed wyjazdem.

→ Co wpływa na cenę biletów do Disneylandu

Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku lub złożyć właściwe zapytanie o ofertę.