Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Nowość w Disneylandzie: Festiwal piratów i księżniczek

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Bilety Do Disneylandu, Disneyland W Paryżu, Jedzenie W Disneylandzie, Nocleg W Disneylandzie, Festiwal Ksiezniczek I Piratow

[WIDEO] Nowość w Disneylandzie: Festiwal piratów i księżniczek

Piraci i księżniczki od zawsze byli obecni w paryskim Disneylandzie. Nigdy dotąd nie rywalizowali między sobą o uwagę gości. Tymczasem właśnie na tym będzie polegał Festiwal of Pirates and Princesses, który rozpoczyna się już 31 marca. Nie musicie się jednak o nic obawiać, bo to goście zyskają na tej rozgrywce najwięcej.

 

Festiwal of Pirates and Princesses to wydarzenie dedykowane najmłodszym gościom Disneylandu, ale atmosfera, jaka się wokół niego wytworzy, będzie odczuwalna dla wszystkich. Już na samym wejściu goście będą pytani o to, za którą ze stron się opowiadają. Teoretycznie zwiastuje to konflikt, ale tak naprawdę to hołd dla Disneylandu, który jest jedynym miejscem, gdzie tak różne światy mogą istnieć obok siebie. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by w trakcie pobytu wielokrotnie zmieniać strony i korzystać z atrakcji oferowanych zarówno przez księżniczki, jak i przez piratów.

Atrakcje zaplanowane na czas festiwalu Pirates and Princesses

 

Po raz pierwszy w historii parku przygotowaliśmy tak dużo plenerowych pokazów dla naszych gości –  twierdzi Christophe Leclercq, jeden z pomysłodawców festiwalu.

 

Pewnie zastanawiacie, o jakich pokazach i wydarzeniach mowa? Odpowiedź znajduje się poniżej:

  • Spotkania z księżniczkami i piratami – w czasie festiwalu księżniczki i piraci będą krążyć po całym parku. Z napotkanymi postaciami można rozmawiać i robić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Każda ze stron ma też swoją bazę: przystanią księżniczek jest Princess Pavilon w Fantasyland, natomiast piraci koncentrują siły na plaży w Adventureland.
  • Okolicznościowa parada – kilka razy w ciągu dnia ulicami Disneylandu przejdzie parada, w której będzie uczestniczyć 9 księżniczek oraz Moana. Piratów będzie natomiast reprezentować kapitan Hak z załogą, Piotruś Pan oraz kapitan Jack Sparrow. Zarówno piraci, jak i księżniczki będą przemieszczać się na ogromnych platformach. Ta piracka jak nietrudno się domyślić będzie przypominać statek, platforma księżniczek przyjmie natomiast formę ukwieconego ogrodu.

 
Tak będą się prezentować platformy wykorzystywane podczas parady

 

  • Parada na 25. urodziny parku - księżniczki i piraci będą także brać czynny udział w obchodach 25. urodzin Disneylandu, które potrwają aż do września 2018 r. Ich kluczowym punktem jest popołudniowa parada, podczas której piraci i księżniczki znowu wyjdą na uliczki Disneylandu.
  • Nowa odsłona pokazu Disney Illuminations – do wieczornego pokazu Disney Illuminations wyświetlanego na fasadzie zamku Śpiącej Królewny dołączą motywy z „Małej Syrenki”, „Krainy Lodu” i „Piratów z Karaibów”.
  • Jeszcze bardziej emocjonujący „Piraci z Karaibów” – ubiegłego lata skończył się remont tej kultowej atrakcji. Na trasie przejażdżki pojawili się wówczas bohaterowie najnowszych odsłon sagi i nowe efekty specjalne. Festiwal jest doskonałą okazją, by doświadczyć tego wszystkiego na własnej skórze. 


Disneyland najlepszym miejscem, by zostać piratem lub księżniczką
 

Przeobrażenie się w pirata lub księżniczkę chyba nigdzie nie jest tak proste, jak w Disneylandzie. W tamtejszych sklepach można znaleźć kostiumy praktycznie wszystkich najważniejszych postaci, jakie pojawiały się w animacjach. Kupienie sukienki Roszpunki, Elzy czy Kopciuszka nie będzie więc najmniejszym problemem. Największą ofertą sukienek i akcesoriów dla księżniczek dysponuje butik La Chaumière des Sept Nains. Piratom polecamy natomiast udać się do Le Coffre du Capitaine. Znajdziecie tam kapelusze, pistolety, peleryny, opaski na oczy, czyli wszystko, czego potrzebuje szanujący się korsarz.

Kostiumy to wciąż nie wszystko. W czasie festiwalu będzie można ponadto skorzystać z malowania twarzy. Animatorzy wyczarują na dziecięcych buziach fantazyjne kształty dostosowane do reszty stylizacji.

Za dodatkową opłatą można też zjeść posiłek w towarzystwie księżniczek lub piratów. Księżniczki niezmiennie przyjmują gości w restauracji L’Auberge de Cendrillon. Piraci, którzy dotąd nie uczestniczyli we wspólnych posiłkach z gośćmi, będą natomiast obecni w kreolskiej restauracji Captain Jack’s – Restaurant des Pirates.

Informacje praktycznie i bilety wstępu do Disneylandu

Festiwal Pirates and Princesses będzie odbywać się jedynie na terenie Disneyland Park. Wydarzenie rozpoczyna się 31 marca 2018 r. i będzie trwać do 31 maja 2018 r. To bardzo dobry czas na odwiedzenie paryskiego Disneylandu. Pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, a w parku nie ma takich tłumów, jak w wakacje. Niższe są też ceny biletów. W maju bez problemu można wejść do Disneyland Park posiadając bilet MINI - cena już od 179,50 zł za dziecko. Ta taryfa nie obejmuje jednak majówki i obowiązuje wyłącznie w dni powszednie.

Sprawdź ceny biletów wstępu oraz kalendarz obowiązywania poszczególnych biletów

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.