Przewodnik po parkach rozrywki

Posiłki w Disneylandzie: rodzaje i opcje posiłków do wyboru

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Nocleg W Disneyland, Jedzenie W Disneylandzie, Czy Warto Wykupic Wyzywienie W Disneylandzie, Posiłki W Disneylandzie, śniadania W Disneylandzie, Wyzywienie W Disneylandzie

Posiłki w Disneylandzie: rodzaje i opcje posiłków do wyboru

Z pierwszego artykułu wiecie już o zmianach w ofercie gastronomicznej paryskiego Disneylandu. Liczba opcji wyżywienia, jakie znajdują się w ofercie może jednak wprawiać w zakłopotanie. Wyjaśniamy więc, jakie są między nimi różnice i co dokładnie gwarantuje ich zakup.

 

Kiedy i gdzie można wykupić posiłki w Disneylandzie?

W Disneylandzie jest ponad 50. różnych restauracji, serwujących posiłki w różnych kategoriach cenowych, od restauracji szybkiej obsługi po restauracje z obsługą kelnerską. W każdej z nich, jeśli jest tylko miejsce, można zjeść posiłek będąc w Disneylandzie. Zatem w przypadku zakupu samych biletów wstępu można skorzystać z oferty gastronomicznej ale nie wykupujemy jej przed przyjazdem do parku. Warto wiedzieć, że można mimo to ułatwić sobie jedzenie na miejscu robiąc wcześnie rezerwację w którejś z wybranych restauracji. To nic nie kosztuje, a oszczędza nam czas i gwarantuje stolik na miejscu, co po kilku godzinach zabawy w parku może być zbawienne!

Wyżywienie można wykupić z wyprzedzeniem jedynie w przypadku, gdy zakupiliśmy pobyt w jednym z 7 hoteli Disneya. Warto pomyśleć o tej opcji.

Wykupując wyżywienie przed wyjazdem dostajemy zniżkę

Mając zarezerwowany nocleg na terenie Disneyland Resort, możemy wykupić sobie posiłki. O tym, gdzie będziecie jeść w Disneylandzie naprawdę warto pomyśleć już podczas rezerwacji hotelu. Wyżywienie można wykupić bowiem najpóźniej tydzień przed wyjazdem.

Spóźnialskim zostają posiłki w cenach, jakie obowiązują w standardowym menu poszczególnych restauracji, a to zdecydowanie droższa opcja. Dzięki wykupionemu wyżywieniu można oszczędzić ok. 15% na każdym posiłku. To ile wydacie na jedzenie zależy jednak od tego, jaki rodzaj wyżywienia wybierzecie. 

Trzy rodzaje wyżywienia (tzw. Meal Plans)

  • Breakfast option – czyli po prostu vouchery na śniadanie w formie bufertu w restauracji hotelu, w którym się znajdujemy. W przypadku Disney Davy Crockett Ranch jest to śniadanie na wynos (takeaway breakfast).
  • Half Board – śniadanie jak wyżej + 1 posiłek (lunch lub kolacja). W przypadku kategorii "Hotel" tylko lunch (szczegóły kategorii "Hotel" poniżej).
  • Full Board – śniadanie jak wyżej + 2 posiłki (lunch i kolacja). W przypadku kategorii "Standard", "Plus" i "Premium" otrzymujemy dwa identyczne vouchery na posiłek. W przypadku kategorii "Hotel" otrzymujemy voucher na kolację do wykorzystania w hotelu, w którym się zatrzymaliśmy oraz voucher na lunch do wykorzystania w wybranych restauracjach szybkiej obsługi w obu parkach Disneya. Osoby, które mają wykupiony nocleg w Disneyland Hotel mogą również skorzystać z restauracji typu bufet. (szczegóły wszystkich kategorii poniżej).

4 opcje posiłków typu Half Board i Full Board

Żeby było ciekawiej, wyżywienie typu Half Board i Full Board można podzielić na 4 opcje od najmniej urozmaiconej, a tym samym najtańszej do "najbogatszej", w której mamy największy wybór restauracji i dodatkowe przywileje a tym samym, które najwięcej kosztuje. To my możemy zadecydować na jaką opcję nas stać.

  • Opcja Hotel – vouchery będą obowiązywać tylko w wybranej restauracji hotelowej. Ich ceny różnią się w zależności od standardu hotelu. W cenie vouchera nie ma żadnych napojów – trzeba za nie płacić oddzielnie.
  • Opcja Standard – vouchery obowiązują w restauracjach hotelowych oraz w restauracjach typu bufet w obu parkach i Disney Village.
  • Opcja Plus – vouchery można wykorzystać we wszystkich wspomnianych wyżej miejscach oraz restauracjach obsługiwanych przez kelnerów, mieszczących się na terenie całego kompleksu.
  • Opcja Premium – vouchery premium są uznawane we wszystkich restauracjach w Disneylandzie, włącznie z tymi, gdzie można spotkać postaci Disneya (np. Auberge de Cendrillon). Voucher służy też za bilet wstępu na pokaz Buffalo Bill’s Wild West Dinner Show (miejsca jak w przypadku biletów w kategorii 2).

Poniższa tabelka w czytelny sposób przedstawia różnice między każdą z opcji.

 


* W przypadku kategorii "Full Board Hotel" otrzymujemy voucher na kolację do wykorzystania w hotelu, w którym się zatrzymaliśmy oraz voucher na lunch do wykorzystania w wybranych restauracjach szybkiej obsługi w obu parkach Disneya. Osoby, które mają wykupiony nocleg w Disneyland Hotel mogą również skorzystać z restauracji typu bufet.
W niedzielę lunch w restauracji Inventions jest niedostępny (opcja Premium Half Board i Full Board). 

 

W kolejnej tabeli przedstawiono natomiast które restauracje można znaleźć w każdej z opcji. Dzięki temu nie będzie już wątpliwości, do której taryfy jest zaliczana każda z nich.

 


Wyżywienie rezerwuje się za pośrednictwem strony internetowej Disneylandu (gdy rezerwowaliśmy tam nocleg) lub jeśli zakupiło się nocleg za pośrednictwem Parkmania.pl pracownicy Parkmania.pl mogą skalkulować i zarezerwować tę opcję na życzenie klienta.

 

Zawsze warto dokonać rezerwacji w restauracjach Disneya. To nic nie kosztuje.

 

Choć vouchery na posiłki dają nam dużą dowolność w wyborze restauracji, warto jest dokonać rezerwacji przed wyjazdem. Do wielu restauracji w Disneylandzie ustawiają się ogromne kolejki, zwłaszcza w porach posiłków. Po co tracić w nich czas, skoro można za darmo zarezerwować stolik wcześniej? Rezerwacje nie obowiązują jedynie podczas śniadań, chyba że zależy wam na śniadaniu w towarzystwie postaci Disneya – zainteresowanie tego typu posiłkami jest tak duże, że zrobiono dla nich wyjątek. Jeśli cierpicie na alergię na jakiś składnik pokarmowy, można to śmiało zgłosić podczas rezerwacji – kuchnia przygotuje wówczas dla nas specjalny posiłek.

Rezerwacji najlepiej jest dokonywać telefonicznie – aktualny numer telefonu to +33 160 30 40 50 (obsługa w języku angielskim i francuskim). Pracownicy Parkmania.pl mogą również pomóc w dokonaniu takiej rezerwacji, jeśli zamówiliście nocleg za pośrednictwem portalu.
 

Bistro chez Remy to jedna z najchętniej odwiedzanych restauracji w Disneylandzie


Artykuł jest drugą częścią cyklu „Posiłki w Disneylandzie”. W pierwszej części omówiliśmy zmiany, jakie zaszły w ofercie gastronomicznej w Disneylandzie i przedstawiliśmy rodzaje restauracji w parku. W kolejnych częściach posiłki z postaciami Disneya, informacja ile to wszystko kosztuje oraz rozpiska wszystkich restauracji z podziałem na kategorie budżetowe!


Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.