Przewodnik po parkach rozrywki

Czy warto wybrać się do Disneylandu w sezonie jesienno-zimowym?

Tagi: Bilety Wstepu, Święta W Disneylandzie, Boże Narodzenie W Disneylandzie, Disneyland Promocje, Tanie Noclegi W Hotelach Disneya, Sezon Mocy W Disneylandzie, Disney Enchanted Christmas

Czy warto wybrać się do Disneylandu w sezonie jesienno-zimowym?

Disneyland jesienno-zimową porą jest spokojniejszy i mniej tłoczny. Tego samego nie można jednak powiedzieć o liczbie planowanych na ten sezon atrakcji. Może warto więc rozważyć wycieczkę do najpopularniejszego parku rozrywki Europy w tym czasie?

 

Poza sezonem ceny biletów do Disneylandu są znacznie niższe

Ceny biletów do Disneylandu określają 3 taryfy: MINI, MAGIC i SUPER MAGIC. Najtańsze są oczywiście bilety MINI. W trakcie jesiennych i zimowych miesięcy ich dostępność jest największa. Do tego dochodzą specjalne, sezonowe promocje, gdy można kupić bilety na dwa parki w cenie jednego parku. Decydując się na wizytę w Disneylandzie w listopadzie lub grudniu można sporo zaoszczędzić. Tańsze są też noclegi w hotelach Disneya i przeloty. Pod względem ekonomicznym wyjazd do Disneylandu zimą lub jesienią ma więc same zalety. 

Już w listopadzie Disneyland ogarnia świąteczna atmosfera

Disneyland w okresie przedświątecznym staje się jeszcze bardziej magiczny. To zasługa niesamowitych bożonarodzeniowych dekoracji, jakie zdobią cały park. Disney Enchanted Christmas to setki światełek, świąteczne girlandy, ogromna choinka na Main Street – to wszystko naprawdę robi wrażenie. Jakby tego było mało 20 listopada do Disneylandu przyjeżdża Święty Mikołaj (można go odwiedzać do 25 grudnia), a od 17 grudnia w alejkach parku rozbrzmiewa dźwięk kolęd w wykonaniu Myszki Mickey i księżniczek Disneya. Takiej atmosfery nie jest w stanie zepsuć nawet brzydka pogoda.

 


Parada w Disneylandzie odbywa się w wyjątkowej, świątecznej atmosferze!

 
Dekoracje Bożonarodzeniowe w Disneylandzie

 

Do Disneylandu wraca Anna i Elza

Święta w Disneylandzie nie byłyby prawdziwe bez wspólnego wykonania piosenki „Mam tę moc”. Będzie to możliwe podczas spektaklu „Frozen Sing-along”, który po ubiegłorocznym sukcesie wraca do świątecznego programu. Pierwszy pokaz odbył się już 11 listopada, kolejne będą grane nieprzerwanie do 26 marca przyszłego roku.  W tym czasie siostry z Arendelle będą również regularnie przemierzać park w lodowej karocy (Royal Welcome) i uczestniczyć w widowiskowej świątecznej paradzie.

 


Anna i Elza w lodowej karecie podczas 'Royal Welcome'

 

Tylko do 8 stycznia można oglądać spektakl „Mickey and the Magician”

Spektakl „Mickey and the Magician” z aktualnego programu Animagique Theater zbiera same pozytywne recenzje. Podczas gdy jedni krytycy porównują go do pokazów z Brodwayu, inni są zdania stworzył on nową jakość pokazów w Disneylandzie. Czym spektakl zasłużył sobie na takie opinie? Jego największą siłą jest choreografia i dopracowane w każdym szczególne kostiumy, dzięki którym na scenie jest naprawdę magicznie. Nie bez znaczenia jest też dobór postaci, występujących w spektaklu. Dżin i Raffiki bardzo rzadko pojawiają się na scenie Animagique Theater.

A w styczniu... zaczyna się Sezon Mocy w Disneylandzie

Walt Disney Studios szykuje świetną atrakcję dla wszystkich fanów gwiezdnych wojen. W połowie stycznia (14.01.2017) rusza tam „Sezon Mocy”. Festiwal potrwa aż do 26 marca przyszłego roku. W tym czasie Courtyard będą stale patrolować szturmowcy w białych kombinezonach, a na fasadzie The Twilight Zone Tower of Terror będzie wyświetlany spektakularny pokaz laserów i świateł. Oprócz tego do programu młodszego z parków dołączy nowy spektakl: Star Wars: A Galaxy Far, Far Away, w którym zobaczymy wszystkich najważniejszych bohaterów gwiezdnych wojen. Po dłuższej przerwie ponownie otwiera się też Akademia Rycerzy Jedi (ponowne zamknięcie planowane jest w okresie 5.05 - 30.06).

 

Jak widać spadająca temperatura nie ma najmniejszego wpływu na radosną atmosferę w Disneylandzie. Jest wręcz przeciwnie – dzięki milionom kolorowych światełek, jakie zdobią w tym czasie park, robi się tam jeszcze bardziej bajkowo. Może warto więc wykorzystać zaległy urlop i przekonać się o tym na własne oczy? 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.