Przewodnik po parkach rozrywki

Ile kosztują bilety do Disneylandu? Jakie bilety kupić, aby zaoszczędzić?

Tagi: Bilety Wstępu Do Disneylandu, Tanie Bilety Do Disneylandu, Jakie Bilety Do Disneylandu Kupic, Ile Kosztuje Bilet Do Disneylandu, Kiedy Najtaniej W Disneylandzie

Ile kosztują bilety do Disneylandu? Jakie bilety kupić, aby zaoszczędzić?

Ceny biletów do Disneylandu różnią się w zależności od tego, kiedy i na jak długo się tam wybieramy. Możemy wybierać pomiędzy kilkoma rodzajami biletów w czterech kategoriach cenowych. Przekonajcie się, która opcja jest najbardziej opłacalna.

 

Kiedy w Disneylandzie jest najtaniej?

Ceny biletów w Disneylandzie są uzależnione od sezonu. Najwyższe stawki obowiązują w trakcie wakacji szkolnych, ferii świątecznych oraz w wybrane weekendy (sezon wysoki). Wszystkie taryfy dzieli się aktualnie na cztery kategorie cenowe: MINI, MAGIC, SUPER MAGIC oraz MAGIC FLEX. Poniżej można zobaczyć jak wygląda przykładowy kalendarz obowiązywania każdej z taryf.

 

Najtańsze są oczywiście bilety MINI oznaczone kolorem zielonym, ale ich dostępność jest mocno ograniczona. Obowiązują tylko w dni powszednie poza sezonem. Wybierając się do Disneylandu w weekend lub podczas wakacji szkolnych trzeba już kupić bilety z droższej kategorii. Co ważne, kupując np. bilety MINI przez internet na miejscu można zawsze zmienić plany. To istotne, np w przypadku złej pogody. Wystarczy, dopłacić różnicę w cenie w kasie parku między aktualnym biletem, a standardowym biletem.

Co lepiej wybrać? Bilety na jeden czy na dwa parki Disneya?

Do wyboru macie bilety ważne w jednym (Disneyland Park) lub obu parkach Disneya (Disneyland Park + Walt Disney Studios). Nawet jeśli wybieracie się do Disneylandu tylko na jeden dzień, warto odwiedzić oba parki. W innym wypadku na pewno będziecie żałować, że będąc tak blisko atrakcji, takich jak Wieża Mroku czy Crush’s Coaster nie mogliście z nich skorzystać. Więcej o tym, co jest w cenie biletu do Disneylandu pisaliśmy szerzej w osobnym artykule.

Co jeśli chcę zostać w Disneylandzie dłużej?

W związku z tym, że wszystkich atrakcji w Disneylandzie nie da się odwiedzić w trakcie jednego dnia w ofercie dostępne są także kilkudniowe bilety wstępu. Jeśli planujecie dłuższy pobyt w Disneylandzie naprawdę warto zastanowić się nad zakupem któregoś z nich. Do wyboru macie dwu, trzy a nawet czterodniowe bilety. Koniecznie zwróćcie też uwagę na aktualne promocje np. 3 dni w cenie 2, 4 dni w cenie 3 –  tego typu oferty pozwalają czasem oszczędzić znaczące kwoty w porównaniu ze standardowymi biletami. Tego typu promocyjnych biletów nie można zakupić w kasie parku, są dostępne tylko przez internet. To jedna z wielu korzyści płynących z zakupu biletu do Disneylandu online.

W przeciwieństwie do biletów jednodniowych, których wydruk pokazuje się przy bramkach, bilety kilkudniowe trzeba wymienić na wejściówki w specjalnym biletomacie przed wejściem do parku.

Bilety do dwóch parków + przejazdy do Paryża

Jeśli przy okazji wycieczki do Paryża chcielibyście zobaczyć Disneyland to może was zainteresować bilet typu Disneyland Paris Express. Gwarantuje on nie tylko wstęp do dwóch parków, ale także bezpośrednie przejazdy między centrum miasta i Disneylandem. Bilety na komunikację miejską w Paryżu nie należą do najtańszych, więc to naprawdę warta rozważenia opcja.

Wstęp na wydarzenia specjalne

W cenę biletów do Disneylandu jest wliczonych bardzo dużo atrakcji (przeczytasz o nich więcej w tym artykule), ale wciąż nie są to wszystkie rozrywki, jakie czekają na Was w tym miejscu. Jedną z najpopularniejszych atrakcji dodatkowych jest pokaz „Buffalo Bill’s Wild West Dinner Show”. Ich zakup to dodatkowy wydatek, ale wspomnienia, jakie gwarantuje spektakl są tego warte. Nieczęsto ma się okazję oglądać na żywo bizony i galopujące konie. Na wszystkich uczestników show czeka też wyśmienita teksańska kolacja.


Buffalo Bill’s Wild West Dinner Show to pokaz połączony z pysznym jedzeniem

Wycieczka do Disneylandu w wersji dla oszczędnych

Niepisana reguła w Disneylandzie głosi, że im więcej jest tam gości, tym ceny są wyższe. Jeśli chcecie więc oszczędzić na biletach, zaplanujcie wyjazd w trakcie któregoś jesiennych lub zimowych miesięcy. Tańsze będą nie tylko bilety do Disneylandu - aktualnie dostępna jest specjalna zimowa promocja, ale także ceny noclegów i przelotów. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.