Przewodnik po parkach rozrywki

Paryski Disneyland kończy 25 lat! Szykuje się wielka feta

Tagi: Park Rozrywki, Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Nocleg W Disneyland, Ceny Biletów, Nowe Atrakcje W Disneylandzie, 25 Lat Disneylandu W Paryżu, Znizka Air France

Paryski Disneyland kończy 25 lat! Szykuje się wielka feta

Jubileusze w Disneylandzie zawsze są pretekstem do szeroko zakrojonych zmian. Gdy w 2002 r. Disneyland kończył 10 lat otwarto Walt Disney Studios, w 2012 z okazji 20. urodzin w programie pojawił się pokaz Disney Dreams. Jak będzie w tym roku?

Uroczyste otwarcie Euro Disneylandu miało miejsce 12 kwietnia 1992 r. Frekwencja znacznie przerosła oczekiwania organizatorów. Do parku usiłowało się dostać pół miliona osób! Część z nich musiała obejść się smakiem, ponieważ dojazd do parku uniemożliwiły im wielokilometrowe korki, jakie utworzyły się na drogach dojazdowych do parku.


Od tych wydarzeń minęło już niemal 25 lat. Taki jubileusz nie może przejść niepostrzeżenie. Disneyland przygotowuje się do swoich urodzin od miesięcy. Zobacz, jakie szykuje dla nas atrakcje.

Nowy pokaz multimedialny - Disney Illumination extravaganza

Premiera pokazu laserów i fajerwerków „Disney Dreams” miała miejsce podczas 20. urodzin Disneylandu. Początkowo miał być on wyświetlany tylko podczas obchodów tej rocznicy, ale z czasem na stałe dołączył do programu. Najwyższa pora na to, aby zastąpił go kolejny jubileuszowy spektakl. Będzie on nosił tytuł - Disney Illumination extravaganza. Podobno do dotychczas wykorzystywanych motywów dołączą sceny z „Gwiezdnych Wojen”, „Krainy Lodu” i „Piratów z Karaibów”.


Disney Illumination extravaganza ma być jeszcze lepszy niż uwielbiany przez wszystkich Disney Dreams!
 

 

Urodzinowa parada - Disney Stars on Parade

Z okazji urodzin Disneylandu zmieni się także scenariusz i scenografia parady. Trwają właśnie prace nad nowymi platformami, na których przemieszczają się postaci. Mają być bardziej nowoczesne, multimedialne, a jedna z nich to podobno ziejący ogniem smok.


Urodzinowa parada - Disney Stars on Parade z zapowiadanym smokiem!
 

 

Discoveryland w nowej odsłonie: Star Tours: The Adventures Continue i Star Wars Hyperspace Mountain

Na terenie Discoveryland otworzą się na nowo dwie atrakcje: Star Tours: The Adventures Continue (dawniej Star Tours II) i Star Wars Hyperspace Mountain (dawniej Space Mountain). Ich metamorfoza robi wrażenie. Star Tours umożliwi nam międzyplanetarną podróż między różnymi światami z „Gwiezdnych wojen”. Z pokładu statku zobaczymy m. in planetę Jakku, Hoth, Tatooine i wiele innych miejsc.

Hyperspace Mountain także będzie nawiązywać do „Gwiezdnych Wojen”. Dawniej kolejka wystrzeliła nas w nieokreśloną przestrzeń kosmiczną. Teraz będzie to Imperium Galaktyczne. Podczas przejażdżki natkniemy się na statki kosmiczne rebeliantów, myśliwce TIE i gwiezdne niszczyciele. 


Gwiezdne Wojny w nowej odsłonie!
 

 

Nowy pokaz Happy Anniversary Disneyland® Paris

W programie na rok 2017 z pewnością pojawi się również nowy pokaz Happy Anniversary Disneyland® Paris. Nie znamy jeszcze jego fabuły. Na pewno wystąpi w nim Myszka Mickey, Goofy oraz Chip i Dale. Pozostali członkowie obsady są jeszcze owiani tajemnicą.

The Starlit Princess Waltz - czyli wielki bal 

U stóp zamku Śpiącej Królewny zabrzmi walc. W jego rytm zatańczą wszystkie królewskie pary z filmów Disneya. Swoją obecność na balu zapowiedzieli Piękna i Bestia, Kopciuszek, Aurora i królewna Śnieżka.

Rok 2017 to idealny moment na wycieczkę do Disneylandu

Rok 2016 był czasem wielkich prac modernizacyjnych w Disneylandzie. W dniu 25. urodzin Disneylandu większość z nich będzie już ukończona. Chociażby z tego powodu warto złożyć jubilatowi urodzinową wizytę. Poza tym możecie liczyć na szereg zniżek:

Air France udostępnił swoim pasażerom specjalny kod rabatowy, który upoważnia do uzyskania 110 zł zniżki na przeloty, a u nas obowiązuje promocja na bilety i noclegi na lato 2017. Dzięki temu pomysł wycieczki do Disneylandu zyskuje jeszcze więcej zalet.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.