Przewodnik po parkach rozrywki

Co dzieje się jesienią w Disneylandzie? Czy warto odwiedzić park o tej porze roku?

Tagi: Disneyland, Halloween W Disneylandzie, Pobyt W Disneylandzie, Disneyland 25 Lecie

Co dzieje się jesienią w Disneylandzie?  Czy warto odwiedzić park o tej porze roku?

Jesień w Disneylandzie upływa pod znakiem święta Halloween. Sposób, w jaki jest ono świętowane znacząco odbiega od naszych wyobrażeń. To nie święto duchów, lecz radosna jesienna fiesta. Zobaczcie sami!

 

Halloween to w Polsce wciąż bardzo kontrowersyjne święto. Gdyby jego przeciwnicy zobaczyli jednak, jak celebruje się je w Disneylandzie, z pewnością pozbyliby się wszelkich uprzedzeń. Żadnych demonów, duchów i czy zombie – to raczej radosny jesienny festiwal.

Co prawda w październiku w Disneylandzie tradycyjnie pojawiają się wszystkie czarne charaktery z filmów Disneya (Diabolina, Cruella de Mon, Gaston, Jafar i inni), ale przy bliższym poznaniu okazują się być bardzo sympatyczni. Chętnie pozują do zdjęć, tańczą i przesyłają buziaki do pozdrawiających ich gości.

Możliwość spotkania z Diaboliną, Królową Kier i innymi antagonistami ze studia Disneya to nie wszystko. W październiku Disneyland prezentuje się po prostu przepięknie. Nie dość, że parkowa roślinność mieni się tysiącem barw, to alejki zdobią wydrążone, uśmiechnięte dynie i girlandy jesiennych kwiatów.  W tegorocznym w programie obchodów Halloween w Disneylandzie pojawiły się ponadto dwa dodatkowe eventy:

Goofy’s Skeletoon Street Party

Do 5 listopada w Frontierland można ogląd niesamowite taneczne show, któremu przewodzi Goofy w kostiumie szkieleta. Wzorem dla kostiumów i choreografii były obchody Święta Zmarłych w Meksyku. Trudno o lepsze źródło inspiracji. W tamtejszej tradycji żałoba nie jest czasem smutku, lecz zabawy. 1 listopada Cmentarze przyozdabia się w kolorowe kwiaty, na ulice wychodzą szkielety przebrane w tradycyjne, meksykańskie stroje, a na sklepowych witrynach pojawiają się czaszki z czekolady i marcepanu – wszystkie te groteskowe elementy znajdziecie w tym roku także w Frontierland. Powstała nawet specjalna kolekcja pamiątek zdobionych tymi motywami. 

Mickey’s Halloween Tricycle Gang

Mickey i inni bohaterowie Disneya przemierzają park na specjalnych platformach umocowanych na trzykołowych rowerach. Wśród uczestników mini-parady są także czarne charaktery. Pozostali bohaterowie (Kaczor Donald, Minnie, Kubuś Puchatek) mają na sobie hallowenowe kostiumy. W pewnym momencie wszyscy wysiadają z powozów i zaczynają tańczyć w rytm wesołej muzyki.  Trudno o lepszy dowód na to, że Halloween w Disneylandzie nie jest straszne.

Jesienne menu w Disneylandzie   

Do Halloween intensywnie przygotowują się wszystkie restauracje w Disneylandzie. Annette’s Dinner serwuje burgery w czarnych bułkach (bynajmniej nie są przypalone!), niemal w każdym bufecie można dostać krem z dyni, a w większości ciastkarni na terenie parku (Market House Deli, Cable Car Bake Shop) dostępne są muffiny w kształcie dyń i duchów oraz ciasto marchewkowe zdobione pajęczyną. Największym hitem halloweenowego menu jest jednak Hokus Pokus - rozgrzewający napój serwowany w kubku przypominającym zatrute jabłko z Królewny Śnieżki. Bez obaw – w składzie nie ma żadnych niebezpiecznych substancji.

 


Hokus Pokus to rozgrzewający napój serwowany w Disneylandzie wyłącznie podczas Halloween

 

Disney’s Halloween Party

Kulminacyjnym momentem obchodów Halloween w Disneylandzie jest wieczorna impreza 31 października. Tylko w tym dniu można przekroczyć bramy Disneylandu we własnym przebraniu. Kostium nie może jednak zasłaniać twarzy uczestnika (względy bezpieczeństwa). W programie wydarzenia są liczne pokazy, animacje i koncerty. Impreza kończy się spektakularnym pokazem sztucznych ogni. Aby wziąć udział w wydarzeniu, trzeba wykupić specjalną wejściówkę, która upoważnia do przebywania w parku między 17:00 a 1:00.

→ Kup bilet przez internet na Disney's Halloween Party.

Atrakcje związane z 25. urodzinami parku

Nie zapominajcie też, że w tym roku paryski Disneyland świętuje 25. urodziny. To ostatnia chwila, aby skorzystać z okolicznościowych atrakcji. Nowa parada, zmiana scenariusza wieczornego pokazu sztucznych ogni, urodzinowe pokazy, zmodernizowane atrakcje, seria okolicznościowych pamiątek. Nikt nie świętuje jubileuszy, tak jak Disneyland!

→ Przeczytaj, co pisaliśmy o 25. rocznicy parku Disneyland!

Hotele w Disneylandzie – Promocja JESIEŃ/ZIMA 2017-2018

Jeśli powyższe atrakcje nie przekonały was jeszcze do wizyty w parku Disneyland, to może zachęcą was twarde, finansowe dane! Aktualnie trwa jesienna promocja na wizyty w okresie jesień/zima 2017 - 2018. Oferta specjalna to nawet do 25% zniżki za pobyt oraz wyżywienie HB GRATIS. Czemu nie przenocować więc na terenie parku, tym bardziej że o tej porze roku w hotelach Disneya jest zdecydowanie taniej.

→Poznaj szczegóły jesiennej oferty pakietowej

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.