Przewodnik po parkach rozrywki

Zobacz jakie atrakcje przygotował Disneyland na tegoroczne Święta

Tagi: Disneyland, Disneyland W Paryżu, Nocleg W Disneylandzie, Disneyland Zimą, Święta W Disneylandzie, Pobyt W Disneylandzie, Disneyland Enchanted Christmas

Zobacz jakie atrakcje przygotował Disneyland na tegoroczne Święta

Uliczki Disneylandu rozbłysły milionem świateł – to znak, że święta są tuż tuż. Zanim zabierzecie się za ubieranie własnej choinki, mamy dla was propozycję nie do odrzucenia: zabierzcie rodzinę na grudniowy wyjazd do Disneylandu! Bez względu na to czy zdecydujecie się spędzić tam całą przerwę świąteczną, czy któryś z grudniowych weekendów, wycieczka na długo zostanie wam w pamięci.

 

Święta jak z baśni

W Disneylandzie przez cały rok jest magicznie. Tuż przed Bożym Narodzeniem bajkowa atmosfera osiąga jednak stężenie maksymalne. Płatki śniegu na Main Street (śnieg pada tam nawet przy dodatnich temperaturach!), ogromna choinka na Town Square, gigantyczny dom z piernika w holu Disneyland Hotel, kolędy, setki migoczących lampek, zapach cynamonu i gorącej czekolady ulatniające się z kawiarni – wszystko to sprawia, że postaci Disneya przechadzające się po parku są jakby bardziej realne, a zapach choinki silniejszy.  W tym miejscu można naprawdę poczuć magię świąt.

Jakie dodatkowe atrakcje czekają na was teraz w Disneylandzie?

Świąteczny program paryskiego Disneylandu nie ogranicza się wyłącznie do okolicznościowych dekoracji.
Zobaczcie, jakie dodatkowe atrakcje czekają tam na Was w tym roku:

Świąteczna parada

Począwszy od połowy listopada parada postaci Disneya odbywa się aż trzykrotnie: o 11:30; 13:15 i 17:00. Biorą w niej udział Minnie, Mickey, Donald, Daisy, bohaterowie Toy Story, Anna i Elsa oraz wiele innych postaci Disneya.

Mickey Magical Christmas Lights - MAIN STREET, U.S.A. Town Square

Każdego wieczora w okolicy Town Square Micky, Minnie i Święty Mikołaj śpiewają najsłynniejsze, bożonarodzeniowe kolędy. Koncert kolęd to nie jedyna okazja do spotkania ze świętym Mikołajem. Do 25 grudnia przebywa on na stałe w domku Myszki Mickey. Dzięki temu możecie osobiście przekazać mu list i  zrobić z nim sobie pamiątkowe zdjęcie.

A Fabulous Frozen Sing Along - FRONTIERLAND The Chaparral Theater

Gdy w ubiegłorocznym świątecznym programie pojawił się spektakl „Frozen Sing-along”, przeczuwaliśmy, że wpisze się on na stałe w świąteczną tradycję Disneylandu. Nie pomyliliśmy się! W tym roku siostry z Arendelle znowu wracają do Disneylandu na święta. Będzie im towarzyszyć bałwan Olaf i renifer Sven. Można ich wszystkich spotkać na scenie teatru Chaparral. Motywy z „Krainy Lodu” pojawiają się także na Market Place. Na czas Bożego Narodzenia plac przeobraża się w skandynawską wioskę.

Przy okazji, czy słyszeliście o tym, że pod koniec listopada do kin trafia krótkometrażowy film „Kraina Lodu. Przygoda Olafa” – to opowieść o świętach w Arendelle. Będzie można go zobaczyć przed każdym seansem nowego filmu Disneya „Coco”.

Na czas świąt Market Place przeobraża się w skandynawską wioskę, gdzie można spotkać Olafa i Svena z 'Krainy Lodu'.

Dwa nowe spektakle w Walt Disney Studios

Po raz pierwszy w historii europejskiego Disneylandu, na czas świąt w Walt Disney Studios pojawią się aż dwa nowe spektakle. Sing Me a Merry Christmas to kolejna okazja do wysłuchania kolęd w wykonaniu postaci Disneya, natomiast Goofy’s Incredible Christmas – wieczorny mapping na fasadzie Wieży Mroku.

Mickey’s Christmas Big Band - DISCOVERYLAND Videopolis Theatre® 

Kolejna nowość w świątecznym programie Disneylandu. Mickey’s Christmas Big Band to koncert, którego nie może ominąć żaden fan jazzu – Mickey w towarzystwie zespołu utalentowanych muzyków wykonuje na scenie największe świąteczne jazzowe klasyki.

New on Royal Castle Stage! A Merry Stitchmas - FANTASYLAND Le Théâtre du Château  

Kolejny taneczny pokaz w rytm świątecznych piosenek, Tym razem obok Mickey, Minnie i Donalda wystąpi Stich.

Pokaz sztucznych ogni

Wieczorny pokaz fajerwerków to w Disneylandzie standard. W tym roku jest ona jednak znacznie bardziej spektakularny. W końcu, w tym roku paryski Disneyland świętuje swoje 25 urodziny.


Świąteczne dekoracje w jednej z restauracji w Disneylandzie

 

Święta w Disneylandzie – dlaczego to dobry pomysł

Trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na świąteczny wyjazd z dziećmi. W Disneylandzie to one są w centrum wydarzeń: czeka tam na nie niezliczona ilość atrakcji, dzięki czemu nie ma mowy o nudzie. Świąteczną atmosferę dodatkowo podkręcają wszystkie wspomniane wcześniej wydarzenia i wysmakowane dekoracje. A to wszystko bez sprzątania, gotowania i niezręcznych pytań. Zwróćcie też uwagę na wyjątkowo długą przerwę świąteczną. W tym roku, aby zorganizować 10-dniowy wyjazd, wystarczy wziąć 3 dni urlopu.  Dzięki temu zobaczycie nie tylko Disneyland, ale także Paryż!

Disneyland Enchanted Christmas czyli sezon świąteczny trwa od 11 listopada 2017 do 7 stycznia 2018 roku. 

→ Sprawdź ceny biletów do Disneylandu

Wasz świąteczny wyjazd będzie jeszcze bogatszy w atrakcje, jeśli przenocujcie na terenie parku. Wszystkie hotele Disneya w grudniu prezentują się niesamowicie. Największe wrażenie robią dekoracje świąteczne w Disneyland Hotel (wspominaliśmy wam już o gigantycznym domu z piernika). Jeśli zdecydujecie się jednak na nocleg w jednym z tańszych hoteli (np. Sequoia Lodge), też nie będziecie mieli czego żałować. Zjecie kolację w przepięknie udekorowanej restauracji, kupicie bliskim prezenty w hotelowym butiku i ogrzejecie się w lobby przy kominku. Kto jak kto, ale Disney wie, co zrobić, aby święta były naprawdę magiczne.

→ Poznaj promocyjną ofertę pobytową (bilety do Disneylandu + nocleg w jednym z hoteli Disneya)

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.