Przewodnik po parkach rozrywki

Co wpływa na cenę jednodniowych biletów do Disneylandu? Jakie bilety do Disneylandu kupić?

Tagi: Disneyland Paris, Pobyt W Disneyland Resort, Bilety Do Disneylandu, Disneyland W Paryżu, Nocleg W Disneyland, Disneyland Park, Ceny Biletów Do Disneylandu, Eurodisneyland, Walt Disney Park, Jakie Bilety Do Disneylandu Kupic

Co wpływa na cenę jednodniowych biletów do Disneylandu? Jakie bilety do Disneylandu kupić?

Wyobraźmy sobie, że jedziecie całą rodziną do Disneylandu. Planowanie wyjazdu zaczynacie zapewne od zakupu biletów przez internet. Jeśli chcecie kupić bilety na jeden dzień, napotykacie się na pierwsze przeszkody. MINI, MAGIC, SUPER MAGIC, SUPER MAGIC PLUS  – co oznaczają te terminy przy biletach? Bez paniki. Pomogliśmy już w setkach wyjazdów do Disneylandu i zaraz wytłumaczymy wam w czym rzecz.

 

Bilet do jednego czy dwóch parków?

Jeśli jedziecie do Disneylandu i rozważacie czy warto odwiedzić oba parki, to odpowiedź jest jedna - warto! Warto wybrać bilety upoważniające do wejścia do obu parków Disneya, czyli do Disneyland Park i Walt Disney Studios. Oba parki zlokalizowane są tuż obok siebie i oferują różnorodne atrakcje. Podczas gdy Disneyland Park to klasyka bajek, słynny Zamek Śpiącej Królewny, Walt Disney Studios to atrakcje częściej nawiązujące do filmów aktorskich Disneya. Można tu też poznać kulisy ich produkcji I chociaż zobaczyć wszystko jednego dnia nie sposób to warto mieć wybór. 

Kategorie cenowe biletów jednodniowych

Bilety kilkudniowe nie mają podziału na kategorie cenowe. Kupując bilet na kilka dni nie musimy planować dokładnej daty, wystarczy że odwiedzimy park w okresie obowiązywania tych biletów (informacja ta pojawia się na dole biletu).

→ Planujesz pobyt dłużej niż 1 dzień? Sprawdź ulubioną ofertę naszych klientów: Super oferta bilety Disneyland - 3 dni w cenie 2!. Bilety dostępne tylko w sprzedaży przez internet.

Jeśli chodzi o bilety jednodniowe do Disneylandu podział cen na cztery kategorie cenowe nastąpił w 2014 r. Ceny różnią się w zależności od tego, w jakim terminie chcemy odwiedzić park.

Najtaniej jest oczywiście poza sezonem wakacyjnym. To wtedy obowiązują bilety MINI. Z największym wydatkiem trzeba się liczyć, odwiedzając park w czasie Wielkanocy, Bożego Narodzenia i innych świąt. Aby wejść w tym terminie do parku należy kupić bilety SUPER MAGIC lub SUPER MAGIC PLUS. 

Disneyland przygotował tabelkę opisującą dokładnie okresy obowiązywania biletów jednodniowych w każdej z dotępnych kategorii. Poniżej możecie zobaczyć jak ona wygląda, dalej opisujemy także dokładnie każdą z kategorii, abyście jeszcze lepiej zrozumieli różnice.

Ten sam kalendarz pojawia się przy jednodniowych biletach wstępu w naszym sklepie


Omówmy to wszystko jeszcze dokładniej posługując się powyższym kalendarzem Disneya:   

  • Bilety MINI - upoważniają do wstępu do parku w dni powszednie, poza sezonem świątecznym i wakacyjnym. W kalendarzu Disneya terminy, w których obowiązują bilety MINI oznaczone są kolorem zielonym.
  • Bilety MAGIC – poza dniami powszednimi bilety MAGIC obowiązują także w weekendy i w szczycie sezonu letniego. Posiadając bilety MAGIC nie wejdziecie do Disneylandu tylko w dni oznaczone kolorem granatowym i różowym (to najczęściej święta i długie weekendy). Do tego trzeba mieć już bilety SUPER MAGIC i SUPER MAGIC PLUS.
  • Bilety SUPER MAGIC – są ważne także podczas świat wielkanocnych, Dnia Matki, długiego sierpniowego weekendu i w wybrane październikowe weekendy. Posiadając bilet SUPER MAGIC można wejść do Disneylandu we wszystkie dni z wyjątkiem okresu Halloweenowego (wybrane dni tygodnia oraz weekendy), Bożego Narodzenia i okresu po nim a także w części dni stycznia.
  • Bilety SUPER MAGIC PLUS - kupując bilety wg najdroższej taryfy nie musicie przejmować się wogóle kalendarzem. Wchodzicie do parku, w który dzień chcecie, w okresie obowiązywania biletu.

Jakie bilety można kupić w kasie parku?

Jednodniowe bilety MINI, MAGIC oraz SUPER MAGIC są dostępne wyłącznie podczas zakupu biletów przez internet
W kasie obowiązuje jednolita cena biletów równa wartości biletów SUPER MAGIC PLUS.

Jak zamówić właściwe bilety wstępu do Disneylandu?

Zakup biletu nie jest skomplikowany, ale najłatwiej będzie jeśli zobrazujemy ten proces na przykładzie. Załóżmy zatem, że chcecie odwiedzić Disneyland 14 lipca. Nie musicie kupować biletów na oficjalnej stronie Disneylandu. Na Parkmania.pl wszystko jest po polsku, a ponadto możecie liczyć na wiele atrakcyjnych promocji. W tej chwili obowiązuje oferta związana z 25 urodzinami parku -  „Dorosły w cenie dziecka! 1 dzień, 2 parki”.

Planując zakup wspomnianego wcześniej biletu „Dorosły w cenie dziecka! 1 dzień, 2 parki” musicie wybrać jedną z 3 kategorii cenowych. W związku z tym, że planujecie odwiedzić park w wakacje taryfa MINI nie wchodzi w grę. W kalendarzu 14 lipca jest oznaczony na niebiesko. Wynika stąd, że do parku można wejść kupując bilety MAGIC w cenie 307,50 zł za osobę. Ostatnim krokiem jest wybranie interesującej was liczby biletów i dokonanie płatności. Po upływie kilkunastu minut bilety powinny się pojawić na Twojej skrzynce e-mail.*

Co jeśli będziemy musieli zmienić datę wyjazdu?

Wszystkie bilety do Disneylandu są niedatowane (poza Disneyland Paris Express). Macie dzięki temu dużą elastyczność w planowaniu wyjazdu. Jeśli okaże się, że będziecie w Disneylandzie w innym terminie niż początkowo zakładaliście wystarczy, że opłacicie w kasie różnicę między biletami MINI, MAGIC lub SUPER MAGIC a standardowym biletem (który jest w tej samej cenie co SUPER MAGIC PLUS). 

Bilety do Disneylandu to małe dzieła sztuki

Ceny biletów w Disneylandzie nie były jednolite już od momentu otwarcia parku w 1992 r. Wtedy można było kupić bilety w dwóch taryfach: haut czyli wysokiej i basse czyli niższej, obowiązującej poza sezonem letnim. Taka strategia miała przyciągać do Disneylandu rodziny z dziećmi, dla których zakup kilku biletów w szczycie sezonu był zbyt dużym wydatkiem.

Warto wiedzieć też, że w latach 90-tych wejściówki znacząco różniły się od kartonowych biletów wstępu, jakie odbiera się dziś kasie w przypadku zakupu kilkudniowych biletów czy e-biletów z kodem kreskowym, jakie otrzymujemy gdy kupimy bilet na 1 dzień.

Stare bilety zdobiły limitowane serie grafik, przedstawiające bohaterów filmów, jakie opuszczały wówczas studio (lata 90-te to tzw. Renesans Disneya, zapoczątkowała go „Mała Syrenka” z 1989 r.). Pojawiła się m.in. seria biletów z Dalmatyńczykami, Królem Lwem, Dzwonnikiem z Notre Dame i Pocahontas. Dziś są one obiektem kolekcjonerskim.

 


Bilety do Disneylandu z lat 90-tych

* Parkmania.pl czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 09:00-17:00 (z wyłączeniem weekendów i dni ustawowo wolnych od pracy)

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.