Przewodnik po parkach rozrywki

Koniec Extra Magic Hours w Disneylandzie. Czy będzie coś w zamian?

Tagi: Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Bilety Do Disneylandu, Disneyland W Paryżu, Disneyland Paryż, Nocleg W Disneyland, Jedzenie W Disneylandzie, Bilety Wstępu Do Disneylandu, Extra Magic Time, Disneyland Paris Rezort, Dodatkowe Godziny W Disneylandzie, Extra Magic Hours

Koniec Extra Magic Hours w Disneylandzie. Czy będzie coś w zamian?

Disneyland ogłosił, że wycofuje Extra Magic Hours. Czy to oznacza, że goście hoteli nie będą już mogli korzystać z dodatkowych godzin zabawy w Disneylandzie? Będą mogli, tylko że w zmienionej formule.

 

Extra Magic Hours vs. Extra Magic Time – na czym polega różnica?

Extra Magic Hours to jeden z przywilejów gości hoteli w Disneylandzie. Do 31 września 2017 r. wszystkim osobom, które zdecydowały się na nocleg na terenie parku przysługują dodatkowe dwie godziny zabawy w Disneyland Park między 8:00 i 10:00 rano. W Disneylandzie bawią się wówczas wyłącznie goście hotelowi, dzięki czemu w parku nie ma tłumów i nie trzeba tracić czasu na stanie w kolejkach do atrakcji.

Należy jednak pamiętać, że Extra Magic Hours obowiązuje jedynie w jednym parku - w Disneyland Park (nie wszyscy pamiętają bowiem, że na terenie paryskiego Disneylandu są dwa parki rozrywki: Disneyland Park i Walt Disney Studios). W ramach Extra Magic Hours z atrakcji Walt Disney Studios można było korzystać, ale tylko okazyjnie.

Od 1 października 2017 roku Disneyland zmienia Extra Magic Hours na Extra Magic Time. Tym samym dwie godziny zabawy w jednym parku zamienią się w godzinę w Disneyland Park i w Walt Disney Studios. Od października goście hotelowi będą mogli bawić się w obu parkach między 9:00 a 10:00 rano. Zaleta: więcej atrakcji do wyboru i pewnie dzięki temu jeszcze mniej kolejek do atrakcji. Wadą jest niewątpliwie skrócenie czasu zabawy do jednej godziny. 

→ Sprawdź ceny pakietów pobytowych w Disneyland Paris Resort

Ponadto goście, którzy zarezerwują śniadanie w restauracji Garden Plaza, będą mogli wejść do Disneyland Park przed 9:00, w zależności od godziny rezerwacji. Podobnie jest ze śniadaniem w restauracji En Coulisses na terenie Walt Disney Studios. Osoby, które się na nie zdecydują, wchodzą do parku wcześniej.

→ Więcej o śniadaniach w Disneylandzie

Co musisz wiedzieć o Extra Magic Time?

 • Extra Magic Time to 1 godzina zabawy więcej w dwóch parkach Disneya: Disneyland Park i Walt Disney Studios, dostępna dla gości hotelowych między 9:00 a 10:00 rano
 • Z Extra Magic Time można korzystać tylko rano. Wieczorem po zamknięciu wszyscy goście, niezależnie od tego czy mieszkają w hotelu Disneya czy nie, muszą opuścić park.
 • Nie wszystkie atrakcje mogą być otwarte podczas Extra Magic Time.
 • W czasie Extra Magic Time w obydwu parkach są już postaci Disneya (tzw. Meet 'n' Greet).
 • Goście hoteli partnerskich (hoteli nie należących do Disneyland Paris Resort) nie mogą korzystać z Extra Magic Time.
 • W czasie Extra Magic Time nie można korzystać z FASTPASS®, ponieważ automaty uruchamiają się o 10:00.


Jak najlepiej wykorzystać Extra Magic Time?

W Disneyland Park i Walt Disney Studios jest łącznie ponad 50 atrakcji. W ramach Extra Magic Hours goście hotelowi mieli dostęp do wybranych atrakcji, głównie tych najbardziej obleganych.

Do końca września, w ramach Extra Magic Hours można było więc skorzystać z poniższych atrakcji: 

Disneyland Park

 • Star Wars Hyper Space Mountain
 • Star Tours l’Aventure Continue
 • Peter Pan’s Flight
 • Main Street Vehicles
 • Orbitron 
 • Buzz Lightyear Laser Blast 
 • Dumbo the Flying Elephant 
 • Mad Hatter's Tea Cups 
 • Le Carrousel de Lancelot 

Walt Disney Studios

 • Crush’s Coaster
 • Ratatoile: l’Aventure Totalement Toquée de Remy 
 • Crush’s Coaster
 • The Twilight Zone Tower of Terror™
 • RC Racers
 • Slinky Dog Zigzag Spin 
 • Toy Soldiers Parachute Drop

Nie wiemy jeszcze czy te same atrakcje będą czynne podczas Extra Magic Time. Disneyland wciaż zwleka z udostępnieniem szczegółówych informacji. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Mając do dyspozycji dodatkową godzinę zabawy w parku, bez wątpienia warto jednak skorzystać z najpopularniejszych atrakcji, takich jak Hyper Space Mountain czy Crush's Coaster. Po 10:00, gdy bramy parku otwierają się dla wszystkich, momentalnie ustawiają sie przy nich kolejki.

Disneyland Hotel to najważniejszy obiekt w ofercie pobytowej Disneylandu. Fasada i wnętrza budynku nawiązują do architektury czasów wiktoriańskich.

 

Który hotel w Disneylandzie wybrać?

Oferta pobytowa w Disneylandzie jest bardzo zróżnicowana. Najlepiej będzie więc, jeśli zapoznacie się z cyklem artykułów, w którym szczegółowo opisujemy hotele w Disneylandzie:

A gdy zdecydujecie się już na konkretny hotel, zapoznajcie się z naszą ofertą pobytową. U nas szybko i sprawnie zarezerwujecie pokój i kupicie promocyjne bilety, niedostępne w kasie parku.

→ Sprawdź ceny pakietów pobytowych w Disneyland Paris Resort
→ Sprawdź promocyjne ceny biletów do Disneylandu

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.