Przewodnik po parkach rozrywki

Hotele Santa Fe i Cheyenne – obieramy kurs na zachód USA

Tagi: Pobyt W Disneyland Resort, Hotele Disneya, Hotele W Disneylandzie, Jaki Hotel W Disneylandzie, Disneyland Nocleg, Tani Nocleg W Disneylandzie, Santa Fe Hotel, Cheyenne Hotel, Hotele Disneyland

Hotele Santa Fe i Cheyenne – obieramy kurs na zachód USA

Podczas gdy hotele Disneya położone nad jeziorem oddają klimat wschodniej części Stanów Zjednoczonych, te znajdujące się w nieco dalszej odległości od Disneylandu przenoszą nas na zachód kontynentu. Disney's Hotel Cheyenne to miasteczko rodem z Westernu, a Disney's Santa Fe wzoruje się na motelach, jakie można napotkać przy legendarnej Route 66.

 

Dziki Zachód pod Paryżem

Hotele Santa Fe i Cheyenne położone są w odległości ok. 20 min. marszu od parku Disneyland (w praktyce, zwłaszcza ze starszymi dziećmi, odległość tę można pokonać szybciej). Każdy z tych dwóch hoteli stanowi kompleks niewielkich tematyzowanych obiektów hotelowych.

W Disney's Hotel Cheyenne przypominają one drewniane, małomiasteczkowe budowle znane z Westernu. Architektura Disney's Santa Fe wzorowana jest natomiast na budownictwie takich stanów jak Arizona czy Nowy Meksyk. Znajdziemy tam też wiele nawiązań do kultowego filmu „Auta”. Wizerunki Zygzaka, Złomka i innych bohaterów animacji zdobią każdy komplet pościeli, nad łóżkami umieszczono drogowe pachołki, a podczas posiłków jedzenie bierze się wprost ze skrzyń zlokalizowanych na pace czerwonego pick-upa. Daje to mnóstwo frajdy przebywającym w hotelu dzieciom i sprawia, że Disney's Hotel Santa Fe jest jednym z najchętniej wybieranych hoteli. W Disney's Hotel Cheyenne motywy z filmów Disneya znajdują się w odremontowanych w 2016 roku pokojach typu Texas, gdzie z powodzeniem mógłby zamieszkać szeryf Chudy z „Toy Story”.

 

Rodzaje pokoi w Disney's Hotel Santa Fe

Disney's Hotel Santa Fe to 1000 pokoi, wśród których aż 736 to pokoje standardowe o powierzchni ok. 21 m2, przeznaczone dla 4 osób i dziecka poniżej 3 roku życia. Znajdziemy w nich 2 podwójne łóżka, łazienkę, TV z kanałami Disneya. Poza pokojami typu standard znajdziemy jeszcze pokoje Rio Grande i Eldorado, których głównym wyróżnikiem jest lokalizacja. Rio Grande znajdują się w cichszej części kompleksu, bliżej rzeki, Eldorado z kolei to pokoje znajdujące się bliżej recepcji, restauracji i baru. W hotelu znajdują się także pokoje dla osób niepełnosprawnych, pozwalających na zakwaterowanie do 6 osób oraz 5 pokoi rodzinnych (42m2 pomieszczenia dla max. 6 osób). Hotel Santa Fe nie jest klimatyzowany, są tu natomiast wentylatory sufitowe. 


Rodzaje pokoi w Disney's Hotel Cheyenne

Disney's Hotel Cheyenne to również 1000 pokoi, z których zdecydowaną większość stanowią pokoje standardowe. Są to pokoje o powierzchni 21m2 mogące zakwaterować 4 osoby wraz z dzieckiem do lat 3. W pokojach znajdują się 1 podwójne łóżko oraz łóżko piętrowe. Disneyland podaje, że łóżko piętrowe przeznaczone jest dla osób o masie poniżej 70kg, ponadto na górnym łóżku może spać dziecko powyżej 6 roku życia. Pokoje typu Texas, odnowione w 2016 roku, to pokoje, w których znajdziemy jedno podwójne łóżko i rozkładane łóżko lub 2 podwójne łóżka. We wszystkich pokojach znajdują się TV z kanałami Disneya, łazienka, a z okien rozciąga się widok na westernowe miasteczko. Podobnie jak w przypadku Santa Fe, i tu znajdziemy pokoje zlokalizowane w cichszej okolicy, tuż przy rzece - są to pokoje Rio Grande. Z kolei pokoje Buffalo mieszczą się bliżej recepcji, restauracji i barów. W Cheyenne znajdziemy również pokoje dla osób niepełnosprawnych, mogące zakwaterować do 2 osób.
 

 

Hotele Disney's Hotel Santa Fe oraz Disney's Hotel Cheyenne to hotele oferujące wygodny pobyt w rozsądnej cenie. Z tego też względu ich oferta jest podstawowa, ale w zupełności wystarczająca. Jeśli jednak macie ochotę skorzystać z basenu, mieszkać w jednej z disneyowskich suit, to musicie wybrać np. hotel Newport Bay, New York lub Disneyland Hotel. Tam bowiem oferta noclegowa jest bardziej rozbudowana. 

Jedzenie w Disney's Hotel Santa Fe i Disney's Hotel Cheyenne

Zarówno w Disney's Hotel Santa Fe jak i Disney's Hotel Cheyenne mieści się jedna restauracja.

La Cantina to bufetowa restauracja, znajdująca się w Disney's Hotel Santa Fe. Jej wnętrze inspirowane było tradycyjnym targiem indiańskim w Santa Fe. Na menu oprócz dań z kuchni międzynarodowej składają się różne meksykańskie specjały, takie jak tortilla czy burrito. Jest to bufet typu all-you-can-eat, czyli w ramach posiłku można jeść bez ograniczeń. W podobny sposób urządzony jest Rio Grande Bar. Aranżacja oparta jest na kontrastowym zestawieniach czerwieni i turkusu oraz typowych dla tego regionu geometrycznych ornamentach. Można tam zamówić drinka (najlepiej na bazie tequili) i bawić na wieczorach muzycznych i karaoke.Chuck Wagon Cafe to z kolei przestronne wnętrze, gdzie zamiast krzeseł przy barze są siodła, a ściany zdobią podkowy, lassa i kowbojskie kapelusze. Ta restauracja znajduje się na terenie Disney's Hotel Cheyenne. Na śniadanie podobnie jak w innych hotelach Disneya składa się pieczywo, wędliny, sery, jogurty, płatki i inne produkty typowe dla śniadania kontynentalnego. Podczas obiadu i kolacji w bufecie można natomiast znaleźć żeberka, kurczaka pieczonego na ogniu, pizzę, sałatki, ciasta i wiele innych dań, które zadowolą zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Jest to także bufet typu all-you-can-eat. Na terenie hotelu Cheyenne znajduje się też Red Garter Saloon. Jest tam pianino, kilka okrągłych stolików i zastawiony różnymi drinkami bar – czyli wszystko to, w co powinien być wyposażony kowbojski salon. 


Podsumujmy wszystkie benefity na jakie mogą liczyć goście Disney's Hotel Santa Fe i Disney's Hotel Cheyenne:

 • Dwie dodatkowe godziny zabawy w Disneyland Park (Extra Magic Hours)
 • FASTPASS® zawarty w bilecie wstępu
 • Darmowy autobus, który dowozi gości hotelu do parku (odległość można też z powodzeniem pokonać pieszo)
 • Śniadanie w formie bufetu
 • Darmowe wi-fi
 • Osobne menu dla dzieci
 • Darmowy parking
 • Butik Disneya na terenie hotelu
 • Sala zabaw dla dzieci (mogą się tam bawić pod opieką rodziców)
 • Przejażdżka na kucyku (Disney's Hotel Cheyenne - usługa płatna)
 • Telewizor z kanałami Disneya w różnych językach


Ile kosztuje pobyt w Disney's Hotel Santa Fe i Disney's Hotel Cheyenne? w Disney's Hotel Santa Fe i Disney's Hotel Cheyenne

Hotele Santa Fe i Cheyenne gwarantują wszystkie profity związane z noclegiem w hotelu Disneya za cenę, za którą nie łatwo jest znaleźć pokój na terenie Paryża.

Przedstawialiśmy już ceny dla 4-osobowej rodziny nocującej w Disneyland HotelDisney's Hotel New York i Disney's Newport Bay Club oraz w Disney's Sequoia Lodge

W przypadku pobytu na 4 noce w Disney's Hotel Santa Fe lub w Disney's Hotel Cheyenne (w tym są już uwzględnione bilety wstępu na 5 dni zabawy w 2 parkach Disneyland) 4-osobowa rodzina (2 dorosłych oraz dzieci w wieku np. 6 i 9 lat) zapłaci za pobyt 3 455 zł przyjeżdżając np. 7 listopada 2016 r. 

Jeśli wybieracie się do Paryża wyłącznie w celu odwiedzenia Disneylandu i bierzecie ze sobą małe dzieci naprawdę warto rozważyć tę opcję. Santa Fe i Cheyenne to nie pojedyncze budynki, ale całe kompleksy tematyzowanych budowli, dzięki czemu można tam naprawdę poczuć się jak w zachodnich stanach USA. Jeśli dołączymy do tego jeszcze wszystkie wrażenia związane z pobytem w Disneylandzie uzyskujemy prosty i ekonomiczny przepis na niezapomniane rodzinne wakacje.

Tu już przedostatni artykuł z cyklu „Hotele Disneya na każdą kieszeń". Zostało nam już tylko omówienie Rancza Crocketta, po czym dokonamy podsumowania wszystkich możliwości noclegu w Disneylandzie.  

Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.