Przewodnik po parkach rozrywki

Disneyland bez śniadań. Nowy cykl o restauracjach w Disneylandzie

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Disneyland W Paryżu, Nocleg W Disneyland, Jedzenie W Disneylandzie, Posiłki W Disneylandzie, Czy Warto Wykupic Wyzywienie W Disneylandzie, Wyzywienie W Disneylandzie, śniadania W Disneylandzie

 Disneyland bez śniadań. Nowy cykl o restauracjach w Disneylandzie

Szerokie zmiany jakie dokonują się obecnie w Disneylandzie objęły także ofertę gastronomiczną. Od 29 marca 2017 r. w cenie noclegu nie będzie już śniadań. Jak zatem będzie wyglądała teraz oferta pobytowa? Sprawdziliśmy i przygotowaliśmy dla was użyteczną ściągawkę!

 

Dotychczas zatrzymując się w jednym z 6 hoteli Disneya w cenie noclegu goście otrzymywali również śniadanie. Jedynie nocleg w Disney's Davy Crockett Ranch nie obejmował śniadania. Począwszy od 29 marca 2017 r. goście hotelowi nie będą mieli już śniadania w cenie pobytu. Nie oznacza to bynajmniej, że nie będą mogli wykupić śniadania. Disneyland stworzył nowy plan żywieniowy, uwzględniający różne opcje. Postaramy się je wam przybliżyć.

Na terenie Disneyland Resort Paris (2 parki, hotele, Disney Village) znajduje się ponad 50 różnych restauracji. Rezygnując ze śniadań uwzględnionych w cenę hotelu, zarząd parku chce zagwarantować gościom większą elastyczność w wyborze miejsca, gdzie chcą zjeść. Zmiany mają też się przyczynić do rozładowania ruchu w hotelowych restauracjach. W porze śniadaniowej trudno jest tam znaleźć wolny stolik, podczas gdy parkowe restauracje świecą pustkami. Teraz goście zainteresowani wykupieniem posiłków nie będą zatem ograniczeni do jednej restauracji, pod warunkiem że wykupią wcześniej odpowiednie wyżywienie.

Co jeśli chcę zarezerwować nocleg ze śniadaniem?

Jeśli poprzednie rozwiązanie bardziej odpowiadało waszym potrzebom masz dwa wyjścia: albo wykupujesz dodatkowo do noclegu śniadanie i udajesz się do hotelowej restauracji albo decydujesz się na nocleg w tzw. suicie lub pokoju klubowym w jednym z czterech droższych hoteli (Disneyland Hotel, New York Hotel, Newport Bay Club, Sequoia Lodge) – tam śniadania wciąż są wliczone w cenę rezerwacji. Musisz się jednak liczyć z tym, że cena pokoi klubowych i suit jest znacznie wyższa od pokoi typu standard.

Promocyjne oferty Disneya z wyżywieniem w cenie

Disneyland przygotowuje rozmiate oferty promocyjne, by zachęcić gości do przyjazdu i pobytu w jego hotelach. Aktualnie można zarezerwować pobyty na lato 2017 z wyżywieniem HB (śniadania + dodatkowy posiłek) gratis. Więcej informacji tu. Jeśli rozważacie wykupienie wyżywienia podczas pobytu w Disneylandzie warto śledzić promocje, które pojawiają się na jesieni przed kolejnym sezonem lub po Nowym Roku. Zazwyczaj są to najlepsze cenowo oferty, takie "parkowe" first minute.

Pozostałe posiłki w restauracjach w Disneylandzie – czy warto wykupić?

Znaczna cześć gości Disneylandu świadomie rezygnuje z oferty gastronomicznej Disneylandu – uchodzi ona za drogą i nieprzystępną. Jeśli budżet wam na to pozwala zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zjedzenia obiadu w którejś z restauracji w Disneylandzie. Oferta gastronomiczna obejmuje bowiem zarówno drogie restauracje jak i bufety typu all-you-can-eat, gdzie w cenie jest nieograniczona ilość jedzenia. Wykupienie posiłków ma uzasadnienie w przypadku wyjazdów z młodszymi dziećmi, którym warto zaserowować ciepły posiłek w ciągu dnia. 

Jakie restauracje znajdziemy w Disneyland Resort
 

  • Restauracje z bufetem (all-you-can-eat)

Posiłki w formie bufetu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią dobrze zjeść. Płaci się w nich raz, po czym można do woli czerpać z półmisków znajdujących się w restauracji. W ten sposób serwuje się posiłki w hotelach w Disneylandzie. Restauracje z bufetem znajdziecie także na terenie obu parków. Miłośnikom kuchni orientalnej polecamy Agrabah Cafe. Do Plaza Gardens Cafe odsyłamy natomiast wszystkie pary. To bardzo eleganckie miejsce, które było już świadkiem niejednych oświadczyn.

  • Restauracje z obsługą kelnerską

W Disneyland Resort nie brakuje też restauracji obsługiwanych przez kelnerów. Posiłek w takim miejscu jest odpowiednio droższy, ale czy gdziekolwiek indziej będziecie mieli okazję zjeść obiad w bistro inspirowanym filmem „Ratatuj” (Bistro Chez Remy) albo w sercu tropikalnej dżungli (Rainforest Cafe)?

  • Restauracje szybkiej obsługi

Restauracje szybkiej obsługi w Disneylandzie także są wyjątkowe. Możecie zjeść obiad pokładzie sterowca (Cafe Hyperion Galerie) albo w teatrze marionetek z Pinokia (Au Chalet de la Marionette Galerie). Na terenie Disneyland Village znajduje się też McDonald's i Starbucks, ale sieciowe lokale wypadają blado przy takiej konkurencji. 

  • Posiłek w towarzystwie postaci Disneya

W wybranych lokalach do waszego stolika mogą się też dosiąść bohaterowie Disneya. W „L’auberge de Cendrilion” czekają na was wszystkie księżniczki, które zabawiają gości rozmową i tańcem. Na terenie Disney Village codziennie odgrywany jest też spektakl Buffalo Bill's Wild West Dinner Show, podczas którego można zjeść teksańską kolację. Show jest płatny dodatkowo, chyba że mamy wykupioną odpowiednią opcję wyżywienia.

 

W kolejnych częściach cyklu poświęconego restauracjom w Disneylandzie powiemy sobie więcej o dostępnych opcjach wyżywienia. Dowiecie się, co dokładnie znajduje się w ich cenie oraz jak je zarezerwować. Na koniec opiszemy wszystkie restauracje z uwzględnieniem ich cen.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.